523 Shares 8718 views

Crooked Lake: Rezerwat hydrologiczne na Białorusi, a małe miasteczko na Ukrainie

Byłego Związku Radzieckiego istnieją co najmniej dwa obiekt geograficzny zwany „Crooked Lake”, z których każdy w jego ciekawy i atrakcyjny! Jeden z nich znajduje się w Republice Białorusi, a drugi – na południu Ukrainy.


Beauty białoruski Lakeland

Nie tylko Polska i Finlandia może pochwalić regiony jezioro. Jego „Pojezierze” istnieje na Białorusi. Znajduje się w północnej, głównie w obwodzie witebskim. Dołów jeziora tu obok siebie z grzbietami morenowych i niskie wzgórza pochodzenia lodowatego.

Wszystko w białoruskim Lakeland skupia co najmniej 11.000 jezior o różnych rozmiarach i kształtach. I każdy z nich wygląda bardzo malownicze! Nazwy tych jezior są w większości również nie mniej piękna i tajemnicza: Suya, Snudy, Schaty, Vella i się zaczęło …

Białoruski Lakeland sceneria jest tak dobre, że wielu podróżnych porównać je z Bawarii. W tym artykule, będziemy zwracać szczególną uwagę, aby tylko jeden z 11 tys tych cudownych wodach.

Crooked Lake: lokalizacja i opis

Na 70 kilometrów na zachód od Witebska, w pobliżu autostrady P113, jest to cud natury. Holistyczne zdjęcia Crooked jezioro bardzo trudne do zrobienia. Aby to zrobić, trzeba wspiąć się do nieba jako obrys jego dziwaczne i bardzo oryginalne.

Kompleks kształt basenu zbiornika jest łatwo wytłumaczyć ich pochodzenia. Nowoczesne Crooked Lake – jest wynikiem oddziaływania procesów termokras i lodowaty, dzieła sztuki przez Matkę Naturę. Jeśli spacer wzdłuż jej brzegów, można zobaczyć liczne zatoki, Płósy, wysp i wąskich kanałów. Jezioro jest wystarczająco głęboki (w zachodniej części głębokość wody sięga 20-30 metrów).

Ze względu na trudny teren i trudnej konfiguracji wybrzeży, w innym plosah ten zbiornik utworzony całkowicie odmiennych warunków naturalnych. Na przykład, w jednym miejscu, gdzie można zobaczyć prawdziwe bagna, na pobliski – piaszczysta, a trzeci – kamień i osady żwirowe.

Relaks na jezioro Krzywe

W 1979 roku został uznany Crooked Lake rezerwy hydrologicznych. Dzikie, niezamieszkane wybrzeżu, w pobliżu miasta i braku jakichkolwiek zakładów przemysłowych są przyciągane do tego akwenu dużej liczby turystów. Ponadto, praktycznie wszystkie strony jeziora jest otoczony grubą taśmą drewna, co stwarza dodatkowe warunki do rekreacji.

A powietrze i woda jest krystalicznie czysta i inne. Wzdłuż wybrzeża można znaleźć wspaniałe miejsca do opalania i pływania. Wody jeziora szczupak, okoń, płoć, szczupak, węgorz i inne gatunki ryb. Staw plankton tam gatunki reliktowe skorupiaka – Limnocalanus macrurus.

Krzywy brzegu jeziora są idealnym rozwiązaniem dla małych środowisk ekologicznych i obecnej kampanii. Wszelkie ścieżka tutaj może dać wiele przyjemnych doświadczeń dla tych, którzy będą chodzić. Linia brzegowa jeziora jest stosunkowo wolne od roślinności w wielu miejscach, można bezpiecznie przejść bezpośrednio do lustra wody. Woda prawie wszędzie jest czyste i jasne, i można je znaleźć na brzegach rzadkiej rośliny – poryblin jeziorny, który jest wymieniony w Czerwonej Księdze Białorusi.

Oto ona – jezioro jest krzywy! Jednym z naturalnych kamieni Białorusi, idealne miejsce dla eko-turystyki i rekreacji z miasta.

Crooked Jezioro Mikołajów: wojewódzkich, ale bardzo ciekawe miasto

Teraz przejdziemy do 800 km na południe, do jeziora innych krzywych. Mówimy o niewielkiej miejscowości regionu Mykolayiv z liczbą ludności około 8000 osób. Wygląda to dość prowincjonalne i pozornie nudzić. Ale jeśli uważnie szukać, to nie można znaleźć ciekawą atrakcję.

Historia Krzywy jezioro nie mniej fascynujące. Wieś w południowych stepów ukraińskich został założony w 1762 Mołdawian. W przyszłości do aktywnego rozwoju czczona i Zaporoże Kozaków, Żydzi i Polacy. Pod koniec XIX wieku w Krzywy jeziora liczy ponad 4 tysięcy osób.

Zaskakująco, miejscowości w regionie Mikołajów jest ściśle związana ze strajkującymi – grupy etnicznej, historycznie mieszka 500 km stąd. W 1951 Crooked Lake przymusowo przeniesiony cały karpacki wioska Skorodnoye (w ramach powojennej wymiany terytorialnej między Polską i ZSRR). Szpilki z wielkim trudem, ale jednak przystosowane do „goły step” suchy klimat i Mikołajowie.

miejscowości turystycznych w Crooked Lake znajdą się zaledwie kilka atrakcji. Są to dwie cerkwie z XIX wieku z dość nietypowej architekturze, Catholic Church of St. Louis i tuzin pięknych ceglanych budynków przedrewolucyjnej wieku.