664 Shares 5797 views

Ford EcoSport: dane techniczne. Ford EcoSport 2014

Firma "Ford" od dawna znana jest z wysokiej jakości, mocnych i bardzo pięknych samochodów. Ta firma produkuje różne typy samochodów – od mustangów po wspaniałe olbrzymie, Expedition. Amerykański koncern motoryzacyjny ma wiele różnych modeli, które pasują do każdego. W 2014 r. Firma wydała Ford EcoSport, którego cechy techniczne zadowolą kupującego.

Historia Forda EcoSport

Po raz pierwszy model ten urodził się w 2003 roku. Ford EcoSport jest przedstawicielem minikoparek o podwyższonym poziomie drożności. Samochód został stworzony na podstawie modelu "Ford Fusion". Samochód został stworzony wyłącznie dla Ameryki Łacińskiej, ale z czasem zaczął być sprzedawany w Europie.

Drugie generowanie tego samochodu pojawiło się w 2012 roku. Projektanci i inżynierowie firmy dali jej bardziej zaokrąglone i nowoczesne formy. Jako podstawę programiści wzięli "Ford Fiesta".

W 2014 r. Pojawił się uaktualniony Ford EcoSport, którego właściwości techniczne stały się znacznie lepsze, a wygląd jest jaśniejszy i bardziej atrakcyjny. Porozmawiamy o tym modelu.

Projekt nowego Forda

Projekt nowego Forda EcoSport 2014 był bardzo odważny i chwytliwy. Jest napięty, ma dość spektakularny wygląd. Uaktualniony kształt kratki chłodnicy jest bardzo widoczny – projektanci zdecydowali się wykonać ją w postaci wydłużonego ośmiokątnego. Samochód ma piękną agresywną optykę. Oprócz tego, światła przeciwmgielne są instalowane wzdłuż brzegów kratki chłodnicy. Połączenie tych trzech elementów jest przyjemnością. Za samochodem nie jest mniej atrakcyjne. Doskonały tylny zderzak w połączeniu z całkowitymi wymiarami i ledwie widocznym spojlerem zapewniają pełny, lekko sportowy wygląd.

Wnętrze samochodu jest ergonomiczne. Wewnątrz samochodu wszystko jest na swoim miejscu, nic nie powoduje niedogodności. Łatwo mieści 5 osób średniej wielkości – pokój jest przestronny i wygodny.

W zależności od konfiguracji pasażerowie mogą obserwować zarówno plastik, jak i tkaninę oraz skórę, na którą cała kabina jest pełna. Kierowca takiego mini SUV poczuje się jak król zarówno w drodze, jak i poza nią.

Ford EcoSport 2014: specyfikacje

Zakres Ecosport jest bardzo szeroki. Od 2003 roku ich dane techniczne stale się poprawiają i osiągają nowe wyżyny. Spójrzmy na ostatnie dwa lata modelu. Specyfikacje Forda EcoSport 2013 są znacznie gorsze w porównaniu do modelu 2014. W końcu najnowsza wersja samochodu jest zbudowana w całości na innej platformie, a ponadto będzie wyposażona w pięć jednostek mocy. Jednym z nich jest olej napędowy o pojemności 1,5 litra i pojemności 96 litrów. Z. Rozdzielczość 20 mm, zdolność do pokonania głębi ostrza 550 mm, inteligentny napęd na wszystkie koła – wszystko to ma nowy Ford EcoSport. Specyfikacje samochodu sprawiają, że jest doskonały. Samochód ma małe zużycie paliwa – nie więcej niż 9 litrów z 2,0-litrowym silnikiem.

Jak już wspomniano, samochód jest bardzo przestronny. Objętość bagażnika wynosi 375 litrów, ale to nie wszystko. Jeśli złożysz tylny rząd siedzeń, głośność wzrośnie do 1238 litrów. To niewiarygodne. Imponujące wymiary przedziału bagażowego są czasem bardzo ważne, na przykład w przypadku długich podróży w pojedynkę lub w samotności.

Bezpieczeństwo EcoSport

Bezpieczne, niezawodne – w ten sposób można scharakteryzować nowy Ford EcoSport. Charakterystyka techniczna samochodu, a dokładniej, cechy konstrukcyjne ramy, sprawia, że samochód jest bezpieczny.

Przeprowadzone testy zderzeniowe wykazały, że rama samochodu może wytrzymać silne uderzenia i zderzenia. Wiele systemów bezpieczeństwa i zarządzania sprawia, że jest on niezmiernie stabilny w podróży. Samochód posiada układ zapobiegający blokowaniu hamulca, układ przeciwblokujący, układ hamulcowy. Inteligentny napęd na wszystkie koła nie pozwoli mu utknąć w niedopasowaniu.

Jeśli chodzi o saloon, posiada 2 poduszki powietrzne – jest to standardowe wyposażenie fabryczne, w droższych 6 poduszkach. Dzięki wszystkim powyższym Ford EcoSport stał się jednym z najbezpieczniejszych samochodów w 2014 roku.