456 Shares 2276 views

Ford Focus 3 kombi – nowy poziom przyjemności

Samochód Ford Focus 3 wagon zdoła utrzymać pozycję liderów segmentu w naszym kraju przez cały rok. Pomimo wzrostu kosztów w podstawowej konfiguracji. Co bardzo mu się podobało o ludziach? Spróbujmy to zrozumieć.

Zacznijmy od wnętrza. Patrząc wnętrze samochodu, nie można znaleźć nic nadprzyrodzonego. Zwykły radiomagnetofon, zwykłe wnętrze tkaniny, kontrola klimatu i wiele, wiele więcej, co nie zasługuje na szczególną uwagę. Po pewnym czasie siedząc w samochodzie, rozumiesz, że wszystkie szczegóły są wykonywane dość jakościowo. Weź nawet radio. Wydaje się, że podstawowe radio, dźwięk jest znacznie gorszy od Sony, ale wnętrze z nim wygląda znacznie lepiej. Takie są szczegóły natywne. Pomimo faktu, że kabina ma pewne niedogodności, producenci przekupywali konsumenta jakość montażu i materiałów. Dodatkowo do tego i charakterystyk napędowych furgonu Ford Focus 3, o którym mówimy poniżej.

Ale zanim to zrobimy, zwrócimy uwagę na kinetyczny design. Rozdrobnione krawędzie mówią o sportowości Focusa. Jeśli jego poprzednik był klasycznym samochodem dla rodzinnych, ten model jest wyraźnie młodszy. W tłumie nie zauważysz od razu, ale kiedy jesteś sam, oceniasz swoje formy sportowe. Szczególnie w oku rzuca optykę Ford Focus 3 wagon. Jednocześnie urządzenia oświetleniowe różnią się nie tylko projektem, ale także rozwiązaniami technicznymi. Adaptacyjne światło, w zależności od położenia kierownicy, podkreśla jeden lub drugi obrót, oświetlając tym samym prawą stronę kierowcy.

Silnik pod maską wynosi dwa litry, którego moc wynosi 150 KM. Razem z 5-biegową ręczną skrzynią biegów tworzą dobrą parę, ale nie oczekują od nich super dynamiki. Tak, przy dużych prędkościach wszystkie 150 "koni" biegnie bardzo szybko, ale od samego początku jest raczej słaby. Wszystko to wynika z faktu, że producenci starają się przestrzegać standardów ekologicznych Euro 5. Konieczne będzie przyzwyczaić się do tego, że na dobry początek trzeba naciskać na pedał gazu. Jednocześnie zużycie paliwa w każdym trybie jest minimalne i jest to jedna z głównych zalet modelu Ford Focus 3 Universal.

Jeśli chodzi o zawieszenie, działa niezawodnie, połykając wszystkie nieprawidłowości w drodze. Trudności można wytworzyć jedynie w głębokich dołach, które poza naszym krajem nie ma gdzie spotkać się. To przechodzi to jest bardzo miłe, jest nawet trochę emocji. Zaskoczony jakimś sportowym wytrwałością w ich przejściu. Kierownica dokładnie przekazuje wysiłki kierowcy, podczas gdy ma wystarczająco dużą dokładność reakcji i jest przyjemny w odczuciach. Dźwięk silnika w kabinie jest prawie nie słyszalny, co oznacza, że producenci Ford Focus 3 Universal działali dobrze na izolację akustyczną. Nie przenikaj do kabiny, a dźwięki nie lecą w powietrzu lub silnym wietrze. Długie wycieczki są przyjemne. To całkiem dobre dla Forda Focusa 3, którego właściwości sprawiają, że można stworzyć wiele hałasu.

Wybór nabywcy jest reprezentowany przez całą linię jednostek napędowych, ale najbardziej udany jest 2-litrowy silnik wysokoprężny. Pozwala on na posiadanie dobrych właściwości dynamicznych, ale jednocześnie nie wydając zbyt dużo paliwa. Koszt Ford Focus 3 zmienia się od 500 do 900 tysięcy sterów, w zależności od konfiguracji.