147 Shares 3845 views

Największy owad: gigantyczna Patyczak

owady stick, największy owad, który należy do rzędu Straszyki. W tej jednostce, z wyłączeniem samoprzylepnych owadów, obejmuje ponad 2500 tysięcy gatunków. 300 z nich były hodowane w niewoli. Nazwa zespołu pochodzi od łacińskiego słowa Phasma, co znaczy „przynieść”, „ducha”.

Rekord długości jest megapalochnik Chan. Jest to nie tylko najdłuższy owad w Straszyki jednostki, ale także największy owad na świecie. Długość jego ciała wydłużonego ramion jest większa niż 56 cm! Ten olbrzym waży 67 gramów. Została odkryta stosunkowo niedawno, w 1989 roku, na Kalimantan Island. Znalezisko zostało dokonane przez mieszkańców i badanie zjawiska zaangażowanego Chan Chew Lun, amatorskie przyrodnikiem. Największy owad na świecie ma swoją nazwę na cześć człowieka. Studia zawodowe tego naturalnego zjawiska rozpoczęła się dopiero w 2008 roku, kiedy megapalochnik została przeniesiona do Muzeum Nauki w Londynie. Filipp Bregg wykonany szczegółowy opis jako nowy gatunek.

W dżunglach Malezji był tylko 3 osoby megapalochnika, więc zbadać życia tego owada nie jest w stanie szczegółowo.

Privedenevidnye zazwyczaj charakteryzuje się dużym rozmiarze. Drugim co do wielkości jest największy owad jest również członkiem tej drużyny. To Phobaeticus serratipes. Był tylko 2,9 cm mniej niż megapalochnik. jego długość korpus – 33 cm, a z nogami wyciągniętymi – niemal 54 cm.

Osobliwością tego rzędu owadów, które są w przebraniu siedliska. Mimikra – jest ich sposobem na przeżycie. To sprawia, że łatwo udawać część krzewu lub drzewa. Ich wygląd – naturalny kamuflaż, który czyni je niewidocznymi w ich naturalnym środowisku.

Kształt i forma tych owadów zależy od tego, gdzie żyją. Tworzenie żyjących na liściach mają kształcie liścia. Niektóre z nich mogą zmienić ich kolor, dostosowując się do miejsca, w którym się znajdują.

Te giganty są bezpretensjonalne jedzenie, łatwo przyzwyczaić się do jednego siedliska, dzięki czemu są idealne do uprawy w domu. Niektórzy fani egzotyczne trzymać je w domu wiwarium. 300 gatunków zostały uzyskane w ten sposób.

Największy owad na świecie, jest uprawiana w domu – to indyjski Patyczak. Jest wystarczająco mały, aby zasilać wiwarium i blackberry, ligustr, bluszcz, i sałaty. W rodzaju pod owad czuje się dobrze i jest gotowy, aby zadowolić swego pana codziennie.

Zasadniczo, te olbrzymy – kobiety, które rozmnażają bez partnera. Zobacz, jak wygląda to największy owad na świecie (zdjęć dużą) może być w Internecie.

Ciekawostką jest to, że te owady wylinka. Podczas aktywnego wzrostu wymagają one regularnego zmianę powłoki, jak to stopniowo staje się mały. Po linienia jedzą odrzucone skórki. Samice mogą składać jaja dopiero po 6 linienia, gdy osiągnie rozmiar dla dorosłych.

Ten niesamowity cud natury, który jednocześnie zaskakujące, przerażające i fascynujące. W nich tkwi osobliwe piękno. Są one trudne do badania w środowisku naturalnym, a prizhivayas w domu, są nie mniej interesujące niż zwierzęta domowe koty i psy, wymagając znacznie mniej konserwacji.