826 Shares 5545 views

Jak sprawdzić, czy wirusy iPhone: metod i programów

iOS platforma mobilna zasłużenie uważany za najbardziej zabezpieczony pod względem ataków hakerów. Ogólnie rzecz biorąc, historia tego systemu operacyjnego, każdy udany atak można policzyć na palcach dłoni. Prawdopodobieństwo, że „jabłko” gadżet złapie wirusa, zredukowane niemal do zera, ale możliwość ta jest nadal.

Tak, spróbuj dowiedzieć się, jak testować iPhone poszukiwaniu wirusów, czy to jest w zasadzie możliwe, i że potrzeba do tego. Obliczenia odbędzie najpopularniejsze gadżety firmy Apple, czyli modele, począwszy od czwartej serii (4, 5, 5S, i tak dalej. D.).

Jak sprawdzić wirusami iPhone?

Jeśli spojrzeć na wszystkich funkcjonalności iOS i powiązanej aplikacji firm trzecich, takich jak nie widzimy programów antywirusowych. Wpisując w poszukiwaniu sklepu łańcuch Jabłko «antywirusowego» widać tylko jeden wniosek dla instalacji, która zapewni Ci najbardziej anty-spam, a nie jakiś rodzaj ochrony przed atakami hakerów.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ma specjalnego oprogramowania, które pozwala na przykład, aby sprawdzić iPhone 5S w poszukiwaniu wirusów, po prostu nie istnieje w sensie klasycznym akcji. Oznacza to, że tutaj mówimy o zwykłej konserwacji i czyszczenia gadżet od wszelkiego rodzaju „śmieci” w postaci SMS reklamowych, banerów i innych rzeczy.

Co to są wirusy na iOS?

Bardzo niewielka liczba szkodliwych programów, które można znaleźć na tej platformie, umownie podzielić na kilka typów. Jeśli okaże się oznaki aktywny opisane poniżej, oznacza to, że urządzenie jest prawdopodobnie zainfekowany. Przed sprawdzić swój iPhone w poszukiwaniu wirusów, najpierw opisać zagrożenie.

Rodzaje złośliwego kodu:

  1. Nieszkodliwe. Tutaj mamy coś nieprzyjemnego, ale nic się martwić o systemie operacyjnym, takim jak stary wirus, który dziobią wiadomość buty na ekranie głównym lub w sposób chaotyczny, na przykład, w jednym czasie trochę denerwujące WireLurker, komiksy spamu w całym pulpicie.
  2. SMS. Złośliwy kod rozprzestrzenia się za pośrednictwem wiadomości SMS. Wirus ten, w rzeczywistości, tak naprawdę nie jest, ponieważ informacje te nie kraść i nie spam, a po prostu załadować system aż do hamulców i hang-up.
  3. Banery. Jednym z najczęstszych problemów współczesnego użytkownika. Wprowadzony w wbudowaną przeglądarkę i zaczyna „rozpowszechniania” materiałów promocyjnych (zwykle 18+).
  4. „Złodziej”. Ten kod jest kradzież poufnych informacji użytkownika, począwszy od numerów z książki adresowej, a skończywszy na danych kart kredytowych. Wirusy te są napisane, zwykle do określonej kategorii osób i organizacji handlowych. Jako przykład, w przypadku IGN banku.

Jeśli masz do czynienia z pierwszych trzech typów, nie ma nic złego. Jest to specjalne oprogramowanie (lista poniżej), która walczy z powodzeniem z tymi problemami. Na ostatnim miejscu, rzeczy są nieco bardziej skomplikowane i usunąć to nie jest takie proste. Należy o tym pamiętać, zanim sprawdzić swój iPhone w poszukiwaniu wirusów.

Jak usunąć złośliwy kod?

Naprawdę „jakościowy” wirus jest usuwany z systemu jest praktycznie niemożliwe. Wszelkiego rodzaju „Kaspersky” i „Aviram” nie pomoże tutaj. Fakt, że „jabłko” systemu operacyjnego po prostu nie pozwala na pełne wdrożenie systemu antywirusowego w swojej przestrzeni wewnętrznej.

Każda próba przełamania gadżet na iOS, a także informacje na kradzież przez markowych aplikacji – jest to znaczące wydarzenie dla firmy. Usługa usługi online bez wiedzy „odbędzie się na ołówek”, to usterka, po którym firma niemal natychmiast zamyka „dziury”, uwalniając aktualizacji alarmowego. To samo odnosi się do wirusów stacjonarnych, więc utrzymać tę kwestię na uwadze, zanim przetestowania iPhone za pośrednictwem komputera.

aplikacje antywirusowe

Jeśli chodzi o bardziej nieszkodliwym kodzie, to jest możliwe, aby poradzić sobie na własną rękę, korzystając z jednej z poniżej opisanych narzędzi.

Wnioski o ochronę iOS gadżet trwania:

  • Lookout Mobile Security.
  • McAffe.
  • Norton.
  • Avira.
  • VirusBarrier.

Wszystkie tego oprogramowania można łatwo pobrać z firmy „Apple” sklepie. Wszystkie narzędzia przeszły odpowiednie testy i miał praktycznie żadnego wpływu na swojej codziennej pracy z iPhone. Aplikacje nie wymaga żadnej szczególnej wiedzy, są proste i intuicyjne. Wszystkie funkcje zwykle sprowadza się do jednego przycisku – „Enable” (i zapomnieć).

Cóż, jeśli masz do czynienia z czymś niezwykłego i nie wiem co robić, jest najpewniejszym sposobem – jest skontaktować się z pomocą techniczną, korzyści z złośliwego kodu problemu oni reagować natychmiast. Ponadto, należy tę kwestię na uwadze, zanim sprawdzić swój iPhone w poszukiwaniu wirusów.