585 Shares 6416 views

Kamień Morganite (odmiana berylu): opis, właściwości i znaki zodiaku magiczne

Morganite, który ma jasnoróżowe odcień – rodzaj beryl. Grupa ta obejmuje takie jak perełki Emerald akwamaryn i Heliodor.


opis

W ramach MORGANITE, zwany inaczej vorobyevite (tytułowy otrzymuje się w 1908 akademik Vernadsky na cześć studenta V. Vorobiev, która wprowadziła minerału z wyprawy zmarła dwa lata później), w obecności manganu, litu i cezu. Główną otrzymał także jego nazwę z kamienia w 1911 roku na cześć bankiera D. Morgan.

Różowy Morganite stała się ostatnio bardzo popularne. Do tego czasu, to tylko popularne wśród indywidualnych odbiorców i niektórych muzeów. Tak, ten klejnot można znaleźć w Toronto, nie jest reprezentowana największą aspektach Morganite się, aw Hermitage, który vorobyevite jest jednym z najpiękniejszych. Również kamień można zobaczyć w Nowym Jorku, w którym przechowywana jest kryształ, którego kształt następujący kobiece cechy.

kaucja

Do tej pory Morganite jest bardzo powszechne. Można go znaleźć w miejscu, w którym wysokie stężenie manganu, sodu i cezu, rubidu, z której kryształy są utworzone kamień.

Jednak po raz pierwszy vorobyevite Stwierdzono w Kalifornii, ale wkrótce zaczął spadać w Brazylii, na Uralu, w Afryce iw innych miejscach.

Odmiany i zastosowanie mineralnych

W zależności od proporcji składników, z których zostało utworzone kryształ zmienia barwy MORGANITE. Na przykład, często udaje się znaleźć bladoróowej kamienie, ale oprócz nich istnieją światło fioletowe lub liliowy. Najdroższe jest uważany Morganite obdarzonego smak brzoskwini. To tylko znaleźć vorobyevite prawie niemożliwe. Ze względu na MORGANITE rzadkość brzoskwini o wartości znacznie więcej niż diamentu mineralnych o identycznej masie.

Większa ilość kamieni cięcia po poddaniu działaniu promieniowania rentgenowskiego, aby zmienić kolor. Jednak w przypadku vorobyevite metoda ta nie jest możliwa. Od cezu, który jest częścią kamień, gromadzi promienie gamma, co niebezpieczne dla zdrowia ludzi. Dlatego różnice w Morganite nie jest wiele, są one pochodzenia naturalnego.

Jedynym regulującego, które jest dopuszczone do użycia – obróbce cieplnej w temperaturze nie wyższej niż 400 ° C. Jednak ta metoda jest stosowana bardzo rzadko. Dlatego też, w minerałach dekoracja spadek przeszłości tylko wyciąć. Jeśli to nie nastąpi, kamień Morganite wygląda unpresentable i nieatrakcyjne. Faktem jest, że wydobywane minerały są dużo zanieczyszczeń, szczelin, pęknięć i innych wad. Eliminuje ich profesjonalnego making of nieokreślonego kamienne rzeźby.

Jubilerzy wolą używać tylko kamienie rozowy lub kolor brzoskwiniowy. Jednakże, wyglądają świetnie w każdym rodzaju biżuterii. Morganite jest bardzo często w połączeniu z innymi metalami szlachetnymi i kamieniami szlachetnymi dać wdzięku wisiorki, broszki, kolczyki i wiele innych biżuteria. Ważne jest przy wyborze biżuterii, aby pamiętać, że im głębiej kolor, tym większe prawdopodobieństwo zatorów w kamieniu substancji radioaktywnych.

Właściwości lecznicze kryształu

Od najdawniejszych czasów ludzie badali naukę jak wpływać na te lub inne kamienie na zdrowie i ciała ludzkiego jako całości. Zwane tacy ludzie Litoterapists. Że byli w stanie zobaczyć w Morgan właściwości leczniczych, a nie tylko intrygujący piękno.

Naukowcy pracujący z vorobyevite w ubiegłym wieku, był w stanie udowodnić, że kamień ma pozytywny wpływ na układ nerwowy, uspokaja umysł i jest w stanie odzyskać nie tylko psychiczne, ale także fizyczne wyczerpanie.
Jeżeli osoba na stałe będzie noszenie biżuterii z tego minerału, po czym wkrótce poprawi sprawność mózgu i pamięci. Morganite jest w stanie zmniejszyć poziom stresu w nieprzyjemnej sytuacji i uspokoić układ nerwowy. Kolor samego minerału jest relaksujące, więc jest duże zapotrzebowanie wśród kreatywnych ludzi. Wewnętrzny spokój i równowaga rozwijać wyobraźnię, pomagając ludziom tworzyć prawdziwe arcydzieła.

Dłuższy kontakt z ciałem kryształu jest w stanie pomóc z problemem układu sercowo-naczyniowego. Ponadto kamień Morganite ma korzystny wpływ na kobiecego ciała, zapobiegania lub pomagających leczyć niektóre choroby. Coraz więcej osób w podeszłym wieku, którzy zwiększyli intensywność objawów siatkowej ból w okolicy lędźwiowej, vorobyevite pomóc zmniejszyć dyskomfort.

Morganite: właściwości magiczne różowy kamień

Ludzie, którzy wierzą w magię i czary praktyków, bardzo pozytywnym nastawieniem do Morganite. Wielu magów powinni nabyć vorobyevite do samodzielnego rozwoju, doskonalenia swoich talentów i wzgórz. Również kamień nadaje się dla ludzi, którzy chcą zrozumieć duchową doskonałość.

Przez wiele lat, kryształy są znane pod względem zdolności do przyciągnięcia szczęście właścicielowi jednocześnie uratował go od niepogody i przeciwności. Ponadto kamień Morganite zaleca się zachować dla siebie osobom, których rodziny relacje są zbyt często konflikty. On jest w stanie przynieść do domu szczęścia, czułości i lojalności. Niektórzy ludzie twierdzą, że ich urok z różowym mineralnych przyciąga nie tylko szczęście, ale również spełnia najskrytsze pragnienia. Płci pięknej Morganite kamień jest w stanie pomóc w poszukiwaniu młodego mężczyzny. W tym przypadku, kryształ ma postać dziewczyny bardziej przyjemny, spokojny i wrażliwy, a te cechy są znane jako wysoko cenione przez mężczyzn.

Morganite (kamień): Właściwości i znaki zodiaku

Jeśli weźmiemy pod uwagę kamienie na horoskop znak, to możemy od razu zrozumieć, że są one podzielone na kilka grup, pozytywnie lub negatywnie wpływających na poszczególne znaki zodiaku. Nie ma wyjątków i Morganite że pasuje niektórzy ludzie są bardziej, a inne mniej.

Tak, zaleca się zakup ludzi vorobyevite urodzone pod znakami Ryb i Raka. Jednak najbardziej korzystny wpływ minerału ma na ludzi, którzy zapisali Libra. Kamień Morganite stanie zmaksymalizować inspirować i stymulować. Również kryształ chroni ludzi z tym znakiem kłopotów, przynosząc im spokój i równowaga. Wszelkie negatywne skutki Morganite nie ma nikogo. Kamień tylko wpływa na pewne oznaki więcej, a inni mniej. Jedyny znak, który nie jest zalecane, aby mieć mineralna – skorpionem. Może amulet i nie jest szkodliwy dla swego pana, ale nie pozytywne efekty nie przyjdzie od niego.

Fałszywe lub prawdziwe Morganite?

W przypadku wybrania opcji wybrano wisiorek lub pierścionek z Morganite, to trzeba być bardzo ostrożnym, aby nie kupić fałszywe lub podobnego kamienia wygląd umysłu. Na przykład, bardzo często zamiast górnik znaleźć w biżuterii topaz. Jednak można je wyróżnia gładka i nawet trochę śliskiej nawierzchni. Zdobienia z różowy topaz, który dla ignorantów są identyczne vorobyevite, są one znacznie droższe.

Granat może być wykryty przez magnetyzmu obecnego w kamieniu. Bardziej doświadczeni fałszerze wolą używać zamiast Morganite spinelu. Fakt, że człowiek, nawet trochę orientuje się w biżuterii nie zawsze jest w stanie wykryć fałszerstwa. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się autentyczność tym przypadku – jest sprawdzenie dwójłomności, które nie mają spinel.

Wreszcie, mała

Morganite – to nie tylko piękny minerał, ale również dobry talizman, magia i uzdrowienie kamień. Opisujemy wszystkich jego właściwości i sposób współdziała ze znakami zodiaku. Znając wszystkie cechy i właściwości kamienia, można powiedzieć z całą pewnością, czy on potrzebuje pomocnika i opiekuna czy nie.