693 Shares 8889 views

Największy wodospad w regionie leningradzkim

Jak często możemy podziwiać jasne strumienie wody, które wypływają na malowniczym jeziorze. I czasami chcesz cieszyć się pięknem natury nie tylko obraz, i żyć. Nie wszyscy wiedzą, że nie muszą podróżować do odległych krain, i wydać dużo pieniędzy. Można znaleźć prawdziwy wodospad w regionie leningradzkim, ani jednego. W tej publikacji będziemy rozmawiać o unikalnych zabytków przyrodniczych regionu.

Największy wodospad w Europie

Jest to godne podziwu, ale największy wodospad w Europie jest uważany w regionie leningradzkim zwanego Tosnensky. I znajduje to unikalny zabytek przyrody w rejonie małej miejscowości Sablino.

Rzeka nazywa Tosna ma progów, z których jeden jest ludzki wzrost. Ale mówią, że zanim osiągnie wysokość czterech metrów. Szerokość od słynnego pomnika przyrody jest dwadzieścia metrów.

Warto zauważyć, że Tosnensky Falls wśród ludności miejscowej znanej jako „mini-Niagara.” Jednak prawdą jest, że Niagara jest uważany za nie faktycznie największy wodospad na świecie, ale jest to najbardziej wydajne w przepływie wody całej Ameryce Północnej. Jeśli mówimy o Rosji pomnika ziemnego w Sablino, turyści mają tendencję do dostać się do niego, nawet zamawiania wycieczkę.

Wodospad jest znany z ciepłą wodą, dlatego dobrze jest wziąć gorącą kąpiel. Ale uważaj: w okresie wody powodziowej może być niebezpieczne, zwłaszcza jeśli jesteś nowy w tym biznesie. Próg ten jest czasem określany Gertovskim. W tym momencie można bezpiecznie chodzić, myśleć o własnym i obserwować jak spadają przepływa woda.

Przez Sablino można dostać w autobusie. Najwygodniejszym drogi do przebycia – 325 XX i 323-C.

Ciekawostką jest fakt, że próg kanału sprawia, że można zaobserwować ślady co jego dawnej pozycji. Sekcje te nazywane są „stilling kielich”. W zależności od poziomu głębokości miski przybliżony cztery do pięciu metrów, a ich wewnętrzna część jest zakończona (są otoczaki).

Sablinsky Falls

We wsi Sablino można podziwiać niezwykłe piękno jego lokalizacji, która jest dumna z regionu Leningradu. Istnieje wiele naturalnych punktów orientacyjnych – groty i kaskady. Jest również znane i Sablinsky wodospad. Można go znaleźć w pobliżu wsi Ulyanovka, rzeka Sablinka. Wysokość wodospadu jest szacowana na poziomie czterech metrów. Jednak ta zmienia się od czasu do czasu, ponieważ wskaźniki szybkości przepływu wody. Wynika to z erozją, niestabilnej cieku i m. G

Podróż do tego wodospadu jest konieczne jednoczesne odwiedzić Sablinsky pomnik przyrody. Aby dostać się do tego miejsca, trzeba dojechać pociągiem do stacji sortowni (Obukhovo) lub korzystać z samochodu.

Wodospad na rzece Karasta

Kolejny wodospad w regionie leningradzkim znajduje się na rzece Karasta. Próg jest w miejscu o nazwie Upper park w „Oranienbaum” (tym kompleksie pałacowym, położony 40 km na zachód od Petersburga). Ze względu na fakt, że źródło rzeki znajduje się w zalesionej bagna, a jego moc jest świadczona za pomocą sprężyn, w wodzie jest torf cząstki. Ta okoliczność była przyczyną niezwykłej czerwonej Karasta. Sztuczne stawy w rzece stworzyć potężny przepływ, który zapewnia obecność ciśnieniem.

Wodospad Gorchakovschiny

Nie daleko od wioski, która nazywa Issad, w zalesionej okolicy jest bardzo piękny wodospad w regionie leningradzkim – Gorchakovschinsky. On położony wśród dużej liczby zielonych drzew, co zapewnia napływ turystów, którzy lubią być fotografowane tutaj.

Gorchakovschinsky wodospad jest najwyższy w regionie, a poziom jego wysokość szacuje się na cztery metry. Liczba ta, w odróżnieniu od innych stron, na stałe. poziom wysokość kanionu rzeki aż do dziesięciu metrów.

Jeśli znajdziesz się w tej dziedzinie, spróbuj wyszukać Lyubshanskuyu zamek (a dokładniej, jego resztki). Został on zbudowany w 6 wieku ludności ugrofińskiej i jest najstarszym z tych, które są znane badaczy starożytnego rosyjskiej historii. Jeśli nie oberwać tam z powodu wykopalisk, można spojrzeć na to z daleka.

Jak dostać się do progu Gorchakovschinskogo?

Doskonałe miejsce na relaks jest Gorchakovschinsky wodospad. Jak dostać się do niego? Aby uzyskać najlepszy samochód. Samochodem, trzeba przenieść z obwodnicy na trasie „Kola”, aż do swojej wioski Issad. Następnie musisz dostać przez most, przejazd w poprzek Wołchow i skręcić w prawo. Potem pójdziesz do Staraya Ładoga (około 6 km). Po zatrzymaniu, trzeba będzie go o kolejne 400 metrów, aż dojdziesz niewielka rzeka o nazwie Wołchow.