499 Shares 8536 views

Jak zdjąć łańcuch z roweru i jednocześnie zrobić to dobrze?

Łańcuch rowerowy – jeden z podstawowych rowerze mechanizmu roboczego. Składa się z wielu części. Aby rower poszedł szybko i cicho, należy zawsze przechowywać go w idealnym stanie, a także wszystkich innych częściach roweru. Zatkane brudem i olejem, prowadzi do gwałtownego pogorszenia systemów klastrowych i gwiazd. I jej zamiennik importowanego rowerze jest drogie, więc należy zawsze mieć oko na jej stan.

Usługa jest jego obwód terminowe smarowanie i czyszczenie. Powstaje pytanie, w jaki sposób zdjąć łańcuch z roweru, nie uszkadzając go? Jest to dość łatwe do zrobienia. Jest to specjalne narzędzie do usuwania łańcuch jednoczęściowy – łańcuchową wycisnąć. nie trzeba podzielić. Aby usunąć łańcuch jednoczęściowy, konieczne jest, aby rękaw vypressovanie jednej z osi. Cały proces jest następujący:

– znaleźć stację, którą chcesz analizować. Należy pamiętać, że w kolejnym demontażu wybierze nową dużo, ponieważ każdy Slacking interferencja wystąpi, zmniejszając poziom siły;

– ustalenie wycisnąć obwodu poprzez ryflowaną śruby;

– Sprzęgło urządzenie uchwyt zwalniający oś ściskania – to zostało zrobione, na pytanie, jak usunąć łańcuch od roweru, zamknięte.

Ten szczegół musi być zawsze czyste. Toczenia na asfalcie w suchym dobrej pogody, zachować czystego łańcucha proste. Ale fani kolarstwa są często w sytuacjach, gdzie trzeba przejechać przez błotniste drogi, brody, drogi. Wtedy to ważny szczegół roweru jest pokryta grubą warstwą brudu i oczyścić go nie mają czasu, jak to jest konieczne, aby szybko przejść do mety. Plama wnętrza ogniw łańcucha, szybko prowadzi do jej pogorszenia. Kilka dni później, zaczyna być pokryte rdzą.

Ustal z pytaniem, jak usunąć łańcuch z roweru, trzeba zdecydować, co oznacza, że jest lepiej umyć. W tym celu sprzedać specjalnych środków czyszczących. Są drogie, ale dobrze usunąć brud. Tańszy – nafty lub mineralne duchów. ich używać tylko ostrożnie, ponieważ oznacza to ryzyko wybuchu.

Łańcuch Wash detergent do mycia naczyń lub wodą z mydłem, a także nie jest zalecany do wyschnięcia siebie wystarczająco twardy i mokry szybko zaczyna rdzewieć. W przypadku wymagane jest niewielkie zanieczyszczenia demontaż, wycierania na sucho tkaniny wystarczy szczegółowo.

Aby nie zastanawiać się, jak usunąć łańcuch od roweru, można kupić specjalne urządzenie do czyszczenia. Oczyszcza bez usuwania go. Później, gdy maszyna detergent końcowy może wypełnić naftę.

Oczyszczone pozycja musi być smar. Smar łańcuch rower? Lepiej jest użyć specjalnie zaprojektowane do tego celu środków. W rozpaczliwej sytuacji , można użyć oleju silnikowego. Należy pamiętać, że wystarczy być smarowane wewnątrz. Jeśli smar ją na zewnątrz, to będzie tylko dalej stosować się do brudu.

Tak, te proste wskazówki pomogą utrzymać tę ważną i kapryśny element rower w dobrym stanie i przedłużyć żywotność pojazdu.