91 Shares 5644 views

Snowman i terapeutyczny lalka wątku własnymi rękami

Nasi przodkowie-Słowianie przywiązuje wielką wagę do codziennej magii. Self-made lalki, amulety stosowane są jako magicznego atrybutu. Niektóre lalki zostały wykonane z nici, podczas gdy inni – z kolorowych skrawków kory, gliny i innych materiałów na strony, które były w domu.

Jak powstał lalkę z wątku ze swoimi rękami, to grał dzieci udekorować wnętrze chaty, była uważana za silną magiczną pomocnika do prowadzenia życia. Te amulety zostały wykonane za pomoc w życiu osobistym i społecznym. lalki są często wykonane z nici z rękami dokonano świąt kalendarzowych na prezenty lub jako magicznego charakteru do wykonywania tradycyjnych uroczystości, takich jak wesela czy pojawienie się noworodka światłem. Na poczwarek misja powierzona strażników pokoju, pomyślności, zdrowia i miłości w domu.

Zdrowie – lalka wykonana z nici, wykonane własnymi rękami

Jeśli w domu ktoś był chory, była robiona lalka-zdrowie, aby być pobierana z funkcją gojenia. Jego zdolność do tworzenia się ran poprzez radosne, zdrowe myśli i miłe słowa wymowy w czasie, gdy robi lalkę wykonaną z nici własnymi rękami. Sfera wpływów jego magii – pomoc w czasie choroby.

Najczęściej lalka wykonana z nici z ich rąk został wykonany z lnu, ponieważ nici lniane w tradycyjnej słowiańskiej tradycji od dawna otoczony aurą podziwem, jako święte, czyste i tajemniczych naturalnych surowców. Wraz z nim związane były rytuały, które istniały w rosyjskim zapleczu. Na przykład, prezenty dla pana młodego dziewczyny dziewcząt okruchivaet specjalnie obrócił bride szorstki lnianą nić. Obróciła ją w tajemnicy do kolumny pieca wychylenie obrotowe wrzeciono lewo i Sutch wątku, która za pomocą ramienia. Tylko na tym wątku potajemnie w różnych strefach chaty węzłów tie: dwa – przy drzwiach, dwa – w hali (także na progu), dwa ostatnie – przy bramie. Gwint został podzielony na pół, jedna część młodej, a z drugiej – oczyszczenie. Uważa został skierowany na coś zabrać ze złymi siłami możliwością szkody, co zostało wykonane w tajnym wątku, i zaczął mówić do dobrych węzłów wdzięki nie mógł odwiązać. Ciężka nić lniana jest obdarzony zdolnością również usunąć wszystkie „zamieszania” (strach) i „wnioski wyciągnięte” w toku spisku. W zakres jej kompetencji – pomoc w czasie choroby.

Techniki lalek Zdrowie niezwykle prosty, bez dekoracji. Jej długie splot warkocz. Lalka zawinięte jeden długi nieprzerwany gwint oberezhnogo czerwono. Na piersi – czerwony znak krzyża ochrony i uzdrawiania dolegliwości.

Proces tworzenia lalek nie powinno być próżny. Wręcz przeciwnie, sytuacja musi być spokojny i dobroczynne myśli powinny być skoncentrowane na osobie jest chore, dla których jest ona wykonywana. To może palić świecę i czytać zaklęcia „dla zdrowia”, zwłaszcza gdy tkanie długimi warkoczami lalkę.

Darowizna powinna towarzyszyć także życzeniem zdrowia. Lalka chore dziecko jest umieszczony w podstawce. Tak długo, jak on gra to, lalka bierze na jego chorobę. Po odzyskaniu dziecko lub dorosły lalka zdrowia spalone.

Lepienie bałwana

Dziś gwintu nie tylko lalki, amulety, ale także proste zabawki zabawny charakter.

Na przykład, materiał na zabawki mogą być włókno wielobarwny pompony. Więc można zrobić bałwana z rękami z wątku. Dokonać pomponów dla niego przez owijanie zespala dwa ustawione kartonowe kole z otworem w środku. Po szczelnie owijanie przędzy tnie przesuwając nożyczek w tej wolnej przestrzeni między dwoma pierścieniami kartonowe. Następnie naciska szablonów i usuwane, a kilka nici skrawania ściśle wiąże silny surowy nici. Następnie zrównać nożyczki pomponem, nadając mu kształt kuli. Po produkcji trzy pompony mogą być połączone szeregowo razem i dekoracji z osobą, aby uzyskać śmieszne snegovichka.