425 Shares 9425 views

Handmade tkania: mandala własnymi rękami

To miło zrobić coś własnymi rękami, ponieważ proces twórczy rozwija pamięć, zdolności umysłowe, i generalnie ma pozytywny wpływ na ludzi. Szczególnie pozwalają złagodzić stres i napięcie działań, takich jak dziania, szycia i tkania. Mandala, na przykład, stworzony przez ręce, będzie mógł ozdobić salonie lub sypialni, a ponadto proces wdrażania tej rzeczy ma działanie uspokajające.

Co to jest mandala?

Ten element jest świętym symbolem, z których obraz może mieć schematyczne odzwierciedlenie istoty wszechświata. Jest on używany w praktykach buddyjskich i hinduskich, a ponadto takie wzory mogą być widoczne wcześniej w innych krajach, takich jak z plemion indiańskich. Ten ostatni w wykonywaniu tego elementu użyto tkania. Mandala stworzony w taki sposób, reprezentowała „oko Boga” lub, innymi słowy, jasnowidzenie.

Indyjski okaz ma, według przedstawicieli pokolenia „Huichol”, specjalnej energii, a zatem wykonać ten element należy znać główne tradycyjne zasady i fundamenty narodu. Można jednak wyróżnić kilka punktów, po czym dostaniesz dość potężne narzędzie do spełnienia życzenia, stosowania siatki. Mandala jest uważany nie tylko amulet lub talizman, ma tendencję, aby przyciągnąć pozytywnej energii. Dlatego lepiej, aby go utworzyć z dowolnego celu lub chęci, można kierować się następującymi zasadami:

  • lepsze wykorzystanie nici, wełny, więc lepiej trzymać uchwyt będzie poślizgu i pałeczkami;
  • przy wyborze kolorów „surowca” jest lepiej kierować się intuicją, trzeba myśleć o swoim pragnieniu lub śnie, i wyobrazić sobie oczy zamknięte figury;
  • aby przyciągnąć szczęście, pieniądze są uważane, to lepiej, aby mandali „pole żyta” na szczęście i dobra wspólnego – w „słońce”, i tak dalej, ale jest lepiej podejść do problemu indywidualnie.

tkackie

Tkać Mandala dla początkujących może wydawać się dość trudne zadanie, ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. To wystarczy, aby nauczyć się podstawowych zasad tej metody tworzenia amulet, dużo cierpliwości i niezbędne materiały (nożyczki, nici, cztery patyczki). Cały proces można podsumować w następujących punktach:

  1. Wybierz wątek do centralnego placu, koniec przymocowany do połowy dwóch patyków, które trzeba wdrożyć taki sposób, aby krzyż. Wrap cewki kilka razy w różnych kierunkach, tak że budowa stała się odporna.
  2. Teraz trzeba wykonać element podstawowy (kwadrat), nitka być zainstalowany na górze i nie odwrócić każdego kija.
  3. Zrób drugą podobną konstrukcję, dwa kolory mogą być stosowane w niniejszym dokumencie.
  4. W celu połączenia dwóch elementów za pomocą gwintu, pierwszy może być umieszczony poniżej. Połączyć je lepszy sposób utkać „gniazdo”. Otrzymuje się go przez uzwojenie dwa kije, liny omijając lewą stronę.
  5. Można zmienić kolor i zrobić kolejny element „gniazda”. Następnie trzeba splot przez jeden pręt kwadratowy. W tym przypadku, nitka jest w dolnej części szpikulec, który nie podniósł i położył na dodatek, który jest obrót.
  6. Ostatnim elementem – „pas”. Ponadto, każdy kij powinien być owinięty wątku na podstawowej zasadzie, że lina jest umieszczony na górze i na dole nie obracać. Dlatego należy kontynuować splot, mandala zatem powinien nabyć estetyczny wygląd.
  7. Unieruchomienia końców i nadmiary. Zrób małą pętlę, dzięki czemu można powiesić na ścianie amulet.

Mandala splot nici – to proces, który jest bardzo zabawne i praktyczne, jednocześnie rozwijając zdolności motoryczne rąk i ujawnia zdolności twórczych. Również ta praca sprawia, że można wywnioskować z podświadomości problemów i konsekwencji sytuacjach stresowych. W ogóle, to zawód ma efekt rewitalizacji na ludzką psychikę i pomaga znaleźć wyjście z trudnej sytuacji.