799 Shares 6593 views

Lilac z koralików: klasa mistrzowska. Lilac z koralików własnych rąk

W rękach osoby twórczej każdy materiał staje się dziełem sztuki pracy ręcznej. Pod tym względem kule nie są wyjątkiem. Z tego materiału można tworzyć takie rzeczy, które z jednego spojrzenia na nich odbierane są przez ducha. Ten artykuł oferuje klasę wzorcową. Liliowy koralików, wykonany ręcznie, – prosty w wykonaniu, ale bardzo piękny twór.

Świat perełek

Koraliki mogą być użyte jako niezależny materiał i wykonane z tkactwa, bonsai, hafty, a także pojedyncze koraliki z innych materiałów.

Rzemiosła z koralików mogą być ozdobną dekoracją pokoju, produkuje również piękne biżuteria.

Wskazówki dotyczące pracy z koralikami

Ten rodzaj robót do wielu różnych od innych hobby. Zanim zaczniesz robić broń, musisz nauczyć się następujących rzeczy.

  • To hobby wymaga dużo wolnego czasu, tylko wtedy można oczekiwać, że będzie to dobra rzecz.
  • Koraliki są bardzo małe, a kompozycja zawiera, co do zasady, koralki o kilku kolorach, które muszą być ustawione prawidłowo, dlatego też wymagana jest najwyższa uwaga.
  • Trzeba także skłonność do wykonywania niewielkich, wymagających wysiłków.
  • Piękno prac zależy od dokładności wykonania.

Podczas pracy z koralikami konieczne jest zorganizowanie studni, która musi spełniać następujące wymagania.

  • Stół powinien być odpowiednio oświetlony.
  • Usunąć obce obiekty zakłócające działanie.
  • Wszystkie narzędzia powinny być pod ręką.
  • Materiał powinien być rozmieszczony w słojach, aby było wygodniejsze.

Jeśli dopiero zaczynasz splotować z koralików, musisz postępować zgodnie ze ścisłymi instrukcjami, w przyszłości twoje doświadczenie staną się doradcą podczas pracy.

Odmiany lili z koralików

Żywy liliowy jest krótkotrwały. Kilka dni – i dawna wspaniałość, jak nigdy dotąd. Jeśli splot tej rośliny z koralików, można je podziwiać przez cały rok. Kolczyki liliowe klasy Master oferują zupełnie inny wygląd. Możesz zacząć zapoznać się z tą fascynującą działalnością od pracy na małej gałązce, a następnie przejść do bardziej skomplikowanych modeli i wykonać bukiet, a nawet cały bush.

W pracy musisz opanować kilka podstawowych metod uprawiania kwiatów. Są pąki, składające się z dwóch, sześciu i ośmiu paciorków; Kwiaty pięciu, dziesięciu, dwudziestu trzech kulek; Gałązki składające się z pięciu lub piętnastu kolorów. Na szczycie gałęzi są pąki, a poniżej kwiaty. Pączek i pączek mogą być wykonane z jednego lub trzech perełek lub szklanej paciorki w kolorze kulek.

Prosty wzór liliowy z koralików

Spróbujmy zrobić liliowy koralików dla początkujących. Przygotuj wszystko, czego potrzebujesz do pracy: koraliki liliowe, różowe i zielone kwiaty; Bugles tonem głównych kwiatów; Drut, taśma, gwint; Nożyczki i szczypce.

Mierzymy kawałek drutu o długości 50 cm (lepiej jest, jeśli jest ten sam kolor z koralikami). Umieściliśmy 5 różowych kulek i pętlę, pozostawiając koniec na 10 cm. Płatek okazał się. W ten sam sposób na tym drucie tworzymy jeszcze trzy płatki, łączemy obie końce szklaną perełką, a kwiat liliowy sięga. Jest jeszcze osiem takich kwiatów.

Następnym krokiem jest przymocowanie przedmiotu obrabianego grubym drucikiem i owinięcie go taśmą. Okazuje się, że kwiatostan, który należy wykonać trzydzieści sztuk.

Teraz zbieramy od lilaka od kwiatostanów, umieszczając je w rozłożonym porządku.

Ciągle oplatamy lilie z koralików. Schemat ulotek wykorzystuje okrągłe francuskie techniki.

Zbieramy więcej kulek na drut i skręcamy je na szpiega. Mały kawałek drutu skręcany jest z główną 15 razy, pozostawiając wolny koniec 5 cm. Włożyliśmy do niej 5 kawałków zielonych perełek i włożyliśmy główny koniec przewodu. Po pierwszej turze dokonać drugiego łuku. Po wykonaniu 5-7 łuków odciąć główny kawałek drutu, przymocuj go i ukryj drut w perełce, aby nie było zauważalne. Noga jest wzmocniona drutem i owinięta wstążką. Takie liście należy wykonać około dwudziestu sztuk. Z ulotek tworzymy zieloną gałązkę.

Na ostatnim etapie zbieramy cały statek. Najpierw części są mocowane gwintem, a następnie wstążką o kolorze zielonym. Nasz oddział liliowy z koralików jest gotowy.

Bonsai "Lilac"

Możesz wykonać tę pracę, postępując zgodnie z instrukcjami krok po kroku, które oferuje klasa główna. Kolczyk z koralików okazuje się bardzo oryginalny i oryginalny.

Weź surowce, które były używane w poprzedniej kompozycji, dodać im trochę pojemności na stoisko, gips, klej PVA, farbę.

Po pierwsze, produkujemy indywidualne gałęzie lili z liśćmi i oddzielnymi liśćmi. Podczas wykonywania kolory można użyć innej metody, różnej od tej opisanej powyżej.

W tym celu zbieramy 17 pętli 10-12 kulek na drut, a następnie złóż je na pół i skręcamy razem. Podejmujemy dwie takie gałązki, połączyć je ze sobą, a my dostajemy szczotkę liliową. Ostrożnie wyprostuj wszystkie oczka, dając piękny kształt. Jest ich około czterdziestu.

Kontynuujemy tkanie z koralikami. Lilac musi być ozdobiony liśćmi. Przygotuj je w opisany powyżej sposób, zajmuje około siedemdziesiąt sztuk.

Następnie przygotuj ramkę na podstawce. W tym celu tworzymy podstawę drzewa z drutu, umieścimy dolny koniec w uprzednio przygotowanym pojemniku, napełnimy nim płynnym gipsem i poczekamy, aż zestala się. Teraz przykręcamy nasze elementy do tej ramy. Każda gałązka lili z koralików tworzy piękną koronę drzewa. Ulotki zdobią również puste miejsca na ramie.

Gdy korona jest gotowa, przykryjemy ramę drzewa razem z pojemnikiem, na którym jest mocowana, z mieszaniną gipsu i kleju. Można zastosować dwie warstwy, aby struktura była solidna. Nadaj mu dobrą suchość i przykryj brązową farbą.

To jest cała klasa mistrzowska. Lilac koralików w postaci małego drzewa mało prawdopodobne, aby pozostawić obojętnego. Ta metoda może być podstawowa podczas pracy z tym materiałem. Dzięki włączeniu funkcji founty można wykonywać różne prace na jej podstawie.

Magiczne kulki

Wykonywanie rzemiosła z koralików może przynieść zadowolenie z pracy. Koraliki są tak małe, że zapominają o wszystkim, skupiają się na pracy. Tak więc ten proces pomoże złagodzić napięcia, uspokaja nerwy. Ciężka praca może sprawić, że stanie się prawdziwym artystą, otworzyć takie talenty, które nawet nie myślałeś wcześniej.

Kiedy rozproszenie kulek wszystkich odcieni tęczy przekształca się w dzieło sztuki, poczujesz się jak prawdziwy magik zdolny do wykonywania cudów. I im trudniejsze prace, tym więcej radości doświadczysz z wyników twojej pracy.