331 Shares 3291 views

orpin grzyb. kapusta grzyb lub siedzuń sosnowy

Dziwnie kształcie grzyba orpin dotyczy rzadkich gatunków. W przyrodzie występuje tak rzadko, że większość krajów chronić go, gotowy w jego Czerwonej Księdze. Rośnie w lasach od sierpnia do listopada. Rozwija się na pniach drzew i blisko, raspolzayas swoje korzenie aktorskie.

Ta pasożytnicza grzyba. Ze względu na jego uderzające czerwone drzewa gniją. Dla człowieka jest to bardzo przydatne. Należy do kategorii grzybów jadalnych i jest stosowany w medycynie, jest ona przygotowana z poważnych leków. Do stosowania w kuchni i medycynie jest specjalnie uprawiane.

Pochodzenie nazwy

Kształt niezwykłego grzyba jest podobny do dużych głów kapusty kalafiora. Stąd popularna nazwa pochodzi od „orpin”. Po łacinie nazywa siedzuń sosnowy (siedzuń sosnowy). W języku angielskim na dźwięk jego imienia jako „grzybka mózgu”, „grzybka falbanki”, „grzyby kalafior”. W Rosji jest akceptowane zadzwonić grzyb lub kapustę rozszczep.

obszar

Obszar dystrybucji grzyba jest dość obszerna. On rzadko spotykane na obszarze rozciągającym się od Europy do Sachalinie. Lubi gleby, znajdujący się w północnym Kaukazie i Gruzji. Ponadto, kapusta grzybicze lub kręcone sparasis, pochodzi z lasów Ameryki Północnej. Nadaje się do jego siedliska i warunków rosyjskich lasów. Jednak możliwe jest, aby wykryć rzadkie.

On woli osiedlić się w naturalnych ekosystemów, które tworzą wokół sosny, modrzewie, dęby i buki. Jej owocniki odbywają się ciasno na rozpadających pniaków lub gołych podkładek drzew. Są one łatwo pomylić z innych jadalnych widzenia sparassisov, woli przebywać w lasach świerkowych. W Sparassis nemecii koloru owocników, białawy, a ich oddziały są brakujące zęby.

Morfologia kapusty grzybowej

Grzyby, rozwój, osiągnięcia hojnie rozmiarach. Niektóre z nich dorastają do 50 cm, a czasami więcej w średnicy i ważą kilka kilogramów (istnieje nawet desyatikilogrammovye gigantów). Jednakże, wśród tych gigantów częściej kapusty rocznych ciał grzyby owocowe, których średnica mieści się w zakresie od 5 do 30 centymetrów.

Struktura owocników jest dość prosta. Przez krótkich centralny rozgałęziających staghorn konopi załączonych ostrzy. Ich końce wywinięcie korony niejasne lejkowate nasadki.

Rozmiar czapki jest mały jedynie 1-3 cm. Ich falista krawędź owinięty często rozcięta. czapki Center, początkowo mleczno-biały, z biegiem czasu, zaciemnienie na odcienie brązu, gołymi gładka lub szorstka powierzchnia waha się od ciemnych kremowy do jasnobrązowego, a nawet przed intensywnych odcieniach ochry.

Kolor mięsiste, skórzaste białą szmatką. Wysychają, to idzie do ceraceous klaksonu konsystencji. Rzadki grzyb orpin wydziela przyjemny zapach i ma doskonały smak. Mamy biało-krem lub szarawe woskową konsystencję Hymenofor. Cystyda nieobecny. W neamiloidnyh, bezbarwną, shirokoellipsoidalnyh sporu, na podstawie krótkich i kosoottyanutyh nieco pogrubionych ściankach.

Grzyb technologia uprawy kapusty

Technologia uprawy kapusty zająca starannie wypracowane Japończyków i Amerykanów. Mają opatentował kilka odmian uprawnych. Głównym odmianowe przeciwieństwie pieczarek dojrzewania (55-80 dni), a paleta kolorów z owocników – odmian białych i kremowych odcieniach.

Doskonały wzrost grzybów kapusty na sterylnych substratach. Przygotować je przez zmieszanie mączki drzewnej z otrębów pszenicy. Otrzymuje się z dobrą wydajnością. 3 kg podłoże rośnie do 800 g ciał owocowych.

Świadczeniach siedzuń sosnowy

Tradycyjna medycyna jest szeroko stosowany i kapusta zając Fungoterapiya. Jego owocniki nasycone polisacharydów ze związanego anty-guz i aktywność immunomodulacyjną. Zawierają one naturalną antybiotyk, który może hamować rozwój opornych na metycylinę Staphylococcus aureus.

Ponadto, zawierają one ilość składników przeciwbakteryjnych bioaktywne. traktują rak (w szczególności czerniaka i mięsaka). W ginekologii oznacza na crispa podstawą Sparassis łagodzenia zaburzeń hormonalnych, leczyć nowotwory łagodne i nowotworowe. Jest ono zawarte w dietach specjalnych. Grzybicze kapusta jako składnik aktywny dodaje się do preparatów stosowanych w leczeniu wszystkich typów cukrzycy, wirusowe zapalenie wątroby.

Innym grzybem orpin stosowane w dietetyce. Jego zmniejszony kalorii przyczynia się do skutecznego odchudzania. Ponieważ prowadzi do stałego zmniejszania wagi, traktują otyłości. Jednocześnie organizm nie jest pozbawiony ważnych minerałów i aminokwasów dla niego.

Korzystanie z kapusty grzyby w gotowaniu

Zarośnięte grzyby mają tendencję, aby nie używać w kuchni. Są one dość twarde i mają gorzki smak. Młode grzyby nadają się do gotowania. Ich konsystencja i smak podobny do smardzami. Są one doskonałe smażone, suszy i ogrzewa do wrzenia. Dobry grzyb orpin jako dodatek do każdej żywności. Wraz z nim zrobić doskonałe zupy, sałatki, przekąski i dania główne.

Handlowcy sałatki na rynkach często sprzedają te grzyby, oferując im marynowane. Jednakże, trzeba zwracać uwagę na ich wybór. Są one łatwo pomylić z innych gatunków grzybów – Tremella, dostępnych w bazarze asortymentu rozpadł się.