109 Shares 9655 views

Skuter "Tajga", "Varyag 500" i "550 Varyag"

«Rosyjski mechanika” – najbardziej znana firma w rozwoju i produkcji skuterów śnieżnych w Rosji. Funkcjonował w czasach sowieckich. Wtedy pierwsze skutery produkowane specjalnie na otwarcie kongresu partii.

Producent w ogóle nie ma prawie pół wieku historii. W tym czasie stworzyliśmy skutery, które dostarcza całego kraju i innych maszyn off-road. O skuter „Buran” i „Taiga”, a następnie usłyszał, chyba wszystko. Modele te długi jest znakiem rozpoznawczym firmy.

Połączenie z wykorzystaniem zaawansowanych technologii i niezawodna konstrukcja zapewnia stabilność sowiecka technika, trwałość i komfort użytkowania. Charakterystyka produktu nie jest prawie gorsze od japońskich odpowiedników, ale kosztuje znacznie tańsze. Setki tysięcy sztuk samochodów zimowych z linii montażowej zakładu.

„Taiga Varyag” interesująca jest skuter z ogólną linią urządzeń. Według kategorii cenowej jest środek zimy modelu terenowego. Ta forma sztuki i powiedzieć nasz artykuł.

Skuter "Taiga 500": Specyfikacje

„Varyag 500” stał się trzecim wśród swoich braci. Samochód był w stanie stworzyć w bardzo krótkim czasie ze względu na fakt, że projekt od dawna przygotowane.

Jego dwusuwowy silnik dwóch cylindrów przedstawione na jednostkę objętości 503 centymetrów sześciennych. Posiada układ chłodzenia powietrzem i dobrą węglowodanów – „RMZ 500”. Toplivoobrazovanie teraz odpowiedzialny za japoński producent Mikuni, a dla elektronicznego układu zapłonowego – włoskiego Ducati. Ale firma nie należą do Multistrada. Oni po prostu mają podobną nazwę.

Rozrusznik elektryczny i oddzielny układ smarowania w skuterze brakuje. Maszyna jest jeden, choć miejsce jest przeznaczone także dla pasażera.

Co do podwozia przednie amortyzatory uzyskane w trakcie 115 mm zamiast 150 w poprzednim modelu. Tylne zawieszenie stała się łatwiejsza. Ale mimo takiego obniżenia ceny, już w bazie kompletne lewe tylne uchwyty. Ważnym dodatkiem była wysoka koła rurowego, który jest wypożyczenia „Tiksi”. Przez to stał się bardzo dobrą ergonomią.

„Varyag 500” na testach

Podczas testowania maszyny, stwierdzono, że samo zawieszenie nadal wpływa na jakość jazdy. Ale jeśli jedziesz na sytuację obszaru problemowego, sytuacja jest ze względu na wysoką kierownicy łatwo skorygować. Z drugiej strony, niska waga łatwo zajmuje wysokość. Przynajmniej to wrażenie w porównaniu do zachowania innych, cięższych skuter „Taiga”.

Opinie o tym piloci mówią, że „Varyag” wykazały sobie odporne i niezawodne maszyny. To było oczywiste, gdy piloci pokonała znaczną odległość od topniejącego śniegu, jak również części tzw mrożonych burzy. Wszystko maszyna wytrzymałościowa zepsuł z godnością. Dlatego przez wszystkie rachunki, upraszczając szczegóły i taniej aparatury, z wyjątkiem drobnych niedogodności, na ogół nie pogorszyć jego właściwości jakościowe. Ale pieniądze można zaoszczędzić przyzwoity.

Skuter "Taiga 550"

był model „Varyag 550 V» Pod koniec 2012 r. Urządzenie było wygodne, komfortowe, przy zachowaniu rozsądnej ceny i unikalne właściwości funkcjonalnych. Skuter „Varyag Taiga” otrzymał takie składniki, które są niezbędne dla mieszkańców Dystryktu Centralnego Rosji.

Na północy, Uralu i Syberii skutery są wykorzystywane głównie dla potrzeb gospodarstwa domowego, aw środku pasa wolą spędzać wolny czas. Dlatego sprzęt musi być optymalne połączenie komfortu i niskich kosztach.

parametry techniczne

Twórcy starali się sprostać tym wymaganiom. Skuter „Taiga Varyag 550 V» dostał zawiesiny teleskopowe «850 Bars» od brata. W rezultacie, kurs był 277 milimetrów. Przednia zawiesina ma amortyzator umieszczony poziomo, która jest w stanie wyrównać nieregularności i dodać zużycie energii.

grouser gąsienicowy zapewnia doskonałą flotacji w śniegu, doskonałą dynamikę podczas przyspieszania i hamowania, a także stabilne pokonywanie zakrętów. Wysoka koło dodaje ergonomię z jednej strony i poprawia wygląd innych. Twórcy podkreślają, że model nie konkuruje z „Varyag”, ale jest to specjalny pakiet.

Nasz „Varyag” i ATV

W jednym badaniu zdecydowano się wyświetlić skuter start „Taiga Variag” ATV i przywiezione do tego samego silnika. Tor był ciągłym strumieniem mułu. Ale sprzęt gospodarstwa domowego z godnością wytrzymał próbę, energicznie zachowuje się na prostych, ale stracił w zwrotności wymagane skuter znacznie większy promień skrętu. ATV, oczywiście, wygrał, ale w jednym z wyścigów nie było do końca jasne, jaki sprzęt przyjdzie do mety jako pierwszy.

Porównanie z „yamaha”

Jedyną firmą, która mogłaby zdobyć przyczółek na rynku rosyjskim wśród skuterów śnieżnych budżetowych jest Yamaha. Nawet udało się wcisnąć technikę firm krajowych, zwłaszcza, Skuter śnieżny „Taiga”.

Opinie można spojrzeć na porównań model „Viking” oraz „Varyag”. W ogóle, według wielu, wydaje się, że są one podobne pod względem niezawodności. Jednak w przypadku pęknięcia sprzętu gospodarstwa domowego, oczywiście, poprawka będzie znacznie łatwiejsze, ponieważ wszystkie części są zawsze dostępne. Ale w salonie „japoński” coś nie może być. Z tego powodu proces technik odzysku nie tylko wyciągnie się w czasie, ale też kosztują znacznie więcej.

Jednocześnie ergonomii „Viking” jest wyraźnie lepsza wydajność skuter „Taiga”. Wygoda dla pilota w ten ostatni z powodu słabej zawiesiny i zbyt głośnym pracy silnika w celu poniżej.