363 Shares 5073 views

Co należy zrobić, jeśli zapomnę hasło do komputera

Dość często w dążeniu do ochrony komputera przed niepowołanymi oczami i rękami, możemy ustawić hasło aby się zalogować. I wszystko byłoby niczym, jeśli ludzki mózg jest również bezpieczne przechowywanie informacji, takich jak komputer, ale zapominamy czasami najważniejsze rzeczy. A teraz, częstym problemem i standardowym pytaniem: „Co należy zrobić, jeśli zapomnę hasło komputera?”

Najczęściej „życzliwych” nie zaleca się bezpiecznie bawić się i ponownej instalacji systemu operacyjnego. Nie możemy powiedzieć, że rada nie pomoże, ale dlaczego komplikować, kiedy wszystko można zrobić o wiele szybciej i łatwiej. Jeśli to nie jest „zabezpieczony” BIOS, łatwiej jest nauczyć się, jak zresetować hasło jest przewidziana na koncie, jeśli zapomniałeś hasło.

Najprostszym sposobem, aby odzyskać dostęp do komputera – użytkowego ERD Commander. Wpisz w wyszukiwarce. Narzędzie jest swobodnie dostępne i rozprzestrzeniać, więc pobrać obraz dysku nie będzie trudne.

Zapis obrazu z dowolnego programu do wypalenia płyty CD lub zrobić bootowalną pamięć USB i uruchomić go z załadunkiem. Ponownie uruchom komputer i wejść do BIOS-u, konieczne jest, aby zmienić priorytet. Jeśli chcesz uruchomić system z dysku, zmień wartość Pierwszy priorytet Boot Device (zazwyczaj nazywa się tak) na dysku DVD-ROM lub dysk twardy USB podczas uruchamiania systemu z dysku USB. Rozruch i jeśli właściciel zapomniał hasła, wybierz pierwszą pozycję. Naciśnij Enter. Następne odbędzie się pobieranie i pojawi się wybór systemu operacyjnego. Wybierz (jeśli jest mnóstwo do wyboru), do których dostęp jest stracone. Znajdź menu „Start”, przejdź do „System”, a następnie szuka kreatora, aby zmienić hasło. Kliknij w oknie i wybierz „Next”. Teraz wpisz „Nowe hasło” i „Potwierdź hasło” zawsze musi wprowadzić nowe wartości. To hasło będzie tymczasowa, a kiedy wymagana jest Windows, aby go zmienić. Można nawet wpisać „1” jako hasło, głównego rodzaju i potwierdź. Kliknij „Dalej” i „Zakończ”. Kiedy po raz pierwszy uruchomić kwestie OS ostrzeżenie, że trzeba zmienić swoje hasło. Zgadzam się, a zmiany czasu na czas nieokreślony lub na okno potwierdzenia pozostaje pusta. W tym przypadku, funkcja ochrony będzie działać automatycznie. Teraz jest jasne, co zrobić, gdy właściciel zapomniał hasło użytkownika w systemie Windows XP.

A co zrobić, jeśli zapomnę hasło do komputera z systemem Windows 7?

Procedura jest taka sama, jak w przypadku z XP. Huśtawka, rekord, przypisywać, biegać, ale … Aby to zrobić, musimy uruchomić program Microsoft Diagnostics and Recovery Toolset. Ma ona kilka narzędzi do przywracania systemu, a wśród nich, musimy wybrać „Kreatora Zmień hasło”. A potem mamy, jak opisano powyżej. W rezultacie, zamiast skomplikowanych wyjaśnień, jak zresetować hasło, będziemy zastąpić technicznie. Szybko i sprawnie.

Jeśli właściciel nie wie, co zrobić, jeśli zapomniałem hasła z komputera, a powyższa metoda nie pomoże (co jest mało prawdopodobne), istnieje wiele innych narzędzi. Jednak inne metody nie są tak szybkie, ale gwarantuje skuteczność. Narzędzia te są w stanie przywrócić dowolne hasło. Zasada jest prosta. Ładowanie alternatywnej minimalnej wersji systemu operacyjnego, na przykład, Linux lub DOS. Z ich pomocą można zapewnić dostęp do pliku haseł, a dokładniej do zaszyfrowanych plików, które są przechowywane w autouzupełniania formularzy. Przykłady zastosowania takiej przerwie jest łatwo znaleźć w Internecie. Ale to wciąż łamie i to prowadzi do konsekwencji. Tracisz dostęp do wszystkich danych, które są narażone na szyfrowanie. Co robić? Jeśli zapomniałeś hasła na komputerze, ale trzeba integralności wszystkich plików, to musimy działać tak. Uruchomić alternatywny system operacyjny i dekoder. Najczęściej stosowanym LC4 lub Explorer bezpieczeństwo Proactive systemu Windows. Programy te są prowadzone charakter hasłem znaków niepewności. Nie pęka, i podnieść i odbudować. Proces ten może trwać od jednej godziny do jednego tygodnia (!). To zależy od złożoności kombinacji.

Wybór metod jest. Ogólnie rzecz biorąc, to wszystko zależy od czasu i zdolność do poruszania się po narzędzia i urządzenia komputerowego.