105 Shares 2566 views

Co jest strojenie MTZ?

Jednak atrakcyjne i potężny może być technologia, zawsze znajdzie się fani, którzy chcą, aby jeszcze lepiej. I to nie tylko samochody. Ciągniki również podlegają modyfikacjom. MTZ dostrojenia poprawi specyfikację tego urządzenia, jak również jego wygląd.

zmiany salon

Każdy kierowca ma tendencję do sprawiają, że kabina pojazdu bardziej komfortowe. Niektóre zestaw radio, inne zmieniają swoje miejsca, a inni przyciemnione szyby. Wszystko to można zrobić z MTZ ciągnika. Tuning, którego zdjęcia mamy przedstawiony w tym artykule dotyczy i inne ulepszenia. Zainstalowanie systemu audio, nawigacji, zmian i modyfikacji podświetlenia. Jednak w trakcie tych ulepszeń jest ważne, aby rozważyć kilka punktów.

Na przykład, okno jest lepiej być stonowana, ale nie powiesić zasłony. Eliminuje to nadmiar pyłu w kokpicie. Spojrzenie będzie tak atrakcyjny i stylowy.

Nawet instalacja systemu audio ma swoje dziwactwa. Samo radio musi znajdować się w miejscu, w którym operator maszyny będzie wygodne, aby zmienić jej ustawienia. Subwoofer jest zazwyczaj ukryty za siedzeniem. Głośniki jednocześnie powinno zapewnić jednolity dźwięk.

Wybierając miejsce, należy wziąć pod uwagę specyfikę techniki. W przypadku ciągników odpowiednim wysokim krześle, wygodne, ale niewielki rozmiar.

Jako podświetlenie zazwyczaj wolą światła LED. Pozwalają one zaoszczędzić energię i dają dużo światła, zapewniając dobre oświetlenie. W tym celu zaleca się użyć diody.

ulepszenia zewnętrzne

Zewnętrzna strojenie MTZ polega przede wszystkim zmiany w kolorze nadwozia. Producent zwykle dostarcza wyposażenie malowane w tym samym kolorze. Jest to dość nudne. I dlatego jego właściciele otworzyła cały zakres aktywności i wyobraźni. Ciągniki malowane w innych kolorach, wykonaj aerograf – to wszystko zależy od chęci. Jedyne zastrzeżenie w tym przypadku – jest przygotowanie organizmu. Figura ma zastosowanie tylko na płaskiej powierzchni, w przeciwnym razie będzie zniekształcony. Dlatego wszystko musi być doskonale przygotowane.

Nie zapomnij o dołączenie dodatkowych elementów. Na przykład, należy zajrzeć do zainstalowania listwy, kratki, progi drzwiowe i tak dalej. Nawet ustawić czapki na kołach. Ale aby je kupić w sklepie jest praktycznie niemożliwe. Elementy te są produkowane przez specjalnie przeszkolonych osób.

Zmiana parametrów silnika

Strojenia MTZ-82 ciągniki i inne modyfikacje zazwyczaj obejmuje zmiany wewnętrzne, czyli zmianą właściwości silnika. Na przykład, silnik Diesla uzupełniać metan.

Ten krok może zastąpić do 80% oleju napędowego na gaz ziemny.

Innym sposobem tuningu silnik – trzyma w odpowiednim czasie przeglądów technicznych i napraw. Zwiększona pojemność uzyskuje się poprzez ustawienie turbiny. Ponadto, możliwe jest zamontowanie i niektóre elementy z innych typów ciągników.

poprawa drożności

MTZ strojenie wpływa na poprawę drożności i. W tym zakresie znajdują się 2 metodami.

Pierwszą z nich jest możliwość zamontowania koła wtórnych. Powoduje to, że ciągnik porusza się na 8 kół zamiast zwykłej 4. Ten krok zwiększa powierzchnię styku z kołami ziemi.

Z tego samego celu ustalenia tzw ruch half-track. Aby to zrobić, należy zamontować gąsienice gumowe, współpracując z urządzeń napinających. Dzięki tej konstrukcji, nacisk na podłoże jest zmniejszona, a ciągnik może poruszać się na bagnistych terenach nawet polami.

Innym sposobem na poprawę drożności – zastąpienie mostu. Typowo, ten część GAZ-66. Jednak strojenie MTZ jest dość trudne do wykonania. W tym przypadku lepiej jest zwrócić się do specjalistów.