662 Shares 4297 views

Chroniony telefon dla kart SIM z 2 baterii o dużej pojemności (opinia)

Dla większości z nas telefon komórkowy jest wiarygodnym asystent w każdej sytuacji. Bierzemy go na drodze, w pracy, a nawet domku na wycieczkę poza miasto. Zatem, telefon jest z nami w różnych warunkach – zarówno korzystne i nie.

Wcześniej termin „bezpieczny telefon” o nazwie „cegły”, takich jak Siemens M65 i jemu podobni – pokryte z blachy aluminiowej, zbudowany z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które mogą wytrzymać najsilniejsze skutki. Ponadto, technika ta ma zazwyczaj wodoodporny, a więc nie obawiać wilgoci, kurzu, a nawet piasek.

Nowoczesne smartfony i ich funkcje

Jednak czasy się zmieniły. Jak widzimy dzisiaj, popularność zyskał kompaktowe i wygodne urządzenie do ciągłego noszenia, posiadające szczupłe ciało i duży wyświetlacz o rozbudowanych możliwości pracy z multimediami. Typowy dziś smartfon – jest „płytka” o przekątnej 4-5 cali (średnio), który ma minimalną grubość.

Jest logiczne pytanie: jak zgrabna i małe akcesoria z dużym ekranie można wykonywać takie same funkcje jak bezpieczne telefonu? W jaki sposób można porównać telefony, które mają zupełnie inną charakterystykę, jedno z kryteriów: wytrzymałość i niezawodność w codziennym użytkowaniu? Oczywiście, w żaden sposób.

Więc musimy zaakceptować fakt, że najbardziej zaawansowany model – wielofunkcyjnych, zaawansowanych urządzeń, które nie są w stanie wykazać, doskonałe zachowanie w cięższych warunkach. Tak więc, nie jest rzadkością w podziale ekrany i wgnieciony ciała iPhone po sobie dżinsy. Oczywiście, producenci nie dbają o ochronę takich gadżetów, oczywiście dając użytkownikom sprzedawców rynkowe różnych filmów na ekranie, okładek i zderzaków. Oczywiście, wszystkie te dodatki nie mogą chronić urządzenie, na przykład, przez zanurzenie w wodzie lub silnych efektów fizycznych w większości przypadków.

Trendy w rozwoju telefonii komórkowej

Jednakże, jeśli przeanalizujemy cechy kierunku, w którym działające producenci elektroniki, ranking priorytetów na ostatnim miejscu będzie chroniona komórkowych. „Samsung” tylko może, zadbał o uszczelniania i ochrony swojego flagowego Galaxy S5, wydany w ubiegłym roku. Prawdopodobnie to samo stosuje się również do nowej, szóstej generacji modelu.

Oznacza to, że większość dzisiejszych smartfony stają się coraz cieńsze, bardziej elegancki i bardziej wydajne, a ochrona producentów trudno myśleć. Nie jest zaskakujące, że rynek w końcu osiągnął bardziej wyspecjalizowane model – chroniony komórkowych. Recenzje mówić o ich niezawodności. Wszystkie z nich skupiają się na tym, że wiele oprzeć destrukcyjne dla aparatów konwencjonalnych czynników zewnętrznych. Szczególnie niekorzystne warunki, które mogą wyniknąć z aktywnych rodzajów sportu, nietypowe hobby (jak podróży) i innych działań, gdy telefon jest w niebezpieczeństwie bycia w piasku, wody lub w palącym słońcu. O nich będziemy rozmawiać w tym artykule.

Kombinacja różnych charakterystykach

Zacznijmy od opisu, jak producenci udaje się chronić przed wpływem czynników zewnętrznych, telefony pozornie kruche o przekątnej ekranu większej niż 4 cale. Zgadzam się, duży ekran i szczupłe ciało – jest to najbardziej delikatny wzór, można sobie wyobrazić. I to, mimo wszystko, w celu ochrony przed kurzem, wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi! Odpowiedź jest prosta: to się dzieje kosztem materiałów izolacyjnych stosowanych w jednostce.

Weźmy na przykład bezpieczne telefonu Land Rover. Działają one na systemie Android mają podobną strukturę i wygląd. Zazwyczaj jest to zagęszczony ramki (w porównaniu do innych podobnych smartfony nie posiadających izolację). Dlatego stosuje system gumek i czapki, które nie przewidują możliwości penetracji wilgoci i uszkodzić urządzenie. Ponadto pogrubiona obudowa umożliwia telefon, aby wytrzymać duże obciążenia – odnosi się to zarówno do plastiku wytwarzanego z grubsza i na ekranie telefonu, a więc silniejsze szkła.

Co więcej, wszystkie te stawki są stosowane do dość silnego urządzenia dla systemu Android, które nie przyznają się do „niechronionych” odpowiedników. To z kolei oznacza, że chronione telefony komórkowe mają takie same korzyści jak zwykłych smartfonów – potężny procesor, interfejs przyjazny dla użytkownika, dobry aparat, pojemna bateria. Z tego powodu, być może, takie urządzenia i jest popyt.

Telefonia 2 karty SIM

Inną cechą można umieścić oddzielnie – jest obecność dwóch szczelin dla kart SIM. Nie jest tajemnicą, że karty z dwóch operatorów – to jest bardzo wygodny pod względem kosztów komunikacji, jak również możliwość pozostania w sieci z dwóch pokoi, za pomocą tylko jednego urządzenia. Dlatego niektóre chronione telefony mają możliwość pracy bezpośrednio z dwóch kart SIM.

Na przykład takich jak Ranger Fone, Sigma X-treme mobilnej, Huadoo V3, Land Rover A9 +, Mann Zug 3 i niektórych modeli CAT pełnią funkcję wsparcia dwóch kart SIM. Jak pokazuje praktyka, jest to wygodne, a użytkownicy są zadowoleni z zakupu takich urządzeń, wykorzystać je w swoich codziennych zadań i nie martwić się o bezpieczeństwo urządzenia.

Sobie wyobrazić! Zabezpieczony telefon na 2 karty SIM może być bez obaw zabrać na polowanie, w trofeum RAID lub w podróż, tym samym znacznie uprościć swoje życie. Dla osób biorących udział w aktywnych sportów, obecność dwóch kart SIM – jest to szczególnie ważne.

Smartfony z dużą pojemnością baterii

Jeśli mówimy o cechach po prostu musi mieć bezpieczny telefon, nie możemy zapomnieć o sobie nawzajem. Pochodzi z warunkiem, że taka kategoria smartfony mogą być używane tam, gdzie nie ma udogodnienia, takie jak podróż z dala od cywilizacji, gdzie po prostu nie ma możliwości, aby naładować urządzenie. Oczywiście, takie miejsca są odwiedzane przez ludzi, nie tak często, ale to jest – po prostu jasny przykład, aby zrozumieć, jak istotne chroniony telefon z baterią o dużej pojemności. A to, nawiasem mówiąc, też!

Na przykład, wartość Doogee DG700 7500 rubli jest taki. Wraz z nim w zestawie sprzedawane pojemność baterii 4000 mAh, która jest dla smartphone tej klasy – jest to akceptowalne rozwiązanie. Dzięki niemu urządzenie zostaną dostarczone na kilka dni pracy (pod warunkiem włączenia trybu oszczędzania). W przypadku aktywnego wykorzystywania tego telefonu będzie mógł pracować 2-3 dni na jednym ładowaniu.

Poza tym, istnieją inne bezpieczne telefony z baterią o dużej pojemności. Na przykład, Sigma X-Treme PQ15 (około 10000) z baterią 3600 mAh, X Treme PQ 22 (4500 mAh), Zug i Manna (3000 mAh, 24 rubli) i wiele innych. Jak już wspomniano, zapotrzebowanie na dużą rezerwą poziomu naładowania ze względu na fakt, że istnieje zapotrzebowanie na różnych dodatkowych funkcji urządzenia (na przykład, akcja mogą być użyteczne GPS Navigator lub silnych latarki). W związku z tak potężnym bezpieczny telefon powinien działać tak długo, jak to możliwe.

Ochrona smartfony

Istnieje cały system klasyfikacji, które są urządzenia mobilne o zwiększonej ochrony. Jest ona określana za pomocą etykiet – to jest klasa IP. On wygląda na przykład tak: IP68 (jest to najwyższy poziom). Obie te figury – to różnego rodzaju zabezpieczenia, które odnoszą się do takich urządzeń. Tak więc, pierwsza liczba wskazuje na dostępność penetracją pewnych elementów wewnętrznych urządzenia (Minimalna – są duże obiekty, 50 mm, a maksymalna dotyczy pyłu). Po drugie – w tym oznaczenie możliwość przedostania się wilgoci do urządzenia. Najniższy poziom – odpowiednio, brak jakiejkolwiek ochrony; natomiast najwyższy – pełna izolacja jest smartphone.

Dlatego też, jeśli mówimy o jaką bezpiecznych komórkowych będą bardziej chronione, jesteśmy pewni, aby zwrócić uwagę na ten indeks. Z reguły większość najczęstszych urządzeń z ochroną są na najwyższym poziomie. Jeśli mówić o tylko smartfon, nawet one mają pewien poziom. Na nich zostaną omówione w następnym artykule.

chronione flagowe

Nie tylko duże smartfony powlekane płytki gumy i śrubowe są chronione przed wilgocią i pyłem. Jest to tak zwane modele flagowe, które mają regularną, elegancki wygląd; Mogą być stosowane w codziennym życiu, ale są w stanie wytrzymać działanie czynników zewnętrznych. Najbardziej uderzającym przykładem – Samsung Galaxy S5 (w cenie 30 tysięcy rubli), co zostało omówione powyżej.

Smartphone posiada zdejmowaną pokrywę tylną, która nie pozwala na o wysokim stopniu odporności na wodę. Wynik ten uzyskuje się przez gumową uszczelkę pomiędzy pokrywą i korpusem urządzenia. Oprócz tego, niektóre elementy Galaxy S5 ciała (takich jak skrzyżowania z kablem USB lub gniazda słuchawkowego) zamknięte specjalnymi uszczelkami. W związku z tym, można powiedzieć, to efekt pełnej izolacji.

Przykładem tej klasy urządzenia, które jest w stanie skutecznie oprzeć się wilgoć i brud, sugeruje, że jeśli chce się zabezpieczyć telefon, niekoniecznie kupić ogromny modelu naprawdę „opancerzony” (sądząc po ich wyglądzie) aparatu. Można także wziąć stylowy i wielofunkcyjny S5 i, w rzeczywistości, otrzymują takie same. Jednakże, wygląda lepiej i jest bardziej kosztowne.

Przegląd chronionego modelu

Oprócz ogólnych informacji, które już wspólnie z wami, pragnę, aby rzucić światło na to, co jest chronionym telefony komórkowe, po prostu oglądając jeden z modeli. Jako "eksperymentalny" wybraliśmy smartphone Ranger Fone S19 / 15 ($ 18.000).

Więc pierwszą rzeczą, patrzymy na krótki opis modelu. Na nim można powiedzieć, że urządzenie należy do klasy ochrony IP67. Oznacza to, że nie pozwala na kurz (w tym grzywien) i mogą być dostarczane bez szkody na głębokość 1 metra przez krótki czas. W związku z powyższym, jeśli chcesz wziąć tę rurę na drodze pokonywania przeszkód wodnych, najprawdopodobniej nie będzie działać prawidłowo.

Chodź. Jak już wspomniano, ważnym wskaźnikiem jest pojemność akumulatora. Ranger Fone S19 / 15 to 2600 mAh bateria (a zatem pozostaje w tyle za najbardziej zaawansowanych modeli w tym segmencie). Jednak może to być również nazywane wystarczająco wysokie, biorąc pod uwagę, że bardziej ostrożne za telefon zużycie wystarcza na 10 godzin aktywnej pracy i 3-5 dni – tryb pasywny. Format A „łagodny” jednocześnie odnosi się do stosowania tylko tych usług i funkcji, które są potrzebne w danym momencie (tymczasowe włączenie danych komórkowych, GPS, Bluetooth i Wi-Fi).

Innym ciekawym rozwiązaniem dla nas powierzchowna znajomość z urządzeniem jest liczba obsługiwanych kart SIM. Tak, ta wersja Fone posiada 2 gniazda SIM, co oznacza, że można podłączyć bierny rodzaj działania obu kart. To może być opisana w następujący sposób: w trybie gotowości są obie karty jednocześnie, podczas gdy w przełączeniu urządzenia rozmowy na jednego.

W końcu, po ogólnych cech najbardziej znaczących momentów, można przystąpić do parametrów wspólnych dla wszystkich smartfonów. A to – procesor, grafika i kamera. W odniesieniu do pierwszego należy zauważyć, że urządzenie wyposażone jest w czterordzeniowy procesor 1,2 GHz, dzięki czemu może być przypisana do segmentu „medium” w rynku smartfonów. Jednak rating Secure telefony ma swoje własne cechy, więc możliwe jest, aby wymienić ten model, taki, który ma dość dobrą wydajność. System operacyjny, z którą urządzenie jest sprzedawane, to Android 4.2. Nie planuje aktualizacje do nowszych wersjach Fone.

Z punktu widzenia następnego elementu – parametrów graficznych, Ranger Fone S19 telefon nieznacznie traci grunt. Aparat wyposażony jest w mały ekran (tylko przekątnej 4 cale) z systemem w technologii IPS, który ma rozdzielczość 854 x 480 pikseli. Biorąc jednak pod uwagę, że mamy do czynienia – gadżet należy do kategorii „chronionych telefonów komórkowych”, możemy powiedzieć, że będzie to wystarczające dla jego przeznaczenia. Oczywiście, oglądanie filmów w FullHD kampanii na niej nikt nie będzie.

Aparat Fone S19 również nie można nazwać silny – to raczej stabilny średnio na rynku smartfonów budżetu: główny o rozdzielczości 8 megapikseli i wystarczająco potężny błysk podczas fotografowania w ciemności, a przednia kamera urządzenia ma rozdzielczość 5 megapikseli.

Oprócz tych cech, należy zwrócić uwagę i do takiej kategorii jako wyposażenie opcjonalne. Uznają, że do „obozu” urządzenia jest bardzo ważne. Jest to radiowy, pozwalający połączyć z podobnymi telefonami w regionie od 3 do 5 kilometrów, a także czujnik ruchu, kompas, barometr (ciśnienie pomiarowego) i termometr, który mierzy temperaturę otoczenia, gdzie telefon komórkowy. Przydatna dla wszystkich tych dodatków lub nie w prawdziwym życiu – to trudno powiedzieć. Prawdopodobnie być odpychane przez kogo iw jakim celu, i jak intensywnie korzystać z telefonu.

Na przykład cech tego gadżetu może być również opisane, zabezpieczone i inne telefony. Wszyscy producenci, aby ich opis na podobnej zasadzie, co czyni go dość łatwe. Plus, oczywiście, nie zapomnij przeczytać komentarze na temat montażu i przyszłego funkcjonowania telefonów danej marki.

Jak wybrać najlepiej chronione telefon?

Po wybraniu urządzenia, które będą służyć Ci w trudniejszych warunkach niż te, do których jesteś przyzwyczajony do, trzeba przyjść z wielką odpowiedzialnością. Nie można powiedzieć człowiekowi: wziąć te urządzenia, które wspomagają zdolność do pracy z dwoma kartami SIM. Wytrzymałe komórkowe w rzeczywistości – jest kompletnym rozwiązaniem. W przypadku zakupu takiego urządzenia, będziesz wiedział dlaczego.

Na przykład, nie jest to kategoria nabywców, którzy chcą kupić telefon z ochroną prostu nie martwić się o ich bezpieczeństwo w wyniku zużycia i aktywnego ciągłej eksploatacji. Oczywiście, że do tego celu jest bardzo przydatnym urządzeniem o niskim lub średnim poziomie bezpieczeństwa, ponieważ jest mało prawdopodobne, że będzie nurkować do głębokości 1 metra w zwyczajnym życiu.

Innym przykładem jest przeciwieństwem – to pewne szczególne wymagania dotyczące telefonu. Jeśli, powiedzmy, osoba ma zamiar udać się na wycieczkę do egzotycznego kraju, gdzie mógł sprostać piaskowe lub przeprawy wodne, oczywiście będzie musiał jeden z najbardziej niezawodnych pojazdów. Jeśli zdecydujesz się je zgodnie z tymi parametrami, trzeba najpierw zobaczyć jak najwięcej modeli kategorii „bezpieczny telefon”. Wszyscy producenci mają tendencję, aby zadzwonić do nich atrakcyjne nazwy, ale należy zwrócić uwagę na jakość sprzętu i urządzeń, jak również jego cena.

I, oczywiście, nie należy zapominać o najbardziej podstawowych kryteriów wyboru telefonu, takich jak wymiary. Urządzenie nie powinno być zbyt uciążliwe, w przeciwnym razie może mieć trudności z jej zastosowania w życiu codziennym. Oprócz projektu, który jest, oczywiście, powinny chcesz (i chronionych telefony „Samsung”, to czy „kot”, mają dość atrakcyjny wygląd), należy zwrócić uwagę, czy model opierał się wygodnie w dłoni; jak wygodne do rozmowy z nim, i tak dalej. Jeżeli zamówisz urządzenia w Internecie, zaleca się, aby przejść do rzeczywistego sklepu i skręcać cię jak próbki modelu w ręku, aby zrozumieć więcej na ten temat.

Od cen chronionych komórkowych (2 karty SIM, wszystkich producentów i modeli)

Nawet w tym artykule chciałbym wspomnieć o kilku, a ceny, które zostały utworzone na tych lub innych modeli. Jeśli przeanalizować ogólny obraz cen w sklepach internetowych, można zobaczyć, że koszt komórkowych zmienia. Tak więc, co ciekawe, nie zawsze zwiększona lub zmniejszona na podstawie pewnych parametrów technicznych urządzenia lub jego cech funkcjonalnych. Często kupujący płaci tylko za głośny dźwięk marki, której logo zostaną zastosowane do jego telefonu.

Na przykład, nazwy takie jak kot czy Land Rover, będzie kosztować właściciela wiele więcej niż Sigma i Doogee. Najnowsze firmy (jeśli nie brać pod uwagę popularność „Sigma” w tym obszarze) śmiało można nazwać tych, którzy nie mają wielką sławę, w przeciwieństwie do dwóch pierwszych marek. W związku z tym, oczywiście, dla takiego „bonusem” do zapłaty.

Alternatywa dla drogich i masywnych urządzeń

Oczywiście, aby każdy smartfon tańsze (nawet jeśli jest on chroniony przez telefon na 2 karty SIM), wszyscy producenci obecni na rynku, nie cofać się na ich funkcjonalność i zwolnić w bardziej przystępnej cenie. Tak więc, w rzeczywistości zrobić marketingu poprzez oferowanie telefonów jak AGM Stone. Telefon może być naprawdę dobry; będzie miał żądane właściwości, które są obdarzone chronionego modelu. Ale w rzeczywistości to jest – nie smartfon, ale telefon z zaawansowanych funkcji. Ale to nie jest narażone na działanie kurzu i wilgoci, która może być również przydatna do niektórych klientów tego rodzaju technologii. Zazwyczaj urządzenia te przyciski, zamiast na ekranie dotykowym, a tym samym różne droższych odpowiedników. Ponadto, jest to, oczywiście, system operacyjny i funkcje jakie posiada.

Nawet kupić tani telefon, zachowując swoje zalety w postaci ochrony, można skorzystać z mniej znanym w naszych marek.

Można zobaczyć przed- towary konsumpcyjne żywności w kilku sklepach internetowych, ze względu na to, co twój wybór będzie bardziej zmotywowany i udane niż jeśli mieszkasz ominie sklep 3-4. Uzyskać co najmniej cechę, że nie można określić w całości w sklepach z artykułami elektronicznymi. Jedyną zaletą tych sklepów – jest to okazja, aby trzymać coś w dłoniach (i po porównaniu cen w 2-SIM-zabezpieczonego telefonu, można powiedzieć, że są one nadal niższe online).

Więc spojrzał na niektóre z cech komórkowych, które nazywane są „chronione”. Oczywiście, czy takie urządzenie trzeba, albo uda inny, tańszy i prostszy analogu, który nie przeszkadza, ty decydujesz. Prawdą jest, oczywiście, patrząc na liczbę sprzedaży takich telefonów, to można stwierdzić, że sukces tej kategorii urządzeń. Najwyraźniej ludzie kupują te smartfony dla osób prowadzących aktywny tryb życia, a może tylko dla dziecka, który otrzymał takie urządzenie, nie pokonał go w pierwszym dniu. W rzeczywistości celem nie jest tak ważny jak wynik. W końcu, aby wybrać odpowiedni telefon, można uzyskać wiarygodne asystenta w sytuacjach ekstremalnych, na którym można polegać. Może to pomoże Ci zrobić dla siebie nowe odkrycia, aby przezwyciężyć swoje lęki i przezwyciężyć strach, że coś nie będzie działać. Z takimi telefonami byłoby pożądane, aby zrobić coś ciekawego.

Miejmy nadzieję, że podziela ten punkt widzenia, jeśli kupisz sobie. Powodzenia wam wybór!