539 Shares 9456 views

Kamień Fianit: opis, zdjęcia, ciekawostki

LPI – chyba jeden z najbardziej popularnych kryształów wykorzystywanych w jubilerstwie. W rzeczywistości kamienny cyrkonia – cennym kryształ syntetycznych, w wyniku czego w sztucznych warunkach. Piękno nie jest gorsza od wielu kamieni naturalnych, ale jego cena jest znacznie niższa.

Klosza, który może emitować kamienia Fianit, określoną na podstawie składu chemicznego. Podczas eksperymentów, które odbyły się w ZSRR w 1960 roku, naukowcy starali się stworzyć kryształ o specyficznych właściwościach, w celu zastosowania go w przemyśle i innowacji technologicznych. I stwierdzono, że uzyskane empirycznie Fianit (kamień, którego zdjęcie powyżej) lubiący koneserzy znakomitych dekoracji. W jego skład, wszystko piercingowy – jest tlenek cyrkonu. Specjalna obróbka pozwala na uzyskanie wysokiego poziomu załamania promienia, bardzo podobny do diamentu. Dlatego okazuje się swoistą grę światła w świetle dziennym i sztucznym promieniowaniem.

Ta właściwość jest czasami wprowadza w błąd konsumentów mylić, którzy wierzą, że cyrkonia – to prawdziwy skarb. Jego cechy zewnętrzne, to naprawdę może konkurować z naturalnych kamieni szlachetnych minerałów. Szczególnie interesujące obserwować grę światła w ultrafiolecie. Sztucznie wyhodowana kamień cyrkonia świeci jasny niebieski, żółty, fioletowy i inne odcienie.

Szczególna uwaga powinna być nazwa kryształu. To on na cześć instytucji badawczej, która otrzymała pierwsze próbki – Instytutu Fizyki Akademii Nauk (fian).

Do tej pory, istnieje kilka sposobów, aby uzyskać cenne fianites. Najczęściej – metoda krystalizacji. Pojemnik jest zanurzony szczególną kompozycję ogrzewa się do temperatury kolosalne – 3000 °. Następnie gwałtownie ochładza się, przy czym kryształy były syntetyzowane na zaciskach pojemnika. W zależności od dodatków w stopie można uzyskać różne odcienie. Dzięki tej metodzie, kamień Fianit często używany do symulacji niebieski topaz, szafir, rubin, zielony i fioletowy ametyst Perydoty.

Niewątpliwie produkcja sztucznych kamieni – bardzo kosztowne przedsięwzięcie, ale jest kilka razy bardziej ekonomiczne niż rozpoczęcie poszukiwania nowych złóż diamentów, korundu i innych cennych gatunków. Dlatego cyrkonia kamień jeszcze długo pozostanie popyt. Jego popularność jest prosta: kupić diament biżuteria chcą wiele, ale nie wszystkie, taki zakup mogą sobie pozwolić. Wdzięku piercingowy nie mniej jasnym połysku i różnych kolorach dostępne dla ogółu publiczności. Nowoczesne technologie pozwalają stworzyć prawdziwe arcydzieła, przy użyciu „cyrkonu sześcian.”

Ponadto cenny kryształ popyt w przemyśle chemicznym, elektroniki, maszyn precyzyjnych. Jest doskonałym izolatorem przy niskich i średnich temperaturach. I staje się przewodzący materiał, przy ogrzewaniu powyżej 300 ° C. Uchwyt ten kamień nie jest łatwe. Ze względu na kruchość strukturze to często kruszonką. Aby zmniejszyć przerwanie, ograniczenie krawędzi niewielkie zaokrąglenie.