798 Shares 5829 views

Szybka konserwacja baterii – oszczędność energii i czasu

Bateria lub bateria jest znanym tematem dla nas wszystkich – pojemność pamięci, bez której nasze życie jest po prostu niemożliwe. Wszyscy korzystamy z telefonów, graczy, latarek, których praca zależy bezpośrednio od baterii. Nawet dzieci od najwcześniejszych lat znają te małe pudełka, bez których nie śpiewają i nie ruszają swoich zabawek.

Można bezpiecznie zadzwonić do akumulatora do serca każdego urządzenia elektrycznego iw konsekwencji ten element powinien być traktowany dość odpowiedzialnie. Konserwacja baterii do telefonu, latarki lub zabawek dla dzieci jest raczej skromna – ładowanie się skończyło, a następnie należy naładować je, to wszystko.

Utrzymanie baterii samochodowych o tak prostej postawie do siebie nie będzie tolerować. Potrzebuje ostrożnej troski i nadzoru. W przeciwnym razie masz pewność, że musisz iść w nieprzyjemną sytuację, kiedy twój ulubiony samochód może być poruszony tylko przez wyjątkową siłę lub pomoc z zewnątrz.

Głównym zadaniem akumulatora dla samochodu jest uruchomienie silnika. Wtedy istnieje dodatkowy lub awaryjny zasilacz agregatów prądotwórczych. Dobrze, a jeszcze jednym z problemów, które są rzeczywiste dla silników wtryskiwaczy, jest wyrównanie napięcia pochodzącego z generatora. Co do zasady, jeśli wykluczasz usterkę fabryczną, bateria nie wymaga uwagi. Warto jednak zauważyć, że jego praca zależy od warunków pracy i wadliwego działania w samochodzie, mogą powodować nieprawidłowe funkcjonowanie tego urządzenia.

Przede wszystkim utrzymanie akumulatora jest banalną kontrolą poziomu elektrolitu (specjalnego płynu). Należy jasno zrozumieć, że środki podjęte w czasie są już połową bitwy. W przypadku, gdy poziom elektrolitu znajduje się poniżej znaku, należy po prostu dodać go do wymaganego poziomu. Jeśli ciało jednostki jest przezroczyste, prawdopodobne jest, że zostaną zapisane poziomy minimalne i maksymalne. Jeśli sprawa jest nieprzezroczysta, konieczne jest odkręcenie wszystkich pokryw jednostek i sprawdzenie poziomu za pomocą specjalnej rurki (sprzedawanej razem z pozostałymi urządzeniami do konserwacji baterii). Poziom powinien wynosić od 10 do 15 mm.

Konserwacja akumulatorów samochodowych należy zachowywać z największą ostrożnością, ponieważ jest konieczna współpraca z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi ( kwas siarkowy znajduje się w składzie ) . W przypadku rozlania płynu delikatnie spłukać dużą ilością wody. Następną sprawą jest sprawdzenie gęstości cieczy wewnętrznej. Należy to zrobić tylko dwie godziny po napełnieniu go aerometrem.

Konserwacja akumulatora obejmuje i ładuje. Przed przystąpieniem do procedury wyjąć akumulator z samochodu, podłączyć specjalną ładowarkę, odkręcić osłony z wszystkich urządzeń. Podczas ładowania należy stosować środki ostrożności, sprawdzić temperaturę elektrolitu i jego gęstość. Popraw prąd zgodnie z pojemnością baterii .

Systematycznie sprawdzaj urządzenie pod względem integralności. Obudowa nie powinna mieć pęknięć lub pęknięć. Utrzymanie baterii wymaga banalnego przecierania z nagromadzonych brudu i kurzu. Sprawdź jego stan co 15000 km, pomoże to zaoszczędzić i nie być w stanie.