288 Shares 6753 views

Komputer nie widzi dysku flash – co zrobić? Sposoby rozwiązania problemu

Prawdopodobnie każdy z nas ma dysk flash w kieszeni. W szkołach uczniowie są kopiowani przez różne pomoce dydaktyczne, aby te domy mogły przenosić je do komputera i studiować w wolnym czasie. W pracy w biurze nie można zrobić bez dysku flash, może przechowywać różne ważne dokumenty i zdjęcia w formie elektronicznej. Młodzi ludzie często wymieniają muzykę, filmy, nagrane na jej temat. Ogólnie jest to bardzo konieczne i wygodne. Ale większość z nas prędzej czy później spotyka się z tak powszechnym problemem – komputer nie widzi dysku flash. Co zrobić w tej sytuacji? Jak rozwiązać ten problem? Jak to zrobić, aby komputer wciąż widzi podłączoną kartę flash? Te i inne pytania będziemy teraz próbować znaleźć odpowiedzi.


Komputer nie widzi dysku flash. Co mam zrobić?

Najpierw zwróć uwagę na wskaźnik, który jest przydzielony większości kart flash. Jeśli pali się lub miga, oznacza to, że działa i problem powinien być przeszukiwany w komputerze, a raczej w jego oprogramowaniu. Może się zdarzyć, że wskaźnik nie świeci, co oznacza, że port USB może być wadliwy – spróbuj podłączyć dysk flash USB do innego. A jeśli wskaźnik nie zapali się, najprawdopodobniej będziesz musiał pożegnać wszystkie informacje, które zostały na nim zapisane, ponieważ ich odzysk może doprowadzić do dość uproszczonej sumy.

Typowe nieprawidłowości

Komputer nie widzi dysku flash. Co należy zrobić, jeśli na ekranie pojawia się "Urządzenie USB nie jest rozpoznawane"? Być może wynika to z faktu, że:

  1. Sterowniki używanych kart FlashCards są nieaktualne. W tym celu musisz je zaktualizować. Jest to dość proste. Przejdź do witryny producenta dysku flash i pobierz niezbędne sterowniki.
  2. Widoczność urządzenia USB w zarządzaniu dyskami jest wyłączona. Musisz go włączyć. Są dwa sposoby na to:
  • Przejdź do menu "Start", a następnie "Uruchom …" (lub naciśnij klawisze Win + R). Teraz wpisz polecenie "diskmgmt.msc" i naciśnij klawisz "Enter";
  • W menu Start kliknij polecenie Panel sterowania, a następnie kliknij polecenie Narzędzia administracyjne. Następnie "Zarządzanie komputerem" i element menu "Zarządzanie dyskami". Przed otwarciem okna i jego aktywacji spróbuj wyjąć i ponownie włożyć pamięć flash USB. Jeśli urządzenie pracuje, zniknie ono i pojawi się na liście. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy i "Aktywować aktywną partycję".

3. Na karcie flashcard znajduje się wirus. Tak, złośliwe programy wpływają na widoczność urządzeń. W większości przypadków ta opcja jest odpowiednia, gdy komputer nie widzi mikroukładu, ponieważ jest najbardziej podatny na ataki wirusa, ponieważ zwykle pobieramy informacje z różnych nie sprawdzonych źródeł, na przykład z telefonu sąsiada. Tutaj wszystko jest proste. Wystarczy, że zeskanujesz system operacyjny z programem antywirusowym. Po zidentyfikowaniu i wyeliminowaniu wszystkich złośliwych programów można łatwo uzyskać informacje zawarte na urządzeniu USB.

4. Niewystarczająca moc, dlatego komputer nie widzi dysku flash USB. Co mam zrobić? Musisz teraz odłączyć urządzenia zewnętrzne podłączone obecnie do komputera. Na przykład kamera internetowa, drukarka, skaner, zewnętrzny dysk twardy lub tym podobne. Jeśli tak, karta flash zostanie rozpoznana przez komputer natychmiast. Wskazówka: Wymień istniejące zasilanie na bardziej wydajny, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości.

Jeśli komputer nie widzi dysku flash z aparatu, porady, a raczej możliwe problemy i rozwiązania wymienione powyżej, z pewnością pomogą Ci rozwiązać problem.