846 Shares 8824 views

Nokia 6630: Dane techniczne

Firma "Nokia" stała się znana ze swoich wysokiej jakości smartfonów na Symbian. Dzisiaj oczywiście ta platforma jest dość przestarzała i została zastąpiona przez "Android". Jest jednak wielu użytkowników, którzy są przyzwyczajeni do funkcjonalności Symbian i niezawodności tych telefonów. Jednym z najbardziej znanych modeli pracujących na tej platformie jest Nokia 6630, który został opublikowany ponad dziesięć lat temu. Dziś przyjrzymy się jej cechom i przekonamy się, czy warto kupować taki telefon.

Projekt

Wygląd smartfonu jest dość niezwykły. Nokia 6630 jest zaokrąglony od dołu, co zwiększa komfort podczas używania. Rozszerzony obszar umożliwia programistom umieszczenie kluczy nietypowych, ale można je naciskać. Z tyłu aparatu znajduje się obręcz, która chroni przed zarysowaniami. Na samej górze znajduje się logo firmy, a na dole znajduje się przycisk do zdejmowania pokrywy.

Górny koniec telefonu Nokia 6630 jest zajęty przez głośnik dla rozmów i głośnomówiącego. Na dole znajduje się port do ładowania urządzenia. Lewa strona ma przycisk do wprowadzania głosu (jest również używany do włączania głośnika podczas połączenia). Po prawej stronie znajduje się przycisk zasilania i gniazdo karty pamięci (MMC). Stub jest używany, gdy jest otwarty, zasilanie karty jest wyłączone, aplikacje są zamknięte, a na ekranie zostanie wyświetlony komunikat ekstraktu.

Na górze panelu przedniego Nokia 6630 jest coś ciekawego. Po pierwsze, może być przyjęta jako dioda LED dla zgłaszania zdarzeń. W rzeczywistości jest to licznik ekspozycji. Mierzy oświetlenie i dostosowuje jasność podświetlenia klawiatury. Funkcja ta jest przydatna, ale działa dość wolno.

Klawiatura Nokia 6630 jest duża i wygodna dzięki przestrzeni przeznaczonej. Nie ma czasu, aby przyzwyczaić się do nowej lokalizacji przycisków wysyłania i anulowania, które są teraz po bokach. Klucze są wciśnięte ładnie i nie powodują odrzucenia. Niektórzy ludzie muszą przyzwyczaić się do zachowania czteropozycyjnego klucza kontrolnego, co często nie powoduje, że jest to konieczne.

Ekran

Powinno być natychmiast powiedziane, że niektóre smartfony mają nierówny wyświetlacz. Ten problem występuje już w innych modelach telefonu Nokia. Model ten jest wykonany w technologii TFT, rozdzielczość 176×208 pikseli. Kolorowa interpretacja jest na wysokim poziomie, ekran nie świeci się na słońcu, a kąty widzenia są dość szerokie, co wystarczy do wygodnej pracy.

Platforma

Platforma 60, wydanie 2, drugi pakiet aktualizacji – takie cechy otrzymały Nokia 6630. Instrukcja dla oprogramowania (plik jaf) znajduje się w witrynie producenta oraz w innych zasobach dotyczących smartfona. Nowy system przyniósł duże możliwości, dzięki którym programiści zdołali stworzyć takie funkcjonalne urządzenie. Oto tylko niektóre aktualizacje:

  • Wsparcie dla sieci trzeciej generacji;
  • Funkcja połączeń wideo;
  • Zdolność do przesyłania dokumentów z telefonu do serwera;
  • Podświetlanie linków i numerów w wiadomościach;
  • Ciągłe fotografowanie;

Aparat fotograficzny

Urządzenie posiada 1,3 megapikselową kamerę, która na pewno nie zaspokoi potrzeb współczesnego użytkownika. Soczewka modułu nie jest chroniona. Jest plastikowa wkładka zabezpieczająca aparat przed zarysowaniami i kurzem. Nie ustabilizuje się całkowicie, nawet przy silnym kontakcie, można poczuć люфт. Aparat jest przystosowany tylko do wykonywania zbliżonych przedmiotów. Zdjęcia są uzyskiwane z hałasem i nie bardzo szczegółowe.

Pamięć

Nokia 6630, którego cechy charakterystyczne w ogóle nie zaskoczyją, otrzymały tylko 10 MB pamięci wewnętrznej. Ta objętość nie wystarczyła nawet 10 lat temu, co mówić o teraźniejszości, gdy wiele tanich smartfonów jest wyposażonych w 8 GB. Deweloper skupił się na kartach pamięci, które można kupić osobno.

Autonomia

Bateria jest zainstalowana przy 950 mAh. Producent twierdzi, że około 6 godzin rozmów i do 250 godzin w trybie gotowości. Przy średnim obciążeniu telefon może działać do 3 dni. Autonomia modelu jest znacznie wyższa niż poprzednie modele. Pełne ładowanie urządzenia nie przekracza 2 godzin.

Wnioski

Nokia 6630 okazał się dość dobry. Oczywiście, na ten czas. Telefon ma dobrą głośność głośników, wystarczająco silne wibracje. Nie rozczarował autonomii pracy, co pozwala na pozostawanie w kontakcie przez długi czas. Dzisiaj takie urządzenie najprawdopodobniej będzie interesujące tylko dla fanów firmy. Pomimo funkcjonalności, model jest bardzo przestarzały. Użytkownik nie będzie mógł komfortowo korzystać z Internetu lub znajomych.