455 Shares 7135 views

obowiązki wobec męża w islamie żony. Jaki powinien być żonę? tradycje rodzinne i małżeństwo w islamie

Omówione w artykule będzie o tradycjach rodzinnych i małżeństwo w islamie. Jakie są obowiązki żony do męża w islamie? Jak z kolei musi być współmałżonek? To wszystko jest bardzo interesujące. Spójrzmy na tej kulturze, należy rozważyć swoje tradycje rodzinne.


obowiązki żony do męża w islamie

W islamie kobieta jest zobowiązany do przestrzegania męża i go kochać. To pomaga w wychowywaniu dzieci i prowadzeniu gospodarstwa domowego.

Nie można wydać pieniądze, które sprawia, że mąż, na próżno. Żona musi być ekonomiczny kochanką.

nie powinien zostać poproszony o człowieku, że po prostu nie może fizycznie zrobić. Konieczne jest, aby radować się, że Bóg daje. Nie można prosić niemożliwe z mężem.

Żona powinna pielęgnować honor, i muszą być dołączone do domu. Użyj kosmetyki i perfumy powinny być tylko dla męża. Oznacza to, że żona musi być prawdą.

Islam zachęca małżeństwa. Rodzina musi być koniecznie prawdziwe i godne. Jest on oparty na ścisłym przestrzeganiu wszystkich praw małżonków. Najważniejsze w życie małżeńskie – zrozumienie, współczucie i pomagać sobie nawzajem.

Ważne jest, że dom zawsze miał spokój i szczęście, a także obowiązkową spokój. Jakie inne obowiązki żony do męża w islamie? Przeanalizujmy je szczegółowo.

Najważniejsze – miłość do męża

Kobieta powinna kochać męża, a wszystkie jego działania to udowodnić. W ogóle, islam jest nie tylko dozwolone, ale jest całkowicie naturalna miłość między mężczyzną i kobietą, którzy są w związku małżeńskim. Nie mogą naruszać przepisów religii aż małżonkowie prawnie sformalizować swój związek.

Love – serce pragnienie. To nie jest absolutnie uzależnione od woli ludzi. Nawet jeśli chcemy odrzucić to, że nie możemy zrobić. Szariat nie jest zakazanie rozwiązań miłosne. Kary mogą być stosowane jedynie w przypadku, gdy mężczyzna i kobieta narusza zakazy, które są wyznaczone przez religię. Jeśli istnieje prawdziwa miłość dwóch serc, jest absolutnie nie ma poczucia grzechu.

małżeństwo

Małżeństwo w islamie – droga o charakterze religijnym, który jest całkowicie identyczny do normalnego dziennego spożycia żywności. ścieżka religijny potrzebne do życia człowieka trwała jak najdłużej. Ludzie nie mogą przeżyć bez wody i jedzenia. Podobnie, konieczne jest, aby kontynuować rasę ludzką. W tym celu i potrzebują małżeństwo. Na tej podstawie staje się przyczyną powstania całej egzystencji. Małżeństwo w islamie jest dopuszczalne z tego powodu, a nie w celu zaspokojenia pożądania ciała. Pasja należy odnieść ludzi do ślubu.

W małżeństwie, zgodnie z islamem, pięć korzyści:

  1. Dziecko.
  2. Szermierka religia. Udaje się utrzymać pasję, która jest narzędziem diabła.
  3. Aby zobaczyć kobietę stać się dobrym nawykiem.
  4. Kobieta stale dba o dom. Prowadzi całą gospodarkę.
  5. To zajmuje skrajne cierpliwości cech charakteru kobiety. Jest to możliwe tylko za pomocą specjalnego walki wewnętrznej.

Wybór partnera życiowego, nie spiesz się. Trzeba znaleźć dziewczynę ze specjalnymi cechami. Muzułmanin wybiera dla siebie matkę swoich przyszłych dzieci. Nie należy kierować się jedynie kryterium piękna. Najważniejsze, że narzeczona zawsze przestrzegać tych podstawowych praw religijnych. Wymaga zdrowego rozsądku i pobożne usposobienie.

Do obowiązków żony przed mężem w islamie to narodziny dzieci. Oni – owoc miłości, kobiet i mężczyzn. Intencją poślubienie tylko muszą być czyste. W wyniku tego, że jest w stanie stworzyć bardzo silny związek. To nie zależy od tymczasowego charakteru celów.

Lojalność wobec żony w islamie

Jaka powinna być żona w islamie? Konieczne jest, że wolała mężczyzn właścicielem rację. Powinien on być gotowy w każdej chwili do potrzeb o charakterze fizycznym. Wyjątek – cykl menstruacyjny, po oczyszczeniu porodu, choroba. Żona nie może odmówić wykonania w łóżku małżeńskich obowiązków.

Jeśli człowiek chce rozpocząć związek seksualny charakter, nie można odmówić. Małżeństwo w islamie – jedynym narzędziem, które pozwala spełniać pożądania ciała. Jeśli kobieta pozbawiłoby męża z tego prawa, mąż przekraczać granice, które są wyznaczone przez religię.

Żona ma absolutnie takie samo prawo do zaspokojenia swoich potrzeb seksualnych.

Jeśli współmałżonek nie pozwala, kobieta wolno wychodzić z domu. Człowiek może pozwolić jej krewnych wizyty. To wymaga przestrzegania zasad szariatu.

Żona powinna być uległa mężowi we wszystkim. Należy radować przyznano mężowi. Nie można narzekać na trudnym położeniu. Musisz być popiera fakt, że Bóg dał człowiekowi. Powinien on być w każdy możliwy sposób, aby pomóc mojemu mężowi i muszą być oszczędne kochanką.

Żona musi być prawdą. Konieczne jest, aby ukryć części ciała z zewnątrz. widzą tylko małżonka. Nie można nosić ubrania, które nie odpowiadają szariatu. Żona powinna kochać męża i należeć tylko do niego.

Szariat kobieta jest surowo zabronione, aby być sam na sam z obcym mężczyzną. Nie można wziąć dom małżonka kogoś obcego w jego nieobecności. Zabrania się arogancji ze względu na bogactwo jego małżonka lub piękno.

Jaka powinna być żona w islamie? Ona zabronione i kpiny z mężem w przypadku nie może pochwalić się dobrym wyglądem. Nie można uczyć męża i się z nim spierać. Żona powinna traktować męża z szacunku i czci go jako obecnego szefa rodziny. Należy dbać o dzieci i wychowywać je.

Poddanie małżonkowie powinni być w pobliżu. Ale jeśli jej mąż robi to, co sprawia, że zakazuje szariatu, konieczne jest, aby się temu sprzeciwić. Żona muszą bezwzględnie wykonywać obowiązki, że człowiek był szczęśliwy.

Kobieta musi być uległe i posłuszeństwa mężowi we wszystkim. Odnosi się to nie tylko do relacji intymnej natury, ale absolutnie wszystkich sferach życia.

Kobieta musi dbać o własną cześć

Idealna żona jest po prostu zobowiązane do ochrony własnego honoru. Tylko taki małżonek powinien być obecny na muzułmanina.

Przestrzegać modlitw, aby post, być posłusznym i delikatny. Tylko rozważne sprzątanie, hodowla dziecko, i szacunek dla męża mówi, że mężczyzna dokonał właściwego wyboru.

Jest to niemożliwe, aby mówić o swoim mężu, gdy inni źle. Zakazać przyjmowania łaski z innymi mężczyznami.

Prawdziwa żona, która kocha męża drogo, zawsze iw każdej sytuacji ratuje swój honor.

Nie można krzyczeć na niego

Nie krzycz na męża – jest to bardzo ważny warunek dla kobiet. Ogólnie rzecz biorąc, wołanie prowadzi tylko do poniżenia. Ten rodzaj presji, że dana osoba stara się umieścić na innym.

Kiedy wołamy, nie można pomóc otworzyć drzwi do wielu negatywnych emocji. Więc wyrazić nie jest miłość, ale nienawiść. Ona wylewa na najdroższych ludzi: męża i dzieci.

Jeśli muzułmanin kobieta krzyczy na męża, to prawdziwy absurd. Ona została wybrana spośród wielu innych. Marzył, aby wybrać pobożny i zgodne ze wszystkimi przepisami prawa Islam małżonka.

Creek często prowokuje atak. Mąż nie może krzyczeć w odpowiedzi, aw toku są już pięści, jak jest to wymagane w celu dostarczenia punkt w konflikcie.

Wszystko jest zawsze można powiedzieć, spokojnie. Nie jest konieczne, aby krzyczeć. Po prostu trzeba trochę poczekać na emocje ustąpi. Jeśli kobieta smolchit emocji, to nie będzie proste wyciszenie problemu. Decyzja zostanie przesunięty tylko. Konieczne jest, aby ostygło. Krzyk Często mówi się wiele obraźliwe i całkowicie niepotrzebne. Nie jest konieczne, aby obrazić i zranić. Celem muzułmańskiej żony – szczęście w rodzinie.

Jeśli świat został wyprodukowany w walce, to jest absolutnie rozejm chwilowo. Nie można sortować rzeczy, kiedy jesteś na emocjach.

Jeśli żona czuje, że wkrótce pójdzie nie tak, po prostu trzeba iść do innego pomieszczenia lub na zewnątrz. Należy najpierw powiedzieć żonie, że ta metoda pomaga zawierać swoje emocje. Jeśli odbywa się to nagle, takie działania nie zostaną zrozumiane. Jest prawdopodobne, że człowiek będzie dla Ciebie lub po prostu żywić urazę. Jeśli nie ma miejsca, aby przejść, należy po prostu milczeć.

Dobra pomoc i dhikr. Jeśli nawet w ekstremalnie gorących kursów zacząć ją czytać, stopień intensywności emocji znacznie zmniejszona. Nie ma absolutnie radykalny sposób: zamknąć usta własnymi rękami. O potrzebne działanie to jest również z góry ostrzec męża. Trzymaj ręce na ustach potrzeba chwili, gdy emocje ustępują.

Jeśli muzułmanin kobieta czuje, że ma zamiar spaść przez to podnosi w kamyki usta lub wody. Garnitur i orzechy włoskie. Jeśli awarie są regularne w ciągu dnia, na potrzebę radykalnej walki z tym problemem. Bariera ta powinna być trzymane w ustach stale. Stopniowo, kobieta będzie w stanie kontrolować swoje emocje i nie trzeba wpisywać w ustach wody lub kamyków.

Często muzułmaninem i zwrócić się do Boga o pomoc. Chcą nauczyć się kontrolować w trudnych sytuacjach.

oszczędni gospodynie

Mężczyźni powinni wybrać ekonomiczne żony, która nie pójdzie na marne wydać swoje zarobki. Tylko oszczędni gospodynie godne prawdziwego szacunku.

Nie można popisywać się przed jego pozostałych przychodów. Cel ten można osiągnąć przy odpowiednim oszczędności.

obowiązki męża

Jakie są obowiązki męża do żony w islamie? Relacja między człowiekiem a kobiety powinny być oparte na równości. Człowiek nie może zaprzeczyć, że pozwala szariatu.

Jeśli żona jest mąż spowodował przestępstwo, powinien być cierpliwy. Powinien on być łagodny w przypadku, gdy żona jest zły dla jednej lub innego powodu do męża. Jest prawdopodobne, że zasięg kobiet gniewu usunie go z człowiekiem. Dlatego trzeba być łagodny i tolerancyjny. Mężczyzna powinien wiedzieć szczególny charakter ich kobiet.

Mąż prostu trzeba dostarczyć kobiecie przyjemność. Pamiętaj, aby traktować ją bardzo delikatnie. Tylko w tym przypadku serce będzie w stanie wypełnić prawdziwą radość. Ale to wszystko odbywa się w pewnych granicach. Nie możemy pozwolić na upadek władzy męża.

Mąż musi wspierać finansowo żonę, upewnić się, że jest to wygodne w pewnych warunkach. Poziom zależy od cech każdego człowieka. Ważne jest, że człowiek dobrze karmione kobieta, ubrana i poznać innych podstawowych potrzeb. Prawa te są spełnione bez skąpstwa, ale bez żadnych bajerów.

Również mąż daje żonie wiedzy religijnej. Nie można zabronić jej odwiedzenia tych miejsc, gdzie można je dostać. Należy zachować ostrożność tak, że żona jest zobowiązany do przestrzegania wszystkich islamu.

Jeśli człowiek ma kilka żon, muszą być sprawiedliwe traktowanie wszystkich. Jest to niemożliwe, aby wydzielić tylko jeden, a zaniedbuje opiekę innych.

Człowiek nie ma prawa poniżać kobiecie żadnych prac domowych, nie słowa. Nie można kpić. Prawdziwy muzułmanin nigdy nie umieścić żonę w niezręcznej sytuacji. Jeśli chcesz wyrazić niektóre dezaprobata musi znaleźć odpowiedni czas i miejsce.

Ważne jest, że mój mąż kochał żonę

Jakie inne obowiązki męża do żony w islamie? Musi koniecznie leczyć żonę dobrze. Muzułmanie są żonami prawdziwie idealnych małżonków. Wspierają je we wszystkim pomoc, interesuje się ich sprawami, opieki zdrowotnej oraz zapewnienie materialnie.

Człowiek ma prawo do zawarcia małżeństwa do czterech kobiet w tym samym czasie. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy jest to możliwe, aby zapewnić wszystkie z nich naprawdę godny we wszystkich aspektach życia. to wszystko powinno być podane niezbędnej uwagi. Wielki grzech – przeznaczyć tylko jedną żonę, i to jest całkowicie naruszać praw innych osób.

Rodzina jest dobro i szczęście tylko wtedy, gdy mąż i żona regularnie wykonywać swoje obowiązki.

Mąż powinien kochać swoją żonę. Zawsze należy ubierać ładnie dla niej. Należy używać tylko miłe słowa, aby wywołać jego żonę. Konieczne jest, aby zauważyć, cały towar wyprodukowany przez kobietę. Konieczne jest, aby skupić się na właściwym uwagę.

Jeśli człowiek widzi błąd żony, powinien milczeć. Niemożliwe jest w każdym razie skupić się na tym, że przynajmniej trochę uwagi.

Pamiętaj, aby uśmiech na jego kobieta i objąć go. Skąpić na to niemożliwe. Koniecznie trzeba podziękować mężowi za wszystko zrobione.

nie można uznać za błahe pragnienia żony. Należy rozumieć, co chce. Pamiętaj, aby wykonywać swoje życzenia. Zapewni to szczęście w domu, a prawdziwą miłość między małżonkami.

Najlepszy z ludzi – ten, który kocha swoją żonę i traktuje ją dobrze. W takim domu zawsze będzie panować porządek. Zadowolony zadowolony żona sprawia, że jej męża.

tradycje rodzinne i małżeństwo w islamie

Rodzina w islamie – instytucja, która wymaga samego Boga. Dlatego rodzina Koran zapłacił maksimum uwagi.

Muzułmańska rodzina jest nie tylko męża i żonę, ale także rodziców i dzieci, jak również licznych krewnych. Każdy z członków rodziny rola jest jasno określony. Ma ona także pewne obowiązki.

Starców ma szczególną rolę. Rodzice zawsze mają szczególne korzyści dzieciom. Ogromną rolę w edukacji dzieci.

Według wierzeń Islamu, wszystkie zostały stworzone w parach, w których jedna uzupełnia drugą. Dlatego wartość kobiet i mężczyzn w równym stopniu. Wszyscy ludzie są równi wobec Boga.

Tylko w małżeństwie dopuszczalne są stosunki seksualne. Teraz wolność kobiet jest znacznie szerszy. Na przykład, zgoda panny młodej jest wymagane, aby móc się z nią ożenić.

Głównym celem kobietę – być matką i żoną. Musi zarządzania gospodarką, wychowywać dzieci i dbać o wychowaniu.

Człowiek odgrywa wiodącą rolę w społeczeństwie. Ale jego status społeczny w dużej mierze zależy od tego, jak dobry on jest ojcem i mężem. Konieczne jest, że człowiek, aby utrzymać swoją rodzinę finansowo. Musi chronić dom i pozwolić kobieta bezpiecznie wykonywać swoją rolę.

Wszyscy dorośli powinni być stanu wolnego. Jest to święte umowa, która jest między rodzinami.

Fizyczne pragnienia ludzi powinny być wolne od cierpienia i bólu. wykluczyć wszelkie skrajności. Seks może być zbawienny tylko w pełnym poszanowaniu norm etycznych. Dzieje się tak tylko na poświęcenie węzła. Wszelkie inne intymny związek zakazany przez islam.

małżeństwo jest wspólne dla pary zorganizować rodziców. Chodzi o to, że połączenie tych dwóch rodzin.

Ślub odbywa się w domu panny młodej. Śluby wierności oferowane są w dwóch świadków-mężczyzn. Pamiętaj, aby zapoznać się z modlitwy i mądrych słów z Koranu. Po że istnieje wymiana pierścieni i obowiązkowego podpisania umowy małżeńskiej.

Zdrady małżonków – najbardziej haniebne i całkowicie nieuczciwi ustawy. Jest to poważne przestępstwo, które ludzie robią w życiu. W efekcie prawdopodobny rozpad dwóch rodzin zamiast jednego. niewierność małżonków powoduje najgłębszy ból i poważne cierpienia. Przebacz im całkowicie niemożliwe. Jest to zrozumiałe.

Islam zdecydowanie popiera świętość małżeństwa. Ale to nie jest wykluczone i nieudane związek dwóch osób. Rozwód jest dozwolone. Ta ścieżka jest ostatnim w celu rozwiązania tych problemów, które pojawiły się w życiu ludzi.

Rozwód – jest ekstremalne. Wcześniej wszyscy członkowie rodziny są aktywne próby pojednania. Jeśli małżeństwo jest nadal zatrzymana, będzie praktycznie identyczny do śmierci. Integralnie przymusowo podzielone.

To poważny stosunek do małżeństwa i instytucji rodziny praktycznie eliminuje rozwód w muzułmańskich rodzinach. Odsetek ich niezwykle niska. zdarzają się bardzo rzadko.