638 Shares 9192 views

Dokonywanie łuk dla kwiatów

Jeśli chcesz osiągnąć indywidualność i niepowtarzalny styl, należy zwrócić uwagę, aby zaprojektować szczegóły. Przywiązanie do miejsca naszego zamieszkania składa się z wielu szczegółów. Ale część wypoczynkową – miejsce szczególne. Gdzie wielu spędzić cały swój wolny czas. Każdy szczegół w tym miejscu powinno być miłe dla oka. I każdy drobiazg jest naprawdę ważne. Postaraj się, na przykład, łuk kwiatów.

odpowiednie miejsca

Gdzie lepiej zorganizować? Istnieje wiele rozwiązań. Kwiat łuk może być zainstalowany w każdym z obszarów ogrodu. Coraz częściej projektanci i projektanci krajobrazu użyć do tego celu drzew. Jest to praktyczne i skuteczne. Co ciekawe, arch przy wejściu do domu, na podwórku, w altanie. Bardzo oryginalne tunele (aleje) kolorów. Będzie to wymagać kilku łuki w rzędzie.

W projektowaniu krajobrazu

Oczywiście, istnieją pewne określone zasady. Jeśli na przykład chcesz zainstalować kilka łuki, wzniesienia zacienionym aleja, wybrać projekt tego samego kształtu. I tak, że są one w zgodzie z budynków, które stoją obok siebie. Zorganizować je, jak to możliwe, a w rzędzie i apartamencie. Lepiej jest, jeśli łuk jest siedem – to liczba doskonała dla tuneli kwiatowych. Uważa się, że spacer pod łukiem tak pozytywnie odbija się na duchowej, a nawet fizycznej kondycji. Jednak pojedyncza wsparcie, wszystko porośnięte kwiatami, będzie niezwykle atrakcyjne.

Dokonywanie ziemię, nie zapomnij, że jesteś uzupełnienie już ustalony styl. Staram się nie złamać, bo trzeba komfort, zamiast dyskomfort nieuchwytny.

Materiały i instalacja

Jak zrobić łuk z kwiatów? Jakie materiały będzie pasować lepiej? Jakie miejsce wybrać? Co jest lepsze – łuk dla kwiatów własnymi rękami wykonane lub zakupione projekt?

Podamy kilka wskazówek, a wybór będzie cię zostawić – niech wyobraźnia dziki bieg na pełny.

Tak więc, drewniany łuk z kwiatów (z rękami najłatwiej jest zrobić) jest zwykle niewielka i często wydają kanciasty. To – tradycyjny design. Jeśli potrzebujesz prostego stylu rustykalnym, nawet proste kolumny mogą być użyte. Łuki wykonane z cienkich desek, kilka razy pokryte farbą lub bejcy normalnym, pasuje do nowoczesnego wzornictwa. Odnosi się to do eleganckich wyrobów metalowych. Ogrody, zaprojektowane w stylu „a la Japonii” bardziej odpowiednim grubego bambusa, drewna i kamieni.

Przykłady wykonania wypukłych nośniki mogą być albo stałe (stałej) i sezonowe. Łatwość małych struktur – swobodnie. Nawiasem mówiąc, łuk ślub kwiaty wykonane często tylko przez sezonowych konstrukcji lekkiej. Należy jednak zwrócić uwagę na montażu – lekka konstrukcja podmuch wiatru przewrócił łatwo. wystarczająco silne, aby być sobą łuk jako masa roślin może być całkiem imponujące. Aby zwiększyć wytrzymałość i stabilność lepszego wylewania fundamentu.

Oprócz kształtu kołowego, łuk może być przeprowadzone w ostrołukowym, szczytem płaska. Nie jest pożądane, aby je poniżej 2,2 m i 1,2 już. Fakt, że takie obiekty nie będą tylko patrzeć, i niewygodne w zasadzie. Wewnątrz można umieścić rzeźby, ławki, małe doniczki z kwiatami.

Arch dla kwiatów własnymi rękami – to idealne rozwiązanie. Pozwoli to podkreślić indywidualność, co jest szczególnie ważne dla tych, którzy nie lubią się powtarzać. Jeśli masz doświadczenie w stolarstwie, czy jesteś „przyjaciół” z metalu, a potem, oczywiście, znacznie tańsze, aby utworzyć własną łuk. Wiele osób woli kupić gotowe projekty, lub uczynić je zamawiać z wyprzedzeniem, określając kształt, wielkość i inne szczegóły.

Wybór roślin

Jak najlepiej zorganizować łukiem kwiatów? Tradycyjna metoda – pionowe ogrodnictwo. Kręcone kwiaty, wspinaczka filary, tworząc z czasem prawdziwe zielony pokój. Nie powinno być w porządku Wisteria, pięć palców Akebia, "dzikie" winogrona, wiciokrzew, kruglolisty Celastrus, srebrny stsindapus, powojników (mieszańce vinogradolistny, Tangut, fioletowy). „Roczniki” rosną szybciej. W obszarach jasnych i wystarczająco ciepło na łukach można sadzić dyni, powoju, powój, nasturcja, fasola. Pnącza wygląd bardzo szlachetny (np Tecoma (trąbka) Wisteria, wiciokrzewu). Najbardziej zauważalne słodki zapach tych roślin wraz z nadejściem zmroku. Wygląda pięknie, a nawet owoce roślin, z których niektóre są również użyteczne i (Actinidia, magnolia). Ciekawym akcentem będzie clematis nasiona. Wystarczy spojrzeć wspaniałe róże wspinaczki. To jest – prawdziwe łuki ślubne z kwiatów. Dorastają do trzech metrów i więcej. Najpiękniejsza arch okazuje, jeśli umieścić różę po obu stronach. Można eksperymentować z kolorem (np czerwony i biały). Kilka lat krzewy sobą powiązane i będą wyglądać jak pojedyncza jednostka.

I wreszcie, kilka wskazówek …

Wiciokrzew winorośli sadzi tylko ziemi podkormlennuyu. W okresie zimowym, będą usuwane z łuków osłonięte (odpowiednie lapnikom jedli, torf). Należy je nie tyle z zimna, ale od stojącej wody.

Jeśli planujemy zasadzić Actinidia, nie należy umieszczać w łuk kwiatów jabłoni.

Chronić przed chmielu stonce korzeniowej (spray okresowo wyodrębnić Artemisia).

Jeśli miejsce jest zbyt zacieniony, wybrał trawy cytrynowej, drevogubtse, bluszcz, kokornaku – są mniej wybredne.