406 Shares 7034 views

Aviamodelirovaniye własne ręce: jak zrobić samolot z drewna

Każdy chłopiec w dzieciństwie marzenia się za sterami samolotu. Niebo, chmury, podróże zawsze wiązała przygód i odważny. Ale, aby czuć się bliżej powietrzu, nie koniecznie kupić bilet na samolot, albo zapisać się do szkoły lotniczej. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się, jak zrobić samolot z drewna z ich rąk.

potrzebne narzędzia i materiały

Przed szukać odpowiedniego modelu samolotu i jego rysunku, należy zaopatrzyć się w niezbędne materiały. Lepszym rozwiązaniem byłoby sklejka samolot. W procesie wytwarzania trzech warstw forniru brzozowego połączone za pomocą spoiwa fenolowego.

W tym przypadku, grubość materiału jest ważny, powinna wynosić około 1 mm, ale mogą być wymagane, a grubsze arkusze sklejki. Jeśli nie wiesz jak latać samoloty z drewna, a następnie zwrócić uwagę na ten parametr. Ponadto materiał ten jest bardzo lekki, elastyczny i trwały.

Wybierając odpowiedni dla sklejki, należy zwrócić uwagę na jego wygląd. Nad obszarem jej grubość musi być równa. Nie powinno się wszystkich możliwych wad, rozwarstwień, pęknięć lub odprysków. Materiał powinien być suchy, więc jest łatwiejsza w obsłudze.

Jak zrobić samolot z drewna

  1. Obecnie istnieją różne zestawy drewna do symulacji. Można zbierać niczego .. statków, samolotów, helikopterów, itp W tym przypadku, wszystkie części są dobrze wybrane rozmiary i są one łatwo przymocować do siebie.
  2. Można pójść trudniejszą drogę i wyciąć swój ulubiony model z bloku drewna. Figura uzyskać jednolitą strukturę. W rezultacie, musi być pokryta lakierem.
  3. Jeśli nie wiesz jak zrobić samolot z drewna na własną rękę od zera, wówczas można zbudować konstrukcję wykonaną z metalu i sklejki. Odpowiedni rysunek i załączone instrukcje można znaleźć w Internecie lub specjalnych edycjach. Jeśli masz chęć do angażowania się w modelowaniu samolotu, można przystąpić do avialyubiteley klubu. To właśnie tam, że każdy może nauczyć sztuczek tej sztuki.

pomocnych wskazówek

Teraz, gdy już opanowali informacje na temat jak zrobić samolot z drewna na różne sposoby, można wybrać jedną z opcji i zmodyfikować go, jak chcesz.

Struktura ta może być wykonana na własną rękę, ale to musi być zagłębił się w książkach o projektowaniu nowoczesnych samolotów. Mogą być przydatne różne oprogramowanie wirtualny projekt.

Jeśli nie można znaleźć suchego materiału, arkusze sklejki można przygotować samemu znosić dwa lub trzy tygodnie w pomieszczeniu o niskiej wilgotności i zmian temperatury.

Jeśli nigdy nie zrobił i nie wiem dokładnie jak zrobić samolot z drewna, a następnie dostać się do pracy tylko wtedy, gdy wiesz, jaki będzie przyszły model, lub jeśli jego właściwości aerodynamiczne nie są ważne (co zabawki dla dzieci).

W produkcji dekoracyjnych wzorów lub zabawki powinny być pozbyć się ostrych kątach, wyczyszczenie fazowanie.

Jeśli pracujesz nad modelem zaprojektowanym do lotu, a szczególną uwagę należy zwrócić na dokładne ustawienie ogona i skrzydeł. Po tym wszystkim, to zależy od ich właściwości aerodynamiczne.

wniosek

Modele samolotów o różnych poziomach złożoności są mistrzami świata. Jednocześnie najbardziej trudna do opanowania modelu mogą wykonywać akrobacji.

Zbierając odpowiednią rysunek, można dowiedzieć się, jak zrobić samolot z drzewa bez trudności. Jednak taka prosta operacja będzie tylko w produkcji najprostszych modeli. Bardziej czasochłonne zadania początkujących budowniczych nie pod przymusem, powinny one rozwijać najbardziej proste technologie i układy, jak również zrozumieć proces bardziej szczegółowo.