201 Shares 8701 views

Autobus dwupoziomowy – najlepszy transport turystyczny

Historia pierwszego autobusu, pracującego nad benzyną, pochodzi z XIX wieku. Od tego czasu ten rodzaj transportu mechanicznego ulegał znacznym zmianom i stał się bardzo popularny w różnych dziedzinach życia. I to nie jest zaskakujące – autobus jest wygodny w użyciu, pojemny, a jego nowoczesne modele zapewniają maksymalne warunki komfortu.

Jednym z najciekawszych modeli tego transportu jest dwupoziomowy autobus. W pewnym momencie został stworzony, aby zwiększyć pojemność pasażerów na drogach w Londynie. Teraz taki autobus jest rzadko używany, jako transport miejski, ale znalazł doskonałe zastosowanie w sferze turystycznej.

Autobus dwupoziomowy przeznaczony jest głównie do przewożenia pasażerów siedzących, ale ma również duże możliwości. Szczególną zaletą podczas wycieczek są osoby, które siedzą na najwyższym piętrze i mają okazję zbadać otoczenie. Niektóre modele transportowe mają otwartą górę, która jest bardzo popularna wśród turystów, ale nie nadaje się do deszczowych dni.

Zalety autobusu z dwoma piętrami są oczywiste. Siedzą dwa razy tyle pasażerów, jak zwykle; Ma wysoką manewrowość i dynamikę; Ma duże zainteresowanie turystów. Istnieje błędna opinia o skłonności tych autobusów do przewrócenia, ale w rzeczywistości są one wyposażone w mechanizm przeciwdziałający wywróceniu.

Należy zauważyć, że autobus dwupoziomowy ma również wiele niedogodności. W szczególności wysokie koszty eksploatacji, wysoki poziom garażu i rozwój trasy, która wyklucza linie energetyczne, niskie mosty i bliskość drzew.

Teraz autobusy dwuosobowe są produkowane przez kilka firm z różnych krajów. Wśród nich są szwedzki koncern Volvo, niemiecka firma MAN i jej spółka zależna NEOMAN, a także niemiecki producent autobusów Mercedes-Benz.

Firmy turystyczne chętnie korzystają z autobusu MAN do wycieczek. Model Man Wagon Union ma duże panoramiczne okna, przesuwny dach, który pozwala nam na badanie długich dystansów w sezonie ciepłym. Ten model jest używany wyłącznie jako autobus turystyczny.

Dla dużej grupy pasażerów idealnym modelem jest Man Jonckheere. Jest przeznaczony do 75 miejsc, wyposażonych w klimatyzację, mikrofon, system DVD i toaletę.

Jeszcze większa pojemność jest dostępna w City DD firmy Man Lion przeznaczonych dla 85 pasażerów. Ten autobus jest przykładem komfortu transportowego. Obejmuje miejsca i rampy dla niepełnosprawnych, szerokie korytarze, przestronny sklep z składanymi grzbietami, dwa schody. Drabina z tyłu witryny jest tak zaprojektowana, aby można było przejść prosto na drugie piętro, pomijając pierwszą. Autobus ma trzy szerokie wejścia i piętro na pierwszym piętrze, bez żadnych stopni. Wysokość tego modelu wynosi ponad 4 metry, więc przegląd z drugiego piętra daje ogromne wrażenia. Prowadzenie autobusu to pełna przyjemność – wszystko ma na celu zmniejszenie zmęczenia i rozpraszanie kierowcy. Praca liniowca jest "monitorowana" przez specjalny program komputerowy.

Autobus dwupokojowy jest coraz częściej wprowadzany do sektora turystycznego, ponieważ w pełni opłaca się z powodu kosztów. Turyści zawsze preferują dwupokojowe wycieczki. Ponadto wygrał kosztem dużej pojemności.