620 Shares 3533 views

Regulacja zaworów na motorower „Alpha.” Motorowerów „Alpha” – zdjęcia, charakterystyka

Dlaczego wyregulować zawory na motorower „Alpha”? Silnik z FMB motorowerów 139 jest wyposażony w czasie z wałkiem rozrządu znajduje się w głowicy. Zawory są sterowane za pośrednictwem wahaczy. Podczas pracy silnika, zawory cierpią rozszerzalność cieplną, dlatego przewiduje się niewielką szczelinę pomiędzy wahacza i zawór, który kompensuje rozszerzalność cieplną. Z niedostatecznej lub nadmiernej luz może uszkodzić poważnie silnika. Negatywny wpływ nieuregulowanym szczeliny stopniowo gromadzi się i może spowodować zniszczenie gniazda zaworu wypalania, zmniejszenie kompresji przegrzania i odkształcenie czasowe ważne węzłów. Regulacja zaworów na motorower „Alpha” kilka razy w trakcie sezonu mają być wykonywane. Jeśli nie ustawił luki termiczne mogą pojawić się charakterystyczne pukanie dźwięk, gdy silnik jest uruchomiony, co jest również powodem, dla zaworów regulacyjnych.

Silnik motoroweru „Alpha» FMB 139

Czterosuwowy silnik FMB 139 jest jedną z głównych zalet, że motorower „Alpha”. Zdjęcie przedstawia silnik powyżej. Jest to niezawodny i ekonomiczny waga silnika. Jego wielkość może wynosić od 49 do 125 cm. Cc., A grubość może wynosić od 5 do 8 KM Modyfikacje silnika może mieć różne objętości cylindra. Można w domu, aby zainstalować mniej lub bardziej skuteczne wersję grupy cylindrów. Silnik jest wyposażony w przekładnię czterech etapach. Nad nim jest motorower gaźnik „Alpha”.

mechanizm dystrybucji gazu silnik 139 FMB

Zawór silnik przekładnia FMB 139 jest wyposażony w wałek rozrządu umieszczony w głowicy cylindra. Zawory są usytuowane w pionie i w kształcie litery V i są napędzane za pomocą wahaczy, które z kolei jest napędzany za pomocą krzywek na wale krzywkowym. System ten jest bardzo podobny do terminu „Moskvich” 412, tylko cylinder jest tylko jedna, a zawory – dwa.

Wałek rozrządu jest napędzane za pomocą przekładni łańcuchowej. To z kolei jest napędzany przez koło zębate znajdujące się na osi wirnika generatora, która jest osią obrotu wału korbowego.

timing zapobieganie i konsekwencje jego braku

Wszystkie elementy FMB 139 rozrządu wymaga okresowej i ciągłej weryfikacji stopnia ich zużycia. Rozciąganie łańcuch rozrządu i jego elementu zużycia naciągowe może prowadzić do jego pęknięcia, co wymaga dość kłopotliwe naprawy związane z koniecznością usuwania wirnika generatora lub demontażu wymienić cały ze skrzyni biegów pompy olejowej. Ponadto, pękanie łańcuch rozrządu może powodować odkształcenia zaworu, które wymagają wymiany i płyty docierania do siodła nowe zawory. Awaria poszczególnych elementów rozrządu może powodować szereg innych poważnych uszkodzeń.

Objawy nieprawidłowymi ustawieniami zaworów


Jeśli luki zapłonowe zbyt duża, może to powodować charakterystyczne pukanie lub dzwonek, który występuje, gdy silnik jest uruchomiony. utrata kompresji może być również pośrednią konsekwencją błędnego ustawienia zaworów. Pośrednią konsekwencją nieprawidłowego zaworu regulacyjnego może być wzrost zużycia paliwa przy jednoczesnym zmniejszeniu mocy ze względu na zawory rozprężania jak również utraty synchronizacji pracy, gdy zawory pracują rozpoczyna się wcześniej lub później od cykli tłoka.

Zawór i urządzenie do pokrywania

Zawór na motorower „Alpha” wykonane są w taki sam sposób jak w przypadku samochodu. Mają płyta i pręt, który wydłuża się z powodu rozszerzalności cieplnej, w trakcie pracy silnika. Normalna wartość musi być prześwit 0,05 mm. Podczas ogrzewania rozliczania cieplnej znika prawie całkowicie zawory. płyty zaworowe szczelnie siedzieć siodła, a ich krawędzie powinny być doskonale docierane na krawędziach bezpieczeństwa. Docierania zaworów motorower nie różni się od podobnych działań dla silników samochodowych i odbywa się ręcznie lub mechanicznie przy użyciu tej samej pasty, za pomocą wiertarki. W celu usunięcia zaworu z głowicy FMB 139 stosuje się specjalny rurowy ściągacza.

Negatywne konsekwencje wynikające z błędnego ustawienia zaworów

Popychacza na jarzmie musi nacisnąć zawór, ale wraz ze wzrostem różnic termicznego zaczyna bić na zaworze, powodując charakterystyczny dzwonek pukanie podczas pracy silnika. To może prowadzić do przyspieszonego zużycia silnika ważnych elementów. Tarcza zaworu zacznie uderzać w gniazda, powodując pojawienie się defektów na brzegu siedziska zaworu. Przy wysokich temperaturach krawędzie powierzchni w miejscach o małych odkształceń zaczynają być spalony, przestają ciasno do siebie. Stracił szczelność, czerwono-gorące gazy spalinowe przebić i zniszczyć powierzchnię zaworu krawędzie nawet więcej. Zawór przegrzania występuje, a w niektórych przypadkach rozpoczyna się rozpadać i siodła, a klapą, mniejsze fragmenty, które wchodzą do komory spalania, zgarniania tłoka i ścianką cylindra.

Jeśli żadna luka termiczny głównie cierpienie zaworu wydechowego. Cykl jego działania jest przedłużony, co prowadzi do przegrzania i topienia krawędzie. Jeśli zawór jest ściśnięty, może nawet przestaje być zamknięte. W pracy zazwyczaj występuje zwiększenie wielkości szczeliny cieplną, co jest powodem konieczności regularnych inspekcji tej ilości.

Regulacja zaworów na motorower „Alpha”

Zawory silnika FMB 139 umieszczone powyżej i poniżej głowicy. Aby do nich dotrzeć, trzeba odkręcić pokrywkę. Regulowanie zaworów na motorower nie wymaga usunięcie całej głowie. Ale jest to niezbędne, aby umieścić cylinder w martwym punkcie. W tym celu, wieczko posiada otwór wirnika generatora najwyższą zamkniętym, z kolei, osłona z tworzywa sztucznego. Odkręcenie go można zobaczyć ciało generatora, który jest zaznaczony. Z odrzutem startera generator może być lekko obrócić tarczę do momentu aż etykietą „T”. Ta sama operacja może być wykonana za pomocą pokrętła. Motorower musi być umieszczone na centralnym podnóżku, to czwarty bieg i delikatnie obróć tarczę aż wydaje się, że etykieta „T” w oczach dziury.

Aby dokładnie kontrolować proces, można zdjąć pokrywę z bloku gwiazda rozrządu, który znajduje się po lewej stronie głowicy. W tej gwiazdy jest etykietą w postaci punktu. Jeśli ten znak będzie w skrajnym lewym położeniu, będzie to oznaczać martwego punktu. zawory regulacyjne na motorower „default” mogą być wykonywane po instalacji cylindra w martwym punkcie. Konieczne jest, aby odkręcić nakrętkę blokującą i popychacz. Następnie trzeba przesunąć sondę 0,05 mm pomiędzy popychaczem a trzpieniem dokręcić popychacz ręcznie, ale tak, że sonda może być usunięty. Następnie pozycja popychacza konieczne jest wzmocnienie nakrętkę ustalającą.