807 Shares 4950 views

Białoruś: zwierząt, przyrody, rezerwaty przyrody

Białoruś … o tym kraju można usłyszeć dość często. Jest znana ze swojej wspaniałej natury. Prawie nikt nie pozostaje obojętny, będąc tutaj. Najbardziej niesamowite wspaniałe lasy i rezerwaty przyrody, które w tym kraju jest wiele. Ale to nie wszystko, może pochwalić Republiki Białorusi. Zwierzęta żyjące na jego terytorium, jest również z wielkim zainteresowaniem. Fauna jest bardzo zróżnicowana. Można zobaczyć wiele rzadkich zwierząt i inne niezapomniane wrażenia.

Zwierzęta z Republiki Białoruś – mały badania

Krawędź ta jest bardzo bogata. Jak wiecie, dużo zasobów naturalnych i atrakcji turystycznych istnieje w Republice Białorusi. Zwierzęta, które żyją tutaj, zasługują na szczególną uwagę. Jeśli mówimy o świecie flory w ogóle, można zauważyć, że w tym kraju zamieszkana przez mnóstwo osób. Tutaj jest około 400 różnych gatunków kręgowców (zgodnie z niektórych źródeł, liczba ta jest znacznie wyższa) i około 8.000. Bezkręgowcami.

Niektóre z nich już dawno zostały wymienione jako zagrożone. Są przedstawiciele fauny, które są na skraju wyginięcia. Niektóre osoby już dawno przekroczył linię – już nie występują w tych ziem. Jednakże istnieją pozytywne aspekty. Czasami nagle pojawiają się nowe rodzaje ptaków. Oprócz naturalnej migracji zwierząt, fauna uzupełnia i przywożone przez osoby fizyczne.

Co ssaki tu mieszka?

Tak więc konieczne jest, aby rozważyć bardziej szczegółowo faunę Białorusi. Zwierzęta są, jak już wspomniano, bardzo zróżnicowane. Należy zacząć od historii ssaków. Ich łączna istnieje około 73 gatunków. Oni żyją w naturalnym środowisku. Wśród nich są gryzonie i drapieżniki. Pierwszym z nich jest reprezentowany przez 24 różnych gatunków, drugi – 16.

Różnorodność zwierząt powodowanych przez różne czynniki i korzystnych warunkach naturalnych. Lokalne łąki, lasy i pola są idealnym miejscem pobytu dla osób z różnych gatunków. Zwierzęta, które często można znaleźć tutaj – to zające, wilki, dziki, lisy, bobry, łosie, wilki i jelenie. Wiele gatunków są pod szczególną ochroną, ponieważ mogą one zniknąć. Jednym z tych zwierząt – żubrów. Oni żyją w jednym z rezerwatów w kraju, gdzie o nich starannie pod opieką.

ptaki

W ten sposób możemy dokładnie zapoznać się z niektórymi przedstawicielami fauny, które żyją na Białorusi. Zwierząt, a zwłaszcza ptaków wymaga szczegółowej analizy. Zatem powiedzieć więcej o pierzastych stworzeń.

W sumie państwo ma ponad 280 gatunków ptaków. Większość z nich gniazdo na tych ziemiach. Warto zauważyć, i ptaki wędrowne, których jest około 38 gatunków. Również na terytorium Białorusi istnieją ptaki latające tylko w zimie. Większość mieszka w lesie, gdzie warunki są najbardziej korzystne. Również często gnieździ się w bagnach lub w pobliżu różnych zbiorników. Znacznie mniejsze gatunki są zlokalizowane w obszarach, w pobliżu osiedli. Najczęstszym jest rodzina ptaków wróblowych.

Las jest różne dzikie ptaki: głuszec, Woodcock, Partridge, uszców i inne. Wśród najczęstszych wodne Krzyżówka, Głowienka, turkusowy. Najczęstszymi leśne ptaki śpiewają. Wśród nich wielu zięby, drozdy, Warblers, grzechotki i inne.

ryba

Białoruś Fauna reprezentowana jest dobrze i mnóstwo ryb. Tu znajduje się ponad 50 gatunków. Najczęściej można zobaczyć, szczupak, płoć, Rudd zwykły karp, leszcz, ukleja, sum, okoń, miętus i inne gatunki. Szczególnie interesujący jest fakt, że nie jest także domem dla lipienia, węgorza, pachniał i niektórych innych, rzadkich gatunków. Jednak można je znaleźć tylko w rzekach, które należą do zlewni Morza Bałtyckiego. Na Białorusi, powszechne gospodarki. Są aktywnie zaangażowane w hodowli ryb, które nie zostały spełnione w lokalnej przyrody.

Czerwona Księga Białorusi: zwierzęta, które uczyniły go

Tak, rozważaliśmy główne zwierząt, które często można znaleźć w tym kraju. Pomimo korzystnych warunków naturalnych za pobyt, liczba osobników niektórych gatunków jest znacznie zmniejszona, a niektóre już zniknął. Proces ten rozpoczął się już dawno temu, jeszcze w XVII wieku. Następnie całkowicie wymarła populacja tras europejskich. Następnie w XIX wieku zniknął sable, jelenie, Wolverine i kilka innych gatunków. Nie oszczędził tego losu i ptaków. Wiele z nich ma albo całkowicie zanikły lub zmieniły swój obszar zamieszkania.

Teraz konieczne jest, aby mówić o niektórych fauny teraz pisze Czerwonej Księdze Białorusi. Zwierzęta wprowadzone do niego, są również na skraju wyginięcia. Po raz pierwszy została opublikowana w 1981 roku. Następnie, około 80 gatunków zostało zidentyfikowane na swoich stronach. Od 2007 roku, na początku książki jest dostępny w wersji elektronicznej. Obecnie obejmuje ponad 180 zagrożonych gatunków, wśród nich są Ryś, norki, niedźwiedź brunatny, borsuk, żubr, syberyjski latające wiewiórki, karłosuseł nakrapiany i inni.

lokalny charakter

Zatem uznano przez wielu gatunków żyjących w tym kraju: ptaków, ryb, ssaków i innych dzikich zwierząt Białorusi. Teraz konieczne jest, aby mówić o naturze tego stanu, aby zrozumieć, dlaczego to jest tak korzystne tu wielu przedstawicieli fauny.

Drewno trwa nieco mniej niż połowa całego kraju. Największe lasy – a Nalibokskaya Puszczy Białowieskiej. Białoruś jest bogata w zieleń. Prawie nie istnieją obszary, gdzie brakuje. Można powiedzieć, że kraj może się pochwalić nie tylko wspaniałe lasy, ale także do zbiorników wodnych. Tutaj odbywa się ponad 20 tys. Rzek i istnieje około 11 tysięcy. Różne jezior.

znane rezerwy

Jak wiadomo, na Białorusi istnieje kilka dużych obszarów chronionych. Oni są pod szczególną ochroną państwa. To sprawia, że możliwe, aby zachować charakter i zwierząt. Istnieje 6 z tych obiektów, z których każdy ma status parku narodowego. Najbardziej znanym z nich – to Puszcza Białowieska i Braslav Lakes. Wiadomo również parki narodowe, takie jak Narochansky i Prypeci. Ponadto, działa Polesie State Radiation Ecological Reserve i Berezinsky Rezerwat Biosfery. Wszystkie te miejsca są bardzo popularne. W niektórych z nich są wysyłane na specjalne wycieczki, aby lepiej poznać mieszkańców obszarów chronionych.

Puszcza Białowieska

Tak, spotkaliśmy się z dużych rezerw tego kraju. Najbardziej znanym z nich jest Puszcza Białowieska. Białoruś jest znany jako bogaty w lasy, ale to miejsce zachwyci każdego. Jest to jeden z najstarszych obiektów tego typu w Europie. Rezerwa jest las, który powrócił w czasach prehistorycznych.

Co ciekawe, te miejsca są wymienione w kronikach w roku 983. Jest domem dla wielu zwierząt, rosną bardzo stare drzewa. Wiek niektórych z nich wynosi od 200 do 350 lat. To miejsce jest wyjątkowe i jest pod ochroną państwa.