509 Shares 1270 views

Amsterdam, kanały wodne, wycieczki i spacery w Amsterdamie

Amsterdam – miasto kanałów i nic dziwnego, że nazywany jest Wenecją Północy. Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić turysta, który przyszedł do tego tętniącego życiem i kolorowego miasta – wziąć na wycieczkę łodzią, podczas której można poznać wiele Amsterdamie.

Kanały w tym mieście są dobrze zaplanowane pajęczyna. Że krzyżują się ze sobą, a następnie rozchodzą się znowu spełniać. Ich łączna długość wynosi kilkaset kilometrów. Zbiorniki podzielone Amsterdam na 90 wyspach, a nie ma prawie półtora tysiąca mostów. I, co ważniejsze, wszystkie kanały miasta znajdują się pod ochroną UNESCO.

Trochę o Amsterdamie

Natychmiast można zauważyć, że to miasto nie jest jak inni. On jest wyjątkowy, z podświetleniem, co jest prawie niemożliwe, aby złapać. Fascynująca architektura, wąskie uliczki, wyciąć kanały, wspaniałą przyrodę, tulipanów i wiatraków – to Holandia (Amsterdam).

Miasto położone nad brzegiem rzeki Amstel. Jego historia zaczyna się w 1276 roku, kiedy to miejsce zbudowano tamę, a następnie tworzą niewielką wioskę rybacką. Stopniowo rozwija, stał się fakt, że można zobaczyć dziś – malowniczy Amsterdam. Faktycznie, nazwa jest tłumaczona jako „zapory na rzece Amstel.” Obecnie istnieje tak wiele różnych atrakcji i niezwykłych muzeów. Spacer wzdłuż kanałów w Amsterdamie – najlepsza okazja, aby zwiedzić miasto i jego styl, bo drogi wodne są dość wąskie, więc wydaje się na spacer wzdłuż bulwaru.

Ile w kanale?

Obecnie istnieje ponad 165 kanałów. Wszystkie one pochodzą od rzeki Amstel, która przepływa przez centrum miasta. Zaczął tworzyć wody „pajęczyny” z trzech kanałów z planem przedstawionym w 1658 roku przez architekta Hendrik van Keyser. Wszystkie stawy są sztucznie stworzone.

Są tylko 4 główne drogi wodne:

  • Prinsengracht.
  • Singel.
  • Keizersgracht.
  • Herengracht.

Pojawiły się one tak rozwinięte Amsterdam. Prinsengracht kanały, Keizersgracht i Herengracht wykopane w 1612-1613, odpowiednio. Początkowo szli tylko do Leidsegracht, a dopiero po prawie 50 latach ich ścieżki został przedłużony do rzeki Amstel, i poza nim. Mającą kształt łukowaty i razem owinąć wokół centralnej części miasta, tworząc zagięcie złota. Ta nazwa została nadana ze względu na brzegach starych budynków wybudowanych.

Ale pierwszy kanał pojawił się w 1452 roku. To był Singel. Został on stworzony jako fosy miejskiej, a gdy zaczął się rozwijać Amsterdam, odwrócił się do wnętrza kanału. Zaczyna się w pobliżu głównego dworca kolejowego i biegnie do rzeki w rejonie Myuntpleyn.

Najdłuższy jest uważany Prinsengracht, który został nazwany na cześć księcia Oranskogo Vilgelma. Imperial Canal lub Keizersgracht, zawdzięcza swoją nazwę od cesarza Świętego Cesarstwa Rzymskiego – Maksymiliana. Ostatni, Herengracht, otwarte na cześć tych, którzy rządził miastem i opracowany Amsterdam. Kanały, jak widać dzięki otrzymanej informacji dla Holendrów trochę więcej niż tylko drogą wodną.

Warto zwrócić uwagę na Grachtengordel – jeden z najbardziej popularnych dzielnic Amsterdamu, którego nazwę tłumaczy się jako „pierścień kanałów”. W 2011 roku na jego cześć muzeum Het Grachtenhuis został otwarty, w którym goście powiedzieć interesujących faktów i wydarzeń, historii kanału, a coraz pokaz multimedialny materiał i eksponatów. W ogóle, to muzeum jeszcze bardziej szczegółowo opowiada o głównych cech miasta.

mosty w Amsterdamie jako dzieła sztuki

Mówiąc o amsterdamskich kanałów i elementów architektonicznych w mieście, nie wspominając o mostów. uzupełniają one niespotykany obraz, który jest tworzony przez starych budynków, brukowanych uliczek i urokliwych świateł. W mieście znajdują się nowoczesne konstrukcje stalowe, najbardziej uderzającą który jest Python. To nie tylko zdobi Amsterdam, ale również jednym z dziesięciu najpiękniejszych mostów świata. Ta masywna konstrukcja ze stali lakierowanej w kolorze czerwonym, dzięki czemu może on być widoczne z daleka. A nazwa tego mostu było ze względu na jego formę krętego.

Są w Amsterdamie i starożytne mosty zbudowane z drewna lub kamienia. Na przykład, Blaubyurg istniał od 1883, a do tego czasu, na jego miejscu był drewniany poprzednik. Również może być wywołana piękny Blue Bridge, choć zmieniła się dramatycznie. Ale nawet w XVII wieku został wykonany z drewna i malowane w kolorze niebieskim.

Łodzi, pływać! Jak dostać się na trasie?

Statki pasażerskie – najpopularniejszy transport w Amsterdamie. To jest taki rodzaj atrakcji, że nie przegapisz żadnej turystycznych. I słusznie, bo rejs przyniesie wiele przyjemnych doświadczeń i kolorowe wspomnienia. Można wybrać się tramwajem lub łodzią z przezroczystym dachem. Wszystkie kanały są wykorzystywane wyłącznie jako trasy turystycznej i prędkość łodzi jest ściśle ograniczona. Poruszają się bardzo wolno, ale nie można powiedzieć, że jest negatywna, nie będzie w stanie uzyskać lepsze spojrzenie dookoła i robienia zdjęć dla pamięci.

Tour można zamówić niemal wszędzie w mieście, gdzie znajduje się kanał. Cena zaczyna się od 10 euro i może być znacznie wyższa – cena zależy od wybranej trasy. Turyści są oferowane audio przewodnik, który mówi w większości języków obcych. Można też kupić bilet na statkach pasażerskich, po kilku tras. Zatrzymują się w pobliżu muzeów, sklepów i atrakcji.

Co można zobaczyć na rejs po kanałach?

Jeśli wybierzesz drugą opcję, czyli kupić bilet na łódce, następne kilka tras, można nie tylko pływać, ale w interesie okresowo odwiedzać muzea, sklepy, sfotografowane obok atrakcji. Najprostszym rejs również przyniesie wiele wrażeń. Holandia (Amsterdam), w całej swej okazałości zaprezentuje unikalne mosty, brukowane uliczki i, oczywiście, charakter. Próbując dotrzeć łodzią, ugnie naszymi głowami drzew, jak również porusza się powoli statek, można zrobić dużo kolorowych zdjęć na tle jasnej zieleni.

Warto szansą na budynku, ponieważ są one tak niezwykłe – wąski i wysoki, a już dawno stał się wyróżnikiem Amsterdamie. Nawiasem mówiąc, są one tak dlatego, zanim ziemia była bardzo drogie, ludzie kupują małych działek i zbudowana obudowa jest wysoka, ale blisko do innych domów. Jeśli będziemy korzystać z usług osobistego przewodnika, mówi wiele o tym kraju i miasta.

Co doradztwo turystów odwiedziło tutaj?

W każdej chwili można przejść do Amsterdamu. Kanały, domy, mosty i ulice zmieniają swój „strój”, w zależności od pogody, tak, że miasto jest piękne latem, jesienią, zimą i wiosną. Oprócz wycieczkę statkiem, który jest wymagany, ludzie powinni odpocząć tutaj:

  • Sprzedam nasiona tulipanów.
  • Spróbować i kupić chodaki – tradycyjne drewniane buty.
  • Spróbuj ser i Jenever.
  • Cieszyć się smakiem pieczywa i kawy.
  • Spróbuj danie główne – lekko solonego śledzia.
  • Bądź ostrożny z mieszanek do palenia są powszechne i ciasta z haszyszem lub grzybów.

Amsterdam – ile emocji ukrywa się za słowo! Żadne inne miasto nie jest do niego podobny. Odwiedzić Amsterdam – tak zrobić najlepszy prezent w życiu dla siebie. A w każdym razie jest to niemożliwe, aby zrezygnować z wycieczki statkiem i zdjęcia. Dadzą nażywsze wrażenia!