498 Shares 6199 views

Hong Kong Metro: godziny pracy, stacja

Hong Kong – to ogromna metropolia. I często, aby dostać się z jednego końca miasta na drugi, musimy korzystać z różnych środków transportu. Jednak najbardziej popularne jest metro. Zapraszamy do zapoznania się z metra w Hongkongu, a także zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które pomogą nie zgubić się w transporcie podziemnym.

informacje ogólne

MTR został uruchomiony prawie cztery lata temu – w 1979 roku. Szybko stał się najpopularniejszym transportu publicznego miasta. Do tej pory korzystać z metra codziennie o połowę megalopolis – około 4,2 miliona ludzi.

Metropolitan – to ogromna sieć transportu kolejowego, który zawiera tras podmiejskich i sam metro. Jest to nazwa zwyczajowa – Mass Transit Railway, lub w formie skróconej, MTR.

stacja

Do tej pory, metro Hong Kong posiada 84 stacji. Są one rozproszone po całym mieście, co sprawia, że łatwo dostać się gdziekolwiek. Stacje metra w Hongkongu są podpisane hieroglif, który jest oznaczony literą „F”. Znajdują się one bezpośrednio na ulicach, a nawet w budynkach wielkich sklepów i biur.

Na Forum jest 9 linii metra, "Wschód", "Kwun Tong", "Tsuen Wan", "Wyspa", "Tunchhun", "Chonkuanou", "Disneyland", "Zachód", "Maonsan".

Istnieje również linia prowadząca do lotniska.

Fares, bilety

Trzy typy biletów ważnych w metrze Hong Kong: Octopus kartę, a turysta jednorazowa.

Octopus Card – karty bezstykowe, które nie mogą być usunięte z torebki, a trzeba tylko przynieść akcesorium do czytnika na przejazd metrem. Bilans jest wyświetlany na kołowrót jako kosztów podróży. Karta może uzupełniać się. Jeśli tak jest, nie jest już potrzebna, ale opuścił pieniądze, to musi być oddany do podziemnej gotówki i uzyskać fundusze z powrotem. Warto zauważyć, że można płacić karta Octopus, nie tylko w podziemiach, ale również w sklepach, i kawiarni.

Pojedynczy bilet kosztuje od 4 do HKD 26HKD i zależą od trasy przelotu i jego odległości. On działa tylko jeden wyjazd i zjazd kołowrót bierze od ciebie.

Bilet turystyczny jest podzielony na osobę dorosłą, która kosztuje 55 HKD w kasie Metro HKD 52 lub przy zakupie przez Internet, a dzieci, które kosztują 25 HKD. Jest ważny przez okres jednego miesiąca podróżowania na wszystkich trasach za wyjątkiem trasy na lotnisko.

Bilety można kupić w kasie lub automacie biletowym. Ostatnie są dość proste w użyciu. Trzeba tylko wybrać odpowiednią stację i pokrycia kosztów podróży, które będzie widoczne na ekranie.

Ceny podróży nie są stałe, lecz zmienia się w zależności od strefy. Im dalej strefa znajduje się od centrum Hong Kongu, wyższej trasie kosztów. Darmowe podróż jest dozwolony dla dzieci poniżej trzech lat. Interesujące jest to, że ten nie jest zdefiniowany przez datę urodzenia i do wzrostu. Na każdej stacji najbliższej kołowrotki mają skład żyrafę, który odnotował wzrost o 3-letniego dziecka. Jeśli dziecko nie jest powyżej znaku, to może on przejść za darmo.

wewnątrz metrze

Można zejść do platformy na schodach lub na schodach. Warto zauważyć, że ostatnie poręcze są przetwarzane co godzinę specjalny związek, który je dezynfekuje. I co pięć kroków jest przypomnienie w postaci stóp gdzie stanąć prawidłowo i bezpiecznie. Nawiasem mówiąc, długie przejścia wyposażone w specjalne pasy ruchu – travalatorami.

Wewnątrz stacjach iw pociągach same w sobie są bardzo dobrze zorganizowany system klimatyzacji. On jest nie tylko fajne, ale również wyrafinowane. Czystość platformach i samochodach uważnie monitorować pracowników pod ziemią. Ponadto, połączenie na zamówienie i ludzie. Aby to zrobić, istnieją zasady, które zabraniają jedzenia i picia w metrze. Ten stałym przypomnieniem liczne tablice. Obok nich są pakiety, w których można ukryć niezjedzone jedzenie lub napój nie jest pijany. Śmieci mogą być umieszczone w określonych wysypiskach które różnią się od rodzaju odpadów.

Również na platformach dbać o bezpieczeństwo. Wszystkie stacje są wyposażone w specjalnym szkłem ochronnym, który także zmniejsza hałas toczenia. Ze względu na to, metro Hong Kong jest jednym z najcichszych na świecie. Gdy pociąg wjechał na peron, otwarte drzwi szklanych. Nawiasem mówiąc, w wagonach sobie jest dość cichy.

Na każdej platformie ma świecące panele, które wyświetlane są informacje na temat kierunku pociągu i czasu jego przybycia. Wewnątrz wagonów mieć mapę światła całego ruchu strzałki metro-ended. Przy wejściu do żarówki stacja. Informacje wizualne duplikat mowy w języku chińskim i angielskim.

Przejścia mają wiele tabel z informacjami na temat kierunku, co ułatwia poruszanie się metrem. Tekst jest prezentowany również w dwóch językach. Każde wyjście, które w dowolnej liczbie stacji oznaczamy łaciński list i podpisać z opisem, gdzie prowadzi, a także zdjęcia z atrakcji znajdujących się na górze. Bardzo interesujący jest sposób na Alei Gwiazd (Hong Kong). Stacja metra East Tsim Sha Tsui jest ozdobiony zdjęciami lokalnych zabytków i atrakcji.

Szczególną uwagę przywiązuje się do metra w Hongkongu dla osób niepełnosprawnych. Tutaj każda stacja i idź wyposażone w specjalne windy i kołowrotki, które są szersze i umożliwiają zwykli ludzie na wózkach inwalidzkich swobodnie podróżować. Dla tych, którzy tego nie robią, albo nie widzę nic w metrze zapewnia dotykowych ścieżek. Istnieje również automaty do sprzedaży biletów, które wydzielają charakterystyczny sygnał o swojej lokalizacji, a wszystkie przyciski są zaopatrzone w tekst na głos mowy niewidomych i towarzyszy przez naciśnięcie.

Metro Godziny

Od warunków drogowych i pogodowych nie zależy od harmonogramu ruchu metra w Hongkongu. Godziny rozpocząć o 5:30 lub 6 rano i trwa do 1 rano. Metro działa siedem dni w tygodniu przez cały rok.

W godzinach szczytu, który wchodzi od 8:30 do 9 i od 18 do 19 pociągów prowadzonych w odstępach około pięć minut.

Ciekawostki o Hong Kong metra

Na każdej stacji metra w Hongkongu mają bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu i nie są terminale z dostępem do Internetu. Jest to przydatne nie tylko dla mieszkańców, ale także dla turystów.

Podziemny oddział, który podłącza się do Disneylandu, wykonywane dość oryginalny. Okna samochody są w kształcie głowy Myszki Miki. I zautomatyzowane pociągi siebie i nie są kontrolowane przez kierowcę.

Specjalny przyjemna chwila istnieje dla ludzi, którzy podążają trasę Kowloon (Kowloon) lub Hongkongu (Hong Kong) – Airport. Metro cieszy nie tylko tańszy niż podróż taksówką. można zarejestrować się na lot i zostawić swój bagaż nawet na tych stacjach. W rezultacie, na lotnisko przejść z bagażem podręcznym, a można dotrzeć w 20 minut. Pociągi w tym kierunku odjeżdżają co 12 minut.