220 Shares 4251 views

hak LIC: schemat i opis

LIC nazywa popularne w ostatnich latach okrągły szalik. Zasada jego wytwarzania jest prosty w skrajności. Jest to podstawowy zespół dzianej tkaniny gładkiej, zamknięty w okrągłej tarczy. Istnieje kilka sposobów na drutach, z których każdy ma swoje własne cechy i funkcje. Wspólną cechą LIC opisane w tym artykule, jest to, że wszystkie one są połączone hak.

Decydując się na haku

LIC druty – to klasyczny. Jednakże, ta metoda ma kilka wad:

  • Długi czas produkcji (nawet grubą dziania przędzy dłuższy niż haczyk).
  • Po wybraniu wzoru, który jest trochę bardziej skomplikowana, guma, dostać jednostronny tkaniny.
  • Knitting jest generalnie bardziej kłopotliwe niż podobny szydełka pracy.

Poza tym haczyk LIC (Schemat praktycznie dowolny płynny wzór doskonale nadaje się do tego) jest bardziej gęste i ciepło.

Jaki rodzaj przędzy wybrać?

szydełko LIC dopasowanie przędzy o średniej grubości. Przy wyborze materiału niezbędnego do refleksji na temat ostatecznego kształtu gotowego wyrobu, a także wziąć pod uwagę styl swoich skarpetek. Jeśli chusta sugerują noszenia na głowie, wstęga może być mniej lub bardziej miękkie (grubość przędzy z 200-400 m / 100 g). Zbyt sztywne LIC będzie pęcznieją i powodować trudności w tworzeniu fałd (grubość przędzy w zakresie 50-200 m / 100 g).

LIC drutach szydełku (schematy i opis sieci często idą w parze z zaleceniami dotyczącymi przędza) jest najlepszym materiałem z naturalnym składzie. Optymalna zawartość 40-60% uznaje wełna, moher lub angora. Jako dodatek nie może być akrylowy, bawełny lub bambusa. Ostatnie dwa materiały – pochodzenia roślinnego, więc nie będą ślizgać podczas noszenia.

Oczywiście, można korzystać z bardzo grubej przędzy, jak na zdjęciu z brązowym szalikiem. Jednakże, jeśli chcesz korzystać z dużej wielkości haczyka (7 lub nowszy), w celu monitorowania gęstości dzianiny i dokręcić. Nie szukać skomplikowanych wzorów skojarzyć takie wielkie państwa o niskich dochodach haka. Program jest najprostsze podejście, do elementarnych prętów z SC.

Przerwa głowę na wybór wzoru lub kombinacją kilku systemów możliwe, gdy chusta będzie ażurowe i połączonym z cienkich włókien (400 m / 100 g oraz cieńsze).

Najprostszy schemat szydełkiem LIC

Jak już wspomniano powyżej, najprostszy sposób wytwarzania okrągły szal – prosty kolumny z SC. Tutaj nawet obwód nie jest potrzebne.

Często wykorzystywane do wykonywania LIC okrągły dziewiarskich. W ten sposób unika się konieczności szyć produkt po zakończeniu prac. Ale drutach okrągłych wierszy ma swoje wady:

  • Przesunięcie wzoru z każdym kolejnym następny bit z boku. Tak samo jest z przestrzeni odpowiadającej początek i koniec cyklu. Powinno być czyste i gładkie, do tego trzeba przestrzegać.
  • Kiedy kolorowe nici powinien wykonać ich wprowadzenie ostrożnie.
  • Istnieje ryzyko stopniowego rozszerzania sieci. Najczęściej ten występuje z powodu przypadkowego dodawania pętli w przejściu z jednego cyklu do drugiego.

Unikanie dzianie okrągłe mogą być łatwo płaską taśmę, a następnie ostrożnie przyszyć. Każdy fachowiec wybiera sobie drogę do dużych odbiorców przemysłowych na drutach.

Ażurowe LIC Hak: Schemat i opis

Największe trudności pojawiają się, gdy chcesz robić na drutach szalik z ażurowym wzorem. Ważne jest, aby zastanowić się nad sposobami celu dopasowania do wybranego modelu i przędzy z wzorca. Poniżej na zdjęciach prostych wzorów, które są odpowiednie dla dużych odbiorców przemysłowych dziewiarskich.

Mogą one być stosowane do przędzy o grubości nie mniejszej niż 300 m / 100 g, lub otwory w strukturze będzie zbyt duży i szal – dysku. Te wzorce dać więcej lub mniej ciągłej wstęgi, to będzie miły i ciepły. Kolejny wzór składa się głównie z szwów łańcucha, więc się dość miękki szalik i luźne, z dużą ilością otworów.

Ten wzór jest idealny, jeśli planujesz używać angorovoy lub przędzy moher jako materiał. Takie LIC, dzianin (schemat pozostawia do uwypuklenia korzyści włóknie) uzyskuje się jednocześnie miękkie, ciepłe i elegancki. W razie potrzeby, można wymienić kolumny z SC w drugim rzędzie, „krzaki” w barach powietrza. Następnie wzór staje się bardziej obszerne i będą przydzielane na tle siatki.

Knitting LIC wraz

W celu wzór na szalik został umieszczony wzdłuż toru, aby rozpocząć drutach z bardzo długiego łańcucha pętli powietrza. Jego wielkość jest określona przez zliczenie pętle w próbce związanej z góry. Ten krok nie należy lekceważyć, ponieważ unika kwitnienia i dostosowanie rozmiaru produktu.

Próbkę dzianiny z wybranej przędzy i wybranego wzoru. Tylko w ten sposób obliczenia są poprawne. Zliczając liczbę pętli na wzór 10 cm ostrze, można zobaczyć, ile pętle trzeba wybrać związać hak LIC. Schemat tego szydełka Odpowiada wszystkim.

Numer długość drutach z tej metody będzie długość szalik i wysokość internecie – jego szerokość.

LIC, połączone w poprzek

Metoda ta jest trochę łatwiejsze do poprzedniego, pozwala, aby hak LIC szybciej. Seria schemat dziania z taką znacznie krótszy. Jest też próbka jest wymagane. W przeciwnym razie, można nagle odkryć, że szalik jest zbyt wąski i wymaga rur lub odwrotnie – nadmiar szerokość nie pozwala na utrzymanie w granicach przędzy.

Długość każdego wiersza w tej dzianiny jest równa szerokości gotowego szal. Wysokość płótnie – długość dużych odbiorców przemysłowych. Cechą tego sposobu jest niemożność stosowania techniką dziania na okrągło.

zamknięcie

Korzystanie z informacji o tym, jak robić na drutach szydełku Snudy, ze schematów i zaleceń dotyczących procesu, nie zapomnij o końcowym etapie. Gdy chusta jest gotowy, musi ona być przemyta w ciepłej wodzie (w każdym przypadku nie gorące) i wysuszono w postaci rozłożonej. Później LIC będzie trzeba go umyć tak.

Gorąca woda powoduje kurczenie się wełnę i włókna angorovyh i stawiania może powodować nierówne rozciąganie.

W razie potrzeby w celu zmiany wymiarów niskich dochodach, rozciąganie lub wyrównywania kołek może priparit jego mokrą żelazka z cienkiej tkaniny. Ale nie dać się ponieść, ponieważ ciepło może spowodować skurcz. A jeśli wysoka zawartość włókna akrylowe (ponad 60%), a następnie na parze tkanina staje się zbyt miękki.

Przedstawione wskazówki dotyczące dokonywania dużych odbiorców przemysłowych może być tylko punktem odniesienia dla tkaczy, jak każdy produkt ma swoją specyfikę i wymaga indywidualnego podejścia.