820 Shares 4936 views

kreatywność dzieci: rzemiosło z kolorowego papieru i tektury

W każdej osobie wrodzonej chęci stworzenia czegoś nowego i pięknego. Jeśli dziecko nie jest dzieckiem ma możliwość realizacji swoich twórczych potrzeb, będzie on wzrosnąć do braku chęci do zrobienia, czyli – pozbawiony indywidualności. Po wszystkich wyłączności, cechą osoby przejawia się w jego zdolność do dostosowania swoich pomysłów w życie. Wykonywania rzemiosła z kolorowego papieru i tektury – wspaniałą lekcję dla dzieci, które promuje twórczą samorealizację. Materiały niezbędne są kosztowne, dlatego są dostępne dla wszystkich chętnych.

efekt edukacyjny wczesnej twórczości

Biorąc pod uwagę względną prostotę tego rodzaju twórczości, dzieci mogą doskonalić swoje umiejętności i realizować projekty fantasy, który korzystnie wpływa na tworzenie się jego estetycznego smaku. Potrzeba stopniowego wdrażania prac przyczyni się do wykształcenia wytrwałości i cierpliwości. Różnorodność sposobów, w którym dzieci w różnym wieku będą dostępne do radości artystycznego tworzenia najprostszych materiałów, pozwala wybrać najlepszą opcję dla każdego dziecka. W artykule znajduje się opis kilku typowych technik, które można wykorzystać do wykonywania różnych rzemiosł z kolorowego papieru i tektury.

origami

Jeśli dziecko jest gotowe, aby pokazać figurki zwierząt lub kwiatów, wykonane w taki sposób, że będzie ona służyć jako wielką motywacją do powstania jego chęci opanowania tego rodzaju sztuki. Wraz z nim, można wykonać pierwsze bardzo proste rzemiosła z kolorowego papieru, którego zdjęcie jest pokazany poniżej, a następnie wprowadzenie bardziej zaawansowanych modeli. Starsze dzieci trzeba mówić o tej sztuce bardziej szczegółowo, gdyż historia jego rozwoju jest bardzo zabawny.

Ciekawostki o origami

 • Autor tego wspaniałego stworzenia jest Akira Osidzava – wpadł ponad pięćdziesięciu modeli, które mogą być dokonane przez złożenie zwykłej kartce papieru. Dziś ten rodzaj twórczości jest wiele obszarów, które różnią się od oryginalnych dzieł sztuki origami, który obejmował stworzenie modelu z pomocą całego arkusza.
 • Kirigami. Przeprowadzenie papieru budowy, przy użyciu tej techniki pozwoliło na cięcie papieru i nacinania.
 • Modułowa Origami wymaga utworzenia złożonych kompozycji, różniących się wielkością od kilku oddzielnych elementów. Tak przebiega najczęściej w tym stylu Hack – kwiat kolorowego papieru.

 • Wet origami. W tym przypadku, zwilża papier do tworzenia modelu. To prowadzi do zmiękczenia faktu, że przyszłe linie arcydzieło stają się gładkie, co pozwala na bardziej realistycznych rzemiosła. Podczas suszenia produkt jest bardziej wytrzymałe i stabilne.

Quilling

Dzieci rzemiosło z kolorowego papieru mogą być wykonywane w technikach Quilling. Ta umiejętność urodził się w Europie już w 15 wieku, i do naszego kraju przyszedł niedawno, ale już zyskał popularność wśród fanów pracy „papier”. Technika ta jest dość prosta – używając pasków papieru zwinięte są różne produkty. Jeśli wiek dziecka jest wciąż bardzo mała dla niezależnego wykonywania tego rodzaju pracy, to może zostać obciążony wykonać wymaganą liczbę „pustych” – rolek dla przyszłych kompozycji. Takich dziedzinach z kolorowego papieru i tektury, może być umieszczony w ramie i lakierów i dekoracji pomieszczenia. Poniżej znajdują się instrukcje krok po kroku dla rozwoju tej metody.

 • Wykonując prace będą potrzebne następujące materiały: PVA klej, nożyczki, dobrze naostrzone szydło lub PIN.
 • Papier powinien być wybrany na tyle gęsta, że nie odkształca się pod wpływem kleju. Optymalna długość arkusza papieru wynosi 27 cm.
 • Sporządzić szkic przyszłego składu dla początkujących najlepiej jest praktykowane na płaskiej powierzchni. W przyszłości, kiedy nie będzie niezbędne umiejętności, można wykonać bardziej złożony skład lub rysować techniką Quilling wypukły gotowe produkty, takie jak wazy.

 • Wybrane arkusze papieru tnie się na paski o odpowiedniej grubości (mniej niż grubość przyszłego rolki, produkt końcowy otrzymuje się szczuplejszej) i przykręcone na szydło. W ten sposób tworzymy wymaganą liczbę „cegiełek”, z których następnie tworzy przyszłość arcydzieło.
 • Gotowych rolek musi wiązać się ze sobą i klejone do podłoża. Jeśli to konieczne, ich kształt może być zmieniona przez elementarnej kompresji.

mozaika

Rękodzieło z kolorowego papieru i tektury mogą być wykonywane w stylu mozaiki. Gęstsze arkusze służyć jako podstawa do przyszłego składu i cienki – na drobne przedmioty. Ten siekać siłę do wykonania, a najmłodsze dziecko, ponieważ papier nie może być cięty i rozerwać na drobne kawałki. Działalność ta jest naprawdę jak dzieci, a oni chętnie biorą udział w tworzeniu swojego pierwszego ekskluzywnego arcydzieła. Podczas wykonywania tego typu pracy jest ważne, aby przestrzegać kilku zasad:

 • Do mocowania małych elementów na podstawie mozaiki nie używać klejów krzemianowe, ponieważ zmienia oryginalnego koloru papieru.
 • Do przyszłości skuteczniej wyglądał skład, konieczne jest, aby wybrać ciemny karton.
 • Jeśli kawałki papieru są wstępnie wygięte, a następnie przykleić tylko, że jest możliwe uzyskanie trójwymiarowego obrazu wybranego utworu.
 • Gotowy dzieło, lakierowane i umieszczony w ramie mogą być stosowane w postaci dekoracji wnętrza żłobka. Na nim należy umieścić informacje o wiek autora, w którym praca była wykonywana.

Dzieci rzemiosło z tektury

Każdy produkt z tego materiału, mimo swej pozornej prostoty, zatrachivaniya wymagają więcej wysiłku, niż przy zastosowaniu cienkiego. Karton skomplikowanych zakrętów, trudno jest wyciąć i skleić długo, więc bez aktywnej pomocy dorosłych do dzieci w miejscu pracy nie może zrobić z takim materiałem. Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że ten rodzaj twórczości będzie interesować starszego dziecka, który będzie w stanie ocenić trwałość i funkcjonalność przyszłej budowy kosztem jego blask. Po tym wszystkim, tworzywo podstawowe dostępne w takich kompozycjach dla większości osób, są proste pudełka.

Warianty rękodzieła wykonane z kartonu

 • Witraż. W ten sposób można stworzyć unikalne dzieło sztuki i ozdobić ich przestrzeni życiowej. Brak ciężkich materiałów nie jest wymagane, ponieważ zamiast metalowej podstawy stosowanej tektury zamiast szkła – cienka tkanina, dobrze, niebezpiecznych narzędzi wymienić pistolet kleju.
 • Lampy. Dość przydatna rzecz można zrobić starą skrzynkę: wyciąć go i mocowane uzyskane części kartonowych pod niewielkim kątem. Podstawa pod żarówką z drutu, można pożyczyć od starej lampy, które z pewnością można znaleźć w każdym garażu lub szafie.

  • Maszyna lub robotem. Z pomocą gotowych opakowaniach ramie można stworzyć poruszające rzemiosło tekturowych. Wystarczy wybrać odpowiednie wymiary pudełka, aby połączyć ze sobą, w celu uzupełnienia niezbędnych elementów rysunku lub poprzez cięcie poszczególnych części i dołączyć koła. Można wziąć je (w momencie, oczywiście) ze starych urządzeń z tworzyw sztucznych odpowiedniej wielkości. Chłopcy przychodzą ku uciesze takich zabawek, zwłaszcza, gdy zdają sobie sprawę, że obcięty kufrowa można transportować około zabawki pokój nieść kota lub udać się.