333 Shares 2076 views

Rośliny i zwierzęta są zbiorniki. Zwierzęta wody słodkie

Fauny zbiorników wodnych w ich naturalnym środowisku jest podzielone na dwie główne grupy. Pierwszy – zooplankton, a drugi – bentosu. Zooplankton znajduje się bezpośrednio w słupie wody oraz benthos zajmuje dno. Osobne grupy tworzą organizmy żyjące w tych lub innych obiektów podwodnych roślin, jak również ryby. Więc, rośliny i zwierzęta są zbiorniki – co to jest?

rośliny

Zostały one zajęte całe środowisko wodne. Jezior i strumieni, jezior i strumieni rosną i rozmnażają szeroką gamę przedstawicieli ze świata flory. Przez miliony lat ewolucji są doskonale przystosowane do warunków środowiskowych w zbiornikach. Niektóre z nich są całkowicie zanurzone w wodzie, podczas gdy inne rosną na jego gładkiej powierzchni. Niektóre z nich nawet żyć na pograniczu wody, ziemi i powietrza. Powiemy wam o najbardziej znanym z nich.

Air bagno

Tworzy duże zarośla w płytkiej wodzie. Jej liście mają potężny i xiphoid formularza. Zasięg długości do 1,5 metra. W Calamus ma długą kłącza, pokrytą śladami martwych liści. Te kłącza – znane lekarstwo pewnych chorób. Użyj go w kuchni (przyprawy), oraz w kosmetyce.

sitowie

Roślina ta koncentruje się na wybrzeżach bagiennych. Jego pełzające kłącza i ma puste wnętrze. Grube trzpień cylindryczny kształt wznosi się na wysokość 2 m. On wieńczy charakterystyczne brązowe szyszki zebrane w trzepaczką. Krótkie i sztywne liście są umieszczone w dolnej części łodygi sitowie. Zarośla tej rośliny jest czasami nie do przebycia mur przestrzennego staw, prezentując jego mieszkańców niezawodne schronienie.

lilia wodna

Roślina ta jest rzadko spotykane w wodach płynących. Głównie rośnie w bagna, stawy, starorzeczy i rozlewisk. Jego potężny kłącze ma silne korzenie uboczne, a liście są owalne, siedząc na długich ogonkach, unoszącej się na wodzie. Jeden z najpiękniejszych lilii wodnej rośliny jest uważany za śnieżnobiały. Że poświęcił wiele wierszy i legend.

jego ekosystem

Wiadomym jest, że warunki życia w różnego rodzaju zbiornikach są różne. Dlatego skład gatunkowy zwierząt, które żyją w wodach płynących, znacznie różniące się od świata zwierzęcego, osiedlił tylko w stojącej wodzie. W tym artykule będziemy, oczywiście, nie będzie w stanie opisać różnorodności fauny jednak pamiętać, główną grupę zwierząt zamieszkujących te zbiorników wodnych.

zooplankton

Są to najbardziej popularne zwierzęta żyjące w zbiornikach wodnych. Określenie „zooplanktonu” zwana pierwotniaki: orzęski, ameby, wiciowce, kłącza. Służą one jako pokarm dla narybku i innych małych zwierząt wodnych. Organizmy te są na tyle małe, że nie mogą być postrzegane przez ludzkie oko, ponieważ wymaga mikroskopu. Rozważmy przykład ameby.

Amoeba Proteus

Zakład ten jest znany każdemu człowiekowi, który osiągnął wiek szkolny. Ameba – To zwierzę zbiorniki (zdjęcia w artykule), jest przekonanie, jednokomórkowe samotnikami. Znaleźć tych stworzeń może być niemal wszędzie tam, gdzie jest woda i cząstki, które nadają się do jedzenia: bakterie, maleńkie krewni, martwej materii organicznej.

Ameba lub kłącza, – wybredna. Oni żyją w jeziorach i morzach, czołganie się na roślinach wodnych. Czasami oni osiedlić się w jelitach kręgowców. Ameby są zagraniczne i ich krewni. Ten tak zwany otwornice. zamieszkują one wyłącznie wody morskiej.

wioślarki

Zooplankton stojącej wody korzystnie zawiera tak zwane wioślarki. Istoty te wyglądają następująco. Ich skrócone korpus zamknięty w powłoce składającej się z dwóch zaworów. Ich głowa jest pokryta na górnej powłoki, do której są przymocowane dwie pary specjalnej anten. Tylny anteny tych skorupiaków są dobrze rozwinięte i służyć jako płetwy.

Każda antena jest podzielona na dwie części o grubych pierzastych włosia. Służą one do zwiększenia powierzchni ciał kąpielowych. Ich ciało znajduje się pod pancerz do 6 par nóg kąpielowych. Rozgałęzione skorupiaki – typowe zbiorniki na zwierzętach, ich wymiary nie przekraczają 5 milimetrów. Te istoty – istotną częścią ekosystemu zbiornika, ponieważ są one pokarmem dla narybku. Tak, niech ryby.

szczupak

Pike i jego ofiary (ryb, które zjada) – są to zwierzęta słodkowodne. Jest to typowy drapieżnik, rozpowszechnione w naszym kraju. Podobnie jak inne organizmy, szczupak na różnych etapach rozwoju jeść inaczej. Oni smażyć właśnie wykluły się z jaj, na żywo bezpośrednio na mieliźnie, w płytkich zatoczek. To właśnie te wody są bogate w ich ekosystemie.

Tutaj szczupak zaczynają paszy dla najbardziej intensywne skorupiaki i pierwotniaki, które omówiono powyżej. W dwa tygodnie smażyć przenieść na larw owadów, pijawki i robaki. Rośliny i zwierzęta są zbiorniki naszego kraju w poszczególnych regionach są różne. To mówimy, że z faktu, że nie tak dawno temu, ichtiologów odkryli ciekawą funkcję: schuryat mieszka w centralnej Rosji, ponieważ w wieku dwóch miesięcy podać swoje preferencje do młodego okonia i płoć.

Od tego czasu, dieta młodego szczupaka zacznie wyraźnie rosnąć. Ona chętnie zjada kijanki, żaby, duże ryby (czasami większe niż sam dwa razy!), A nawet małe ptaki. Czasami szczupaki kanibali: jedzą swoich towarzyszy. Należy zauważyć, że ryby i zooplankton – to nie jedyne zwierzęta żyjące w zbiornikach wodnych. Zobacz więcej ich mieszkańców.

Spider-klejnot

Jego drugie imię – woda pająk. Jest to powszechne w całej Europie stworzeniu pajęczaków, różni się od swoich krewnych kąpiel czułek na tylnych łapach i trzy pazury na nich. Nazywa zdobył, ponieważ jego brzuch Światła podwodne srebrnym światłem. Pająk nie tonąć dzięki specjalnej substancji odstraszających wodę. Można go znaleźć w wodach stojących lub wolno płynących.

Żywi się pająka Silverfish różnych małych zwierząt, które są uwikłane w wątkach swoich podwodnych wstęg. Czasami łapie swoje ofiary. Gdyby okazało się złapać więcej niż zwykle, starannie mans nadwyżkę w swojej podwodnej obudowy. Nawiasem mówiąc, to sprawia, że jego gniazdo pająka, nici dołączając do obiektów podwodnych. Jest otwarta do dołu, woda pająka napełnia się powietrzem, tworząc tak zwaną nurkowych drzwi.

Wspólne staw ślimak

Zwierzęta, które żyją w wodach, na wiele sposobów znanych nam przez podręcznika szkolnego zoologii. Że wspólny staw ślimak nie jest wyjątkiem. Te większe ślimaki są mięczaki płuc. Żyją w całej Europie, Azji, Ameryce Północnej i Afryce. W Rosji, największym gatunków żywych większość mięczaki. Wymiary ślimaka – wartość zmiennej, ponieważ jest to całkowicie zależne od istnienia pewnych warunków.

Jego „dom” – zlew jednoczęściowy z jednym otworem na dnie. Zasadą jest, że kręciło w spiralę 5-7 skrętów i biegnie w dół. Wewnątrz skorupy jest mięsiste ciało śluzowaty. Od czasu do czasu, że wystaje na zewnątrz, tworząc głowę na górze i na szerokich i płaskich stóp poniżej. Dzięki tej stopy staw slajdy ślimak na rośliny i obiektów podwodnych lubią jeździć na nartach.

Świadomie nie zauważyć, że wspólna staw ślimak należą do mięczaków płucnych. Fakt, że te zwierzęta słodkowodnych oddychać powietrzem atmosferycznym, ponieważ jesteśmy z wami. Truncatula poprzez jego „nogi” kija do spodu pieluch wody ujawniają swój otwór oddechowy, podnosząc w powietrzu. Nie, nie mają światła, pod skórą mają tzw jamę płucną. Jest ona przechowywana w jest i spożywane na powietrzu.

Żaby i ropuchy

zbiorniki na zwierzętach nie są ograniczone do mikroorganizmów, ślimaków i innych bezkręgowców małych stworzeń. Wraz z ryb w jeziorach i stawach widać i płazów – żaby i ropuchy. Ich kijanki prawie całe lato z kąpieli w stawach wody słodkiej. Wiosną płazów zadowolony „koncerty”: są one za pomocą ich torby rezonatorów bawling całą okolicę, jaj w wodzie.

gadziny

Jeśli mówimy o jakie zwierzęta są zbiorniki z gadów, nie ma wątpliwości, możemy zauważyć zwykłego węża. Całe jego życie jest bezpośrednio połączony z poszukiwaniem pożywienia. Poluje żaby. Dla człowieka, węże te nie stanowią żadnej szkody. Niestety, wiele osób nieświadomych zabić węże, myląc je z jadowitych węży. Z tego powodu liczba tych zwierząt jest znacznie zmniejszona. Kolejne wodne gady – jest, na przykład, czerwono-eared suwaków. To był jej terraria zawierać Amateur przyrodników.

ptaki

Rośliny i zwierzęta są w dużej mierze zbiorników połączonych ze sobą, ponieważ pierwszy chronić sekundę! Jest to szczególnie wyraźnie widoczne w przypadku ptaków. Tendencja ptaków do wód jest w dużej mierze ze względu na większą pojemność żywności z tych miejsc, jak również doskonałe warunki ochrony (trzcin i turzyc ptaki zrobić niewidoczny). Większość z tych zwierząt w oparciu o rzędu blaszkodziobych (gęsi, kaczki, łabędzie) passerine, widłonogów, pogankoobraznyh, CHARADRIIFORMES Ciconiiformes i ptaków.

ssaki

Gdzie zrobić bez nich! Przedstawiciele tej grupy zwierząt ogarnęły cały świecie, szerząc wszędzie tam, gdzie to możliwe: w powietrzu (BAT) w wodzie (wielorybów, delfinów) na ziemi (tygrysy, słonie, żyrafy, psy, koty), metro (ryjówki , moli). Pomimo tego, ssak, podobne do świeżej wody i stojącej na terenie naszego kraju nie jest tak dużo.

Niektórzy z nich spędzają prawie całe swoje życie w zbiornikach wodnych bez pozostawienia im jeden krok (piżmak, łasica, wydra, piżmak, bóbr), podczas gdy inni wolą, aby nie zatrzymać się w wodzie, a obok niego (Voles wody). W takich zwierząt pomiędzy palcami są dobrze rozwinięte błony basen, aw uszy i nozdrza są specjalne zawory, podłącz te istotną dziurę w zanurzeniu zwierzęcia.