238 Shares 9267 views

Train „Jaskółka”: obwód samochodowy, częścią układu

Szybki pociąg „Jaskółka” opracowany przez niemiecką firmę „Siemens”. Całkowita liczba wagonów 5 i długości całkowitej ilości około 130 metrów. Model ten może osiągnąć prędkość 160 km / h. W pociągu konwencjonalnego kompozycji jest dwa samochody z silnikiem i trzy bez.

Szybki pociąg „Jaskółka” – popularnego i bardzo popularną formą transportu dla wielu mieszkańców Federacji Rosyjskiej. On działa na wielu frontach, zarówno między małych miast i stolicy. W porównaniu do innych pociągów elektrycznych „jaskółka” ma bardzo atrakcyjny i nowoczesny wygląd, wygodne wnętrze, wygodne fotele, samochody wyposażone są w czystych i nowoczesnych toalet. Ponadto, posiada specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych.

W pociągu

Elektryczny „Jaskółka” zaczął kursować swoje trasy w zimie 2013-2014, a to z miasta, które słynie z białych nocy. – Petersburgu. Pociąg przyznano również bardzo ciekawy przydomek – „Olympic” Dlaczego tak? Ponieważ okres, kiedy zaczęły jej istnienie „Jaskółka”, padł na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, odbywających się w mieście Soczi. Więc zdecydowali, że pociąg do przewozu pasażerów podróżujących do dopingować swoich drużyn narodowych, jak również tych, którzy pochodzili z innych krajów i miast.

W pewnym momencie przed Olimpiadą, „Jaskółka” popytu przez tych, którzy uczestniczyli w Uniwersjady, która odbyła się w Kazaniu w 2013 roku. Ponadto pociąg transport gości z lotniska lokalnego do miasta iw odwrotnym kierunku – z miasta do lotniska. W chwili obecnej, w pociągu jest jeszcze w ruchu na tej trasie codziennie.

gniazdo

Jeśli pasażerowie chcą szybko i wygodnie dotrzeć do pewnej wioski, w ten sposób pomagają one prędkość pociągu intercity „Jaskółka”, samochód jest pokazany na schemacie zdjęciu poniżej, a bilety można kupić w kasie stacji.

Opis i działanie wagonów

Ten pociąg jest prowadzony na dwa sposoby:

  • 5 samochodów – z małym strumieniem ludzi.
  • 10 samochody (5 + 5 podwójna struktura) – w przypadku, gdy liczba osób przekracza normę, a chcesz dodać kolejną część. Może to zależeć od kierunku „jaskółek” lub w weekendy i święta.

Jeśli kompozycja nie podwoić, całkowita liczba miejsc jest 409, z czego 30 są na zawiasach do tyłu, co pozwala na bardziej komfortowe ręki do żądanej pozycji, a 4 z nich są dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich.

W pierwszym i szóstym wagonów, istnieje około 56 miejsc dla zwykłych pasażerów i 2 fotele są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością, nie inwalidzkie bezpiecznie pasuje, bez ingerowania w przejściu. Ponadto, samochody są dodatkowe 9 miejsc, które pochyla się do tyłu, a to sprawia, że jest możliwe, aby dotrzeć do celu jeszcze bardziej komfortowo.

W drugiej i siódmej, trzecim i VIII i IX i IV miejsc wózków 103. 99 – standardowym krześle, i 4 są przegubowo oparcie. Siedzenia są umieszczone w dwóch rzędach po trzy części, z których każda SIEDZENIA 2 i 3. Piąty i dziesiąty samochodów powtarzany schemat pierwszym i szóstym wagonów.

Szybki pociąg numer 732 „Jaskółka”, samochód jest pokazany na schemacie zdjęć wygodnej podróży. Jak już wspomniano, samochody są wyposażone w toalety, miejsca na bagaż, miejsca siedzące dla pasażerów i przewodów. Również w samochodach mają wieszaki i gniazda (nie każdy siedzenia) oraz lobby z miejscami dla palących.

„Jaskółka Premium”

Jest częścią kolei dużych prędkości „jaskółka”, wykonana w bardziej ulepszona wersja o nazwie „Jaskółka Premium”. " Różnica między pierwszym (byłego) pociągu i drugim rozwiązaniu tym, że kompozycja ma wagonów jak klasy ekonomicznej oraz w klasie biznes. W drugim typie samochodu jest nieco mniejsza liczba miejsc, które są umieszczone na dwóch krzesłach naprzeciw siebie i znajduje się między dwoma tabelami. Każdy ma miejsce w pobliżu gniazda, wieszaków i pojemników na śmieci, które są dołączone do większości tabeli. Ponadto, w każdym samochodzie jest dużo miejsca na bagaż. „Jaskółka Premium” zapewnia wygodę pasażerów podczas podróży.

Wagony „premium„Jaskółki są nieco inne od tych w tradycyjnym pociągiem”Jaskółka" samochody schemat, który pokazuje w sumie 423 miejsc. -poezde „Premium” z 331. To daje większy komfort i wygodę pasażerów podczas podróży. Każdy samochód „Jaskółki premium” są monitory, które pokazują temperaturę powietrza w samochodzie i na ulicy, numeru i daty, harmonogram, ile czasu pozostało przed przybyciem na miejsce w określonym punkcie.

harmonogram

Codzienny szybki pociąg „Jaskółka” (obwód samochód jest w każdym z nich) biegnie w różnych kierunkach w godzinach porannych do późnej nocy. Szczegółowy harmonogram pociągów w każdym kierunku własnych, niektóre zmiany mogą być wprowadzone do niego, ale dowiedzieć się dokładny czas odjazdu lub przyjazdu pociągu można jedynie kupując bilet lub skontaktować się punkt informacyjny.

Wycieczka do Niżny Nowogród

Train „Jaskółka” biegnie wzdłuż dróg z zamiarem dostarczenia z komfortem pasażerów w jak największym stopniu do ich przeznaczenia. Jazdy pociągu „jaskółka” (Niżny Nowogród – docelowy) pokazuje, w których samochody mają miejsca dla niepełnosprawnych, toalety dla nich, co z miejsca składanymi oparciami. Również w harmonogramie na trasie można zobaczyć wszystkie osady, która przechodzi pociąg.

Jak widać, szybki pociąg „Jaskółka” (schemat samochodów dostępnych wszystkim za oglądanie), a przestronne. Fotele są zlokalizowane na 2 i 3 są bagażniki, wieszaki i deski, gdzie można zobaczyć, jak i gdzie w chwili obecnej liście kolejowe, jak również data, godzina i inne informacje.

bilety kolejowe

Na tym etapie trasy „Jaskółki” są wykonane w następujących obszarach:

  • Od Petersburga do Nowogrodu Wielkiego.
  • Z Petersburga w Bołogoje.
  • Od Petersburga do Pietrozawodsk.
  • Z Moskwy do Niżnego Nowogrodu.
  • Z Moskwy do Kurska.

Szybki pociąg „Jaskółka”, schemat samochód, który pokazuje lokalizację pasażerów i bagażu, są też duże zapotrzebowanie na południu kraju. Jako części regionu Soczi z 5 samochodów biegnie z lotniska do Parku Olimpijskiego i Krasnaja Polana. Ponadto, istnieje wiele miast, w którym „połykać” pojedzie wygodnie: Dagomys, Lazarevskoye i Tuapse.

Zakup biletów na pociąg w dowolnym biurze biegu biletowej stacji, lub zarezerwować dowolną ilość wolnego miejsca w Internecie, jak iw drugim przypadku będzie działać 5% zniżki. Jeśli bilet został zakupiony przez Internet, są sprawdzane przy wsiadaniu do pociągu, trzeba mieć paszport i wydruk biletu.

Droga do Kurska

Pociąg schemat „Jaskółka” (Kursk) prawie nie różni się od „połknąć” systemu, kursujące w innych kierunkach. Harmonogram szczegóły trasy z jednej stacji końcowej do drugiej. Na przykład, idąc z Moskwy do 12 pm, klasa pociąg "Premium" 7 przechodzi Stacje – Serpukhov Tuluá-1, Tula, Mzensk Eagle, Zmievka, Ponyri – i osiąga Kursk. Zgodnie z tym, w odwrotnej kolejności stacjach na trasie Moskwa kurskiej. „Jaskółka” (schemat pociąg będzie informować pasażerów o klasie wybranego samochodu) – szybki i wygodny sposób, aby dostać się do żądanego punktu.

Około Średni czas pomiędzy ogranicznikami trwa od 25 do 50 minut, a sam czas ścieżką z jednego stanowiska do drugiego terminalu trwa około 5 godzin i 30 minut. Podczas ruchu postoju pociągu następny okres czasu od 2 do 6 minut. Cena biletu na tej trasie od początku do stacji końcowej nie przekracza kwoty 2600 rubli.

oferty specjalne

Pasażerowie, którzy kupili bilet na pociąg dużych prędkości „Jaskółka” (obwód lokalizacje wskaże gdzie parzyste i nieparzyste, gdzie), mogą korzystać z 15% zniżki, która obowiązuje od poniedziałku do czwartku. W pozostałe dni, cena biletu jest nieco wyższa – to ze względu na napływ ludzi, którzy spieszy do domu na wieś lub do kogoś z wizytą.

Ponadto studenci, którzy korzystają z usług tego pojazdu może otrzymać 30% zniżki od poniedziałku do piątku. kosztuje bilet weekend w pełnej cenie. Seniorzy oraz osoby niepełnosprawne mają również prawo do określonych świadczeń.

Droga do Smoleńska

Jazdy pociągu „jaskółka” (Smoleńsk) zapewni również pełną informację na temat składu i pomoże wybrać najbardziej wygodne miejsce. Pozostawienie Moskwę około 7 rano, po przejechaniu Mozhaisk, Gagarin, Vyazma, Safonovo i Yartsevo, a następnie pojawia się w Smoleńsku około 11:30 rano. czas przejazdu trwa około 4 godzin i 30 minut, zatrzymuje się na stacji od 2 do 17 minut.

Od Smoleńska do Moskwy pociąg odjeżdża o 7:30, a przylot w godzinach popołudniowych.