729 Shares 3703 views

Podgrzewane telefonów – przyczyny i środki zaradcze

Zdarza się, że urządzenie mobilne, z którymi mamy do czynienia na co dzień, zaczynają się gorąco. Jeśli tak się stanie w pewnych sytuacjach (na przykład po kilku godzinach ciągłego odtwarzania), to jesteśmy zaskoczeni, że nie: oczywiste jest również, że obciążenie procesora gadżet doświadczonych, bo co i podnieść jego temperaturę. Ale inna rzecz – jeśli telefon jest ogrzewany podczas jego bezczynności, powiedzieć, czy podczas wykonywania kilku prostych czynności. W tym przypadku, trzeba zrozumieć, co się dzieje i co jest powodem.

W tym artykule postaramy się dowiedzieć, co mogłoby służyć jako źródło ogrzewania w przypadku urządzenia, co oznacza wzrost temperatury ciała w tym lub tamtym miejscu, a także, jak radzić sobie z problemami, wymienionych powyżej.

Trochę teorii

Nie dla nas tajemnicą fakt, że w urządzeniu operacyjnym uruchamia szereg procesów ukryte przed ludzkim okiem. Ta praca jest tego samego procesora i zużycie energii oraz przetwarzanie grafiki i wiele innych. Jeśli smartfon wygląda pozornie spokojny, wewnątrz niej znajduje się szereg działań, które mogą powodować, w tym i ogrzewanie.

Zapytany, dlaczego wygrzewające komórkowy może być kilka. Aby zrozumieć prawdziwe przyczyny, konieczne jest, aby wiedzieć, które z modułów urządzenia jest ogrzewany, po którym możemy zrozumieć i przyczyną tego zjawiska. I wiedzieć, że robi się gorąco, trzeba zrozumieć, gdzie jest podgrzewana. Dowiedz się ta prosta: należy zwrócić uwagę na miejsce, w którym temperatura wzrasta.

Tylko urządzenie smartphone, nie wiele elementów, które mogą być ogrzewane. Są to: bateria, procesor i wyświetlacz. Tylko te części mogą spowodować poważne wzrost temperatury w trakcie ich pracy. Bo z nich i ogrzewa telefonie, tylko że przyczyny są różne. Więcej na ten temat w dalszej części podzieloną przez kryterium, który element staje się gorący.

Wydajny procesor

Kupujemy urządzeń, które mają 4-8 jądrowej zdolnej uruchomienie dowolnej aplikacji i przetwarzać jakikolwiek problem w ciągu kilku milisekund. I to daje pewne pozytywne wyniki: praca z potężnym telefon jest o wiele bardziej przyjemne, ponieważ jest znacznie mniej „buggy” i jednocześnie wspomaga pracę kolorowych gier i aplikacji bez żadnych problemów. Dlatego staramy się wybrać smartfon bez obawy o temperaturze procesorów. I ze względu na ich wysoką średnią mocą, ich temperatura jest wystarczająco wysoka. Dlaczego tak się dzieje?

To bardzo proste: jeśli „żelazo” telefon zaangażowane w proces obliczeń, to w każdym przypadku będzie ogrzewana. Tylko w przeciwieństwie do laptopa, smartphone nie może schłodzić wnętrze. Nie ma miniaturowy chłodnica, wentylator, pogoń powietrze wokół „serca”. Dlatego ogrzewa telefonu, z którym pan pracował co najmniej pół godziny.

Stopień nagrzewania urządzenia zależy od tego jak „kłopotliwe” pod względem wydajności są jego zadania. Jeśli grasz w ciągu 2 godzin w kolorowe 3D gra na maksymalnych ustawieniach, telefon nagrzewa się silniej niż przez zwykłe surfowanie po Internecie.

bateria

Bateria jest zainstalowana w telefonie, jedynego źródła energii gadżetu, gdy nie jest podłączony do gniazdka sieciowego lub komputera. Dlatego moc elektryczna wymagana do działania procesora, pochodzi stąd. A, jak wiadomo, urządzenie elektryczne może stać się gorące, jeśli podłączyć go do źródła zasilania.

Dlatego też, jeśli jesteś długi czas pracy z telefonem, bateria może rozgrzać, zaczyna przynoszą dyskomfort.

Tylko w tym przypadku konieczne jest, aby zwrócić uwagę na stopień ciepła. Jeśli rozumiesz, że to jest – to normalna temperatura, ze względu na fakt, że tylna pokrywa urządzenia jest tylko nieznacznie cieplejsze niż nasze ciała, nie martw się. Wkrótce będzie schłodzić i powrócić do poprzedniego trybu.

Jeśli jednak czujesz, że trudno jest trzymać smartphone w twoich rękach – w tym przypadku konieczne jest, aby coś zrobić. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, czy stało się to wcześniej. Jeśli nie – to spowodowało, że takie urządzenie reakcja? Jeśli masz pierwszy naprawdę gorący telefon, należy go wyłączyć, ponieważ może on być uszkodzony nawet więcej. Następnie trzeba dowiedzieć się, co było przyczyną: że może być stosowany ładunek nieoryginalne; czy bateria została wymieniona. Czynniki wpływające na to jest wiele, w tym konieczność zrozumienia tego, jak szybko nagrzewa się przez telefon, ile czasu stygnie, które aplikacje otwarte w czasie, kiedy czułeś się wzrost temperatury.

Biorąc pod uwagę to wszystko, trzeba wyciągnąć pewne wnioski.

podgrzewany wyświetlacza

Być może, jeśli zauważysz, że masz ogrzewany ekranu urządzenia mobilnego, martwić, ponieważ nie jest to konieczne. Najprawdopodobniej po prostu spędził na gadżet zbyt dużo czasu, ze względu na to, co zaczęły rosnąć temperatura niektóre z jego składników. Z tego powodu, na przykład, często ogrzewane telefon „Samsung”.

Stopień ogrzewania zależy, który jest stosowany typ wyświetlacza, i którego jasność jest ustawiona na nim. Jeśli problem ze wzrostem temperatury dokucza ci zbyt wiele, można spróbować zmniejszyć jasność; jeśli to nie pomoże – kontakt z centrum serwisowym. Nie powinno być szybka, czy jest to normalna temperatura dla urządzenia lub nie.

Proces ładowania

Często zdarza się, że nagrzewa się podczas ładowania telefonu. Zaskakujące, że nie ma nic – jest podłączony do sieci, zasilacz ładowania zaczyna się nagrzewać, po czym temperatura wzrasta i bateria smartfonu. Jeśli znowu można utrzymać urządzenie w swoje ręce i nie spalić, nie panikuj. W przeciwnym przypadku, radzimy nosić swój telefon do naprawy, i pożądane jest, aby zaprzestać używania ładowarkę, tak aby nie bolało jeszcze bardziej. Zdarza się, że telefon nagrzewa się podczas ładowania w przypadku, rozkłada karty sieciowej. Jeśli tak się stanie w sytuacji, należy uważać: może zaszkodzić gadżet.

problemy komunikacyjne

Jak pokazuje praktyka, istnieje szereg sytuacji. Gdy telefon nagrzewa, zrzutów i pokazuje niestabilną pracę jako całość. W szczególności, mówimy o problemach z komunikacją.

Widzisz, jeśli smartfon nie otrzyma odpowiedniego poziomu sygnału, stara się go znaleźć, połączyć się z siecią i działa normalnie. Jeśli nie można tego zrobić przez długi czas, urządzenie zużywa baterię i startów w równoległych do rozgrzewki. W tym przypadku zaleca się, aby przełożyć je na „tryb samolotowy”.

Nie szkodzić!

Jeśli czujesz silne ciepło jego devaysa z jakiegokolwiek powodu, przede wszystkim starają się chronić przed nieprzyjemnymi sytuacjami, takimi jak dalszym podziałem i niewydolności telefonu. Odłącz je wyłączyć, wyjąć akumulator – wszystkie te działania mają na celu ponowne uruchomienie gadżet, poczekać aż ostygnie i zacząć pracować normalnie. Tylko wtedy, gdy te kroki nie pomogą pozbyć się problemu, zaczynamy rozumieć, co się dzieje.

Tryb pracy indywidualnej

Należy również pamiętać, że wszystkie maszyny są w jakiś sposób inny (pod względem standardów kontroli temperatury). Jeden inteligentny telefon może pracować z jednym temperatury, podczas gdy dla innych jest to nie do przyjęcia, i vice versa. Nie martw się, jeśli kupiłeś gadżet i zauważył, że nagrzewa się. Przeczytaj o tym: może nie jeden masz do czynienia z takim problemem.