401 Shares 1152 views

Maserati Boomerang: najciekawsze rzeczy o niezwykłej włoskiego samochodu koncepcyjnego

Maserati Boomerang – jest chyba najbardziej prowokacyjny samochód koncepcyjny, który jest wytwarzany tylko przez tego niepokoju. W każdym razie, w XX wieku na pewno. Wszakże przed poglądami kierowców i krytyków tej niesamowitej futurystyczny samochód pojawił się w 1971 roku. Tak, samochód jest naprawdę zdolny zaskoczenia, więc konieczne jest, aby mówić o jego zaletach tak szczegółowo, jak to możliwe.

wygląd

Cała grupa ekspertów, wraz z profesjonalnych projektantów, przez długi czas, aby zastanowić się nad faktem, jaka będzie przyszłość Maserati Boomerang. Zdecydowanie planujemy coś zaskakującego i niezwykłego, coś, co jeszcze nie istniała wcześniej. Wynik został wybrany projekt, który eksperci pomyślany jako że określenie wizerunku przyszłych modeli dla następnych wiele lat. kształt klina – jest główną cechą zewnątrz. Ale okazało się naprawdę bardzo futurystyczny: śmiałe linie, dziwne formy niskim ciała, które wyglądały bardzo aerodynamiczny i szeroki. Wszystko to stworzyło wrażenie potężnego samochodu wyścigowego.

Jeżeli patrząc z boku, może być zrozumiałe, że cała konstrukcja – jest pojedynczym, doskonale linii prostej, która rusza ze czubek nosa i górnej części dachu. Nawet w oczy rzuca się w przednią szybę z bardzo dużym kątem. A – dwa boki samochodowe o połowę linii pasa płaskich powierzchniach. Kompletny obraz szkła osadzone w dolnej części drzwi i potężnych felg aluminiowych.

salon

Maserati Boomerang wnętrze wygląda tak niezwykłe, jak również z zewnątrz samej maszyny. Eksperci, myśląc, że wnętrze powinno być tak praktyczny, ergonomiczny, piękny i bez skazy, wydane na jej rozwój dużo czasu i wysiłku. A ja się dość minimalistyczne i sporty wnętrze, które jest bardzo dobrze podkreśla futurystyczny styl modelu.

W oku łapie innowacyjną deskę rozdzielczą, która charakteryzuje się tym, że wszystkie narzędzia zarządzania są … w środku kierownicy. Istnieje osobny bar. Ona mówi o uwypuklenie priors panelowych. Skóra jest stała wokół obręczy – w ten sposób okazuje się swobodnie obracać wokół znajdującego się w środku tarcz. Najbardziej widocznym elementem jest duży obrotomierz.

Masywne konsola dwa przednie fotele są rozdzielone. Nawiasem mówiąc, krzesła mają ciekawą formę kovshepodobnuyu (takich jak te, które powstały w tym czasie w samochodach wyścigowych). Wszystko, co jest w kabinie, wysokiej jakości kierownica – krzesło, panele drzwiowe, itd.

parametry techniczne

Ten samochód jest Maserati Boomerang, otrzymał bardzo pozytywne recenzje. Nie jest to zaskakujące. Rzeczywiście, wielu obecnych modeli niektórych marek nie może poszczycić się takimi specyfikacjami, który jest wyposażony w samochodzie z lat siedemdziesiątych. Mocny silnik wolnossący V8-maszyna jest w stanie wyprodukować 306 koni mechanicznych! Jego maksymalna prędkość to 300 kilometrów na godzinę! I do „setki” tego samochodu przyspiesza w niecałe siedem sekund.

Waga urządzenia jest dość mała – 1400 kg. Kiedy masa ta wymiarów pojazdu są długie 4342 mm, szerokość 1860 mm i 1070 mm tylko (trochę ponad metr!) Wysoki. Podwozie Podstawą jest monocoque, wykonane ze stali, wzmocniony przez dwie ramy pomocniczej. Koła zrealizowane z wentylowanymi tarczami hamulcowymi. Są one dodatkowo wyposażone także ze wzmacniaczami.

ciekawostki

W 1974 Maserati Boomerang samochód sprzedawany jeden właściciel kina hiszpańskiego. Więcej samochód nie widzi ona świeci tylko w 1980 roku w Benidorm. Widziała niemiecki biznesmen Berthold Allman ruchu wśród innych maszynach. Próbował gonić dziwaczne Maserati Boomerang, ale stracił go z pola widzenia. Jednak krótko – potem znalazłem samochód na zewnątrz klubu nocnego. Jako entuzjasta Maserati, niemiecki biznesmen natychmiast znaleźć właściciela i zgodził się na zakup. Od pewnego czasu, przywrócił stary, oryginalny kształt modelu i zaczął podróżować na nim.

W 1990 roku przeprowadzono przywrócenie modelu i samochód zaczął znowu pokazać – tam, gdzie to możliwe. A w 2002 roku, został sprzedany ponownie – dla suma wyniosła 721,750 euro. Ale trzy lata później, model wrócił do Paryża. Następnie samochód nabyć już za 781,250 euro.