446 Shares 8128 views

Mystic – co to jest?

Wielu ludzi wierzy, że mistyka – jest czymś niewytłumaczalnym, niedostępnej dla zrozumienia ludzkiej świadomości. Jednak to słowo ma kilka znaczeń, które znacząco różnią się od siebie.


Mistycyzm i religia

W swoim pierwotnym znaczeniu mistycyzmu – to rodzaj praktyki religijnej, której celem jest osiągnięcie jedności z najwyższą inteligencją, a także zbiór zasad, które regulują i wyjaśnić jego znaczenie. Mistyczne praktyka, której celem jest ustanowienie połączenia z Boga i boskich uprawnień zwanych mistycyzm religijny.

W dzisiejszym świecie, ludzie są przyzwyczajeni do zrozumienia słowem mistyczne różne przejawy sił nadprzyrodzonych, czary, okultyzm, sugestywny strachu i terroru. Co do zasady, to nazywa mistycyzm to wszystko, co nie może dać racjonalną interpretację.

Wszelkie religia zaprzecza mistycyzm. W tym mistyka również zaprzecza istnieniu Boga. Jednakże, jeśli myślisz o wizji proroków i świętych, na których opierają się wszystkie religie, nie jest niczym innym, jak przejawem mistycznego. Pomimo konfliktu odwiecznej religii i mistycyzmu, większość ludzi wierzy w Boga, nie wyklucza w tym przypadku istnienia innych sił niewyjaśnionych.

Nauka i mistycyzm

Jeszcze kilka lat temu, nasi przodkowie nie można wyjaśnić w kategoriach nauki wiele zjawisk i ich mistyczną myśl. Czcili różne elementy i gwiazdy, wierzyli w duchy leśne, deifikowani zjawisk naturalnych. Teraz jednak naukowcy odkryli naukowe objaśnienie wszystkich procesów zachodzących w przyrodzie, a co było tajemnicą dla ludzi, teraz jest naturalne i zrozumiałe.

Całkiem możliwe, że wszystko, co ludzie są dziś nazywa się słowo „mistyka” – to właściwie tylko niezbadany obszar ludzkiej wiedzy. Prawdopodobnie po pewnym czasie, duchy, poltergeist, gojenie i przystanek wróżenie nakładając na ludzi wstręt chłodzenia. A odpowiedź na pytanie, czy istnieje życie po śmierci, będzie tak proste, jak, na przykład, że jest dlaczego deszcz.

Mystic – to jest filozofia bardzo szerokim pojęciem, które można nazwać wszystko, co wymyka rozsądnego wyjaśnienia. Po nauka ma w pewnym stopniu wyjaśnia naturę tajemniczego zjawiska, to natychmiast przestaje być tajemniczy. W związku z tym, nie będzie mistykiem w naszym życiu tylko tak długo, jak wiedza naukowa ludzkości nie przejdzie na wyższy poziom.

Mistycyzm jako gatunek kina

Mystic – gatunek współczesnego kina, łącząc wszystkie filmy o nadprzyrodzoności i paranormalnych. Wiele odnoszą się do tej kategorii horrorów. ezoterycznych kochanków jak emocje oglądając horrory, więc filmowców strzelać coraz więcej nowych filmów w tym gatunku.

Aby połączyć się z prawdziwą poczucie strachu, filmy mistyczne na podstawie tajnego fobie osoby. Ludzie starają się znaleźć odpowiedzi na pytania, które ich dotyczą, w mistycznym filmie. Im bardziej blisko rzeczywistości filmu, tym większe poczucie niepokoju i strachu, kiedy go zobaczyć.

Mistycyzm i fantazji w filmach

Nakręcono w gatunku science fiction, można również przypisać do mistycznego. Postacie takie folie są często nieznane wspaniałych stworzeń. Nie sugerują lodowaty strach w publiczności. Ale jak wiadomo, baśnie oparte są na historii naszych przodków, którzy mogli w jakiś sposób stykają się z tymi istotami. Istnieją pewne niewytłumaczalne, a więc mistyczna w filmach science fiction.

Wierzcie lub nie w istnienie Mystical – działalności każdego z nas. Jednak ci, którzy widzą w codziennej rutyny coś tajemniczego i niewyjaśnionego, czyni życie bardziej interesującym i jaśniejsze. Mystic – jest tym, co pozwala nam zbliżyć się do czegoś magicznego i poszerzyć granice własnej świadomości.