685 Shares 5725 views

Objawy syfilisu

Syfilis jest chorobą weneryczną wywołaną bladym treponema. Zakażenie zachodzi przewlekle i bez leczenia prowadzi do wielu zmian narządów i układów ludzkiego ciała. Wcześniej ta choroba była nieuleczalna, ale dziś istnieją leki, które przy odpowiednim leczeniu dają korzystny wynik. Jak zarażają syfilis?

Istnieje wiele możliwości przenoszenia kiły. Najbardziej znaną metodą przenoszenia jest stosunek płciowy. Istnieje również możliwość zakażenia kiłą w środowisku domowym, co wynika z faktu, że zakażenie może występować w zewnętrznym, wilgotnym środowisku przez okres do czterech dni. W gospodarstwach domowych syfilis jest zakupiony przez pościel, naczynia, artykuły higieny osobistej. Ponadto podczas transfuzji istnieje możliwość zakażenia kiły przez krew. Istnieje możliwość zakażenia płodu od matki, tak zwanego wrodzonego syfilisu.

Niemożliwe jest zarażenie metodą kontaktową, syfilis. Czynnik powodujący syfilis natychmiast umiera na wolnym powietrzu.

Okres inkubacji trwa 3-4 tygodnie. W tym przypadku zakażenie wnika w tkanki i rozprzestrzenia się przez ciało, ale objawy nie są widoczne. Od czasu inkubacji zakażenie jest zaraźliwe dla innych.

Niebezpieczeństwo syfilii przejawia się w tym, że trudno jest zauważyć, a od momentu zakażenia, zanim zajdzie, trwa 2-6 tygodni.

Pierwsze oznaki kiły manifestują się następująco: Wygląd chrząstki stałej, wrzody o gęstym marginesie. Pojawia się w miejscu patogenu. Zasadniczo, na narządach płciowych. Kiedy seks oralny, chancerek pojawia się w ustach, może pojawić się także na biodrach, na gruczołach piersiowych, na migdałkach. Gospodarcza syfilis często prowadzi do powstania chrząstki na twarzy.

Ponadto, objawy syfilis obejmują: zwiększenie węzłów chłonnych w obszarze chanterii w dniu 6-8. Zakażenie przenika do najbliższych węzłów chłonnych, a następnie do odległych, gdzie mnoży się. Węzły chłonne zwiększają się, ale pozostają bezbolesne. Zapalenie węzłów chłonnych pojawia się po 5-7 dniach.

Pierwotne objawy kiły przebiegają przez 6-7 tygodni, ale człowiek nie ustępuje. W przypadku, gdy chorzy nie wiedzą, jak manifestują się objawy kiły, uważają, że się wyzdrowieli, ale w rzeczywistości nadal rozprzestrzeniają zakażenie.

Po wrzodzieją się wrzody, zaczyna się drugi etap syfilisu, który może trwać kilka lat. Symptomy syfilii, które w tym przypadku manifestują się, wysypka na ciele. Do chorych z wysypką dochodzi do złego stanu zdrowia. Węzły chłonne zwiększają się w całym ciele, a w okolicy narządów płciowych rozległe są brodawki. Wymienione objawy syfilis znikają, a znów pojawiają się ponownie, proces ten może potrwać kilka lat. W przypadku, gdy pacjent z jakiegokolwiek powodu nie złoży wniosku o pomoc, objawy przebiegają, a syfilis pójdzie w ostatnim, trzecim stadium za kilka lat. Od zakażenia do trzeciego etapu kiły może trwać około 10 lat. Na tym etapie u pacjentów z kiły są niebezpieczne jako nosiciele kiły domowej.

Trzeci etap kiły towarzyszy jest porażka układu nerwowego pacjenta, rozpad głowy mózgu, rozpad osobowości. W trzecim etapie pacjenci nie są zakaźne. Rozpoczyna się paraliż, głuchota, pacjent wpada w depresję, zastępuje ją kreatywny wzrost. Formowane guma, specyficzne węzły pod skórą rozszerzają się, otwierają się i tworzą wrzody. Są granulocyty syfiliskie, wnikają do tkanki kostnej i powodują nieodwracalne deformacje kości. Na przykład wrzody w jamie ustnej prowadzą do zniszczenia kości kości. Nieleczona syfilis ostatecznie prowadzi do bolesnej śmierci w bólu i obłędu.