441 Shares 7369 views

Batik dla początkujących: Porady dla początkujących mistrzów. batik lekcje dla początkujących: jak opanować technikę batiku?

W świecie istnieje wiele rodzajów odmian rzemiosła. Wśród nich wyróżnia się batik, który przez setki lat nie stracił swoją popularność na świecie. W ostatnich latach, jest to bardzo modny trend w świecie mody. Nie jest konieczne, aby kupować drogie rzeczy ręcznie. Ta starożytna sztuka jest teraz dostępne dla każdej zainteresowanej osoby. Ekskluzywne przedmioty można tworzyć samemu, po opanowaniu batiku dla początkujących.

Historia starożytnych rzemiosł

Nazwa tej wyjątkowej tkaniny sztuki malarskiej pochodzi z indonezyjskiej słowie «» batik. Sylaba „ba” oznacza „tkaninę bawełnianą” i „tik” – „Drop”, „punkt”. Batik dla początkujących w sensie ogólnym, jest materiałem ręcznie barwnik. Ten rodzaj materiałów ściennych szczególna technika przetwarzania, kolorowania i dekorowania odpowiednie struktury materiału. Na każdej z wysp Indonezji i Indiach od wieków ludzie stosowali tę metodę do leczenia tkanin naturalnych barwników. Najbardziej popularne metody tworzenia i rozwoju batik był na około. Java.

czerpany materiał użyto fundamentów ręcznie. Ona zwrócić szczególną uwagę na przygotowanie. Tkaninę moczono, gotowane, bielone. Mistrz na wiele sposobów osiągnęła jednorodność i pożądaną gęstość. Obraz cięcia może potrwać kilka dni. Jej główne etapy były następujące: woskowanie, barwienie, suszenie. Te etapy powtarza się kilka razy, aby otrzymać wielobarwny wzór. W niektórych przypadkach leczenie tkanki składała się z 5-10 cykli. Przepis na naturalnych barwników są nadal pilnie strzeżone. Nasze ubrania zostały określone powiązanego połączenia ludzkiego, jego kastę i status społeczny. tematy malarskie różniły się od najbardziej skomplikowanych wzorów abstrakcyjnych obrazów. Często są one przekazywane na motywach religijnych i rodzajowych. Pomimo szerokiego rozprzestrzeniania się tej sztuki w Indonezji, Europie i Ameryce, to pojawiły się dopiero na początku XX wieku.

Podstawy techniki malarskiej

Batikowy początkujących oparta na zastosowaniu do kształtu tkanki prostych rysunków. Tak więc te miejsca, które nie powinny być barwione, wstępnie powleczony woskiem albo specjalnej mieszanki. Po zanurzeniu tkanka w pojemniku z kompozycją farbowania, jego szczątki są delikatnie usunięty. Aby uzyskać wzór wielowarstwowa powtórzyć procedurę kilka razy. Dowolna tkanka przed przystąpieniem do pracy należy dokładnie przemywa.

Fajny sposób na tworzenie batik

Istnieją różne sposoby, dzięki którym można uzyskać doskonały batik. Dla początkujących polecam tzw „zimne” metody. Opiera się ona na stosowaniu konturów specjalnej kompozycji na bazie kauczuku cementu. Batikowy stosowane w barwienia jedwabiu, ale mogą być traktowane i inne tkanki.

Podstawę tego sposobu stanowi „rezerwacji”, co oznacza nanoszenie na tkaninę kompozycji określonej w celu identyfikacji i utrzymania różnych barw i wzorów tła. Batik dla początkujących powstał znacznie później „na gorąco”. Taki sposób obróbki tkanek jest możliwe dzięki rozwojowi chemii.

Zastrzegające kompozycje zimnej batik

Zastrzegając najlepszą kompozycję jest uważany za kontur oznacza „Gutta”, które produkuje firma „Kroyl”. Fiolek i rury z dyszami, dysze o różnych średnicach jest bardzo wygodny w pracy. Substancja ta jest zbędna na benzynie i na bazie wody. Są bezbarwne, barwne związki. Mniej przyjazne dla środowiska i wygodne gumy mieszanka klejąca związki wosku i benzyny. Do 500 g improwizowanego rezerwy wymaga kleju 50 g, 430 g benzyny, 20 g wosku pszczelego i 220 g kleju, 230 g benzyny, 50 g parafiny. Taki przepis należy stosować specjalne narzędzia. Najczęściej do tego celu stosuje się z rurki szklanej do zbiornika.

wzory batik dla początkujących lepiej wybrać ozdobne lub fantazji. Z poprawą i praktyka przejęcia, można przejść do bardziej złożonych i skomplikowanych konstrukcji.

Podstawowe wymagania dotyczące wykonania zimnej batiku

Aby nie zepsuć tkaninę i ciężkiej pracy, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad rezerwy zimnej:

• masa powinna być wymagana spójności;

• obwód musi być stosowane przez linię ciągłą;

• ostrość i wyrazistość linii stylistycznie określa kierunek pracy.

„Hot” malarstwo batik dla początkujących

Ten rodzaj obróbki tkanek jest najstarszym rodzajem malarstwa. Z reguły jest ona nazywana „gorący batik”. Zbędny rzeczy w tym przypadku, tylko gorąca. Dzięki zastosowaniu nie stopionego wosku, wskaźnik i barwione fragmenty tworzy unikalnych wzorów obrazu. Wyjątkowość tego batik jest to, że nawet gdy próbuje dokładnie powtórzeń stenciled każdą ozdobę jest niemożliwe, aby uzyskać identyczne kopie. Wosk nakłada się za pomocą specjalnego narzędzia, które w Indonezji o nazwie „Śpiewanie”. Ponadto, jego kształt mogą być różne, ale zasada działania pozostaje zawsze taka sama. Miejsca pokryte woskiem, nie wchłaniają farbę i ograniczyć jej rozprzestrzenianie się tkaniny. Sposób ten jest generalnie wykorzystywany do środka barwiącego, z bawełny.

Popularne opcje zapasowe

Istnieją różne wersje tego przepisu:

• 500 g woskowatego fabrycznej;

• 250 g stearyny lub parafiny, 230 g sztucznego wosku, 20 g wazeliny ;

• 400 g stearyny lub parafiny, 100 g naturalnego wosku.

Rezerwy masa topi się równomiernie dla pary. Jest stosowana do tkaniny poprzez rysowanie konturów sporządzone. Po ochłodzeniu, materiał skład pędzle i pozostałość wosku. Podczas tworzenia skomplikowanych wzorów wielowarstwowe będzie potrzeba wielokrotnego stosowania przepisu i barwienia materiału w pożądanym odcieniach. W momencie otrzymania końcowego wyniku pozostałości masowych wosku usuwany kilkakrotnie przez prasowanie papier pakowy tkanin.

Rozwój i różnorodność współczesnej batiku

Jako profesjonalni artyści i projektanci mody doceniają piękno i wyjątkowość tej metody przetwarzania tkanek, do tej pory stworzył wiele szkół uczących tej sztuki życzenia. W tym przypadku, batik lekcje dla początkujących to nie tylko tradycyjne indonezyjskie sposoby nakładania wosku i barwników na bawełnie, ale także „cordlike”, „sferoidalnego” niebieski i biały chiński malowania na jedwabiu, wielobarwne japońskie malarstwo na jedwabiu. Jest jeszcze inny rodzaj obróbki tkanek, który jest często nazywany „batik dla początkujących”. To tak zwane „wolne malowanie”. Pomimo różnych sposobów wykonywania, była leczona z 3 różnymi technikami. Obejmuje akwarela, grafiki ekranu i malowanie. Takie metody mieszania pracy z tkaninami było spowodowane Holendrów, którzy zostały sprowadzone do Europy i sposobu produkcji, a słowo „batik”. Technologia dla początkujących może być wybrany albo iz doświadczeniem w pracy z tkaniny i malować będzie rozwijać kosztem innych metod barwienia.

Warunki pracy w tworzeniu batik

Nawet w obecności najlepszych tkanin, farb specjalnych oraz rezerw bez właściwej organizacji pracy jest niemożliwe, aby uzyskać piękne i trwałe produkty. Pokój do tworzenia batik powinny być lekkie, wentylowane, suche i ogrzewane. Do pracy potrzebny jest wygodny stół i duży obręcz lub ramki, w której zostanie załączony materiał. Sprawą jest naprężona, ponieważ luz może zakłócać wzór obwodu. Z reguły na noszach ciągnąć wilgotnej szmatki, a po wysuszeniu jest dobrze wyprostowane. Na liście, trzeba mieć zestaw przewodów (batik na zimno), specjalne rury z rezerwą, szczotki, wzorów, kształtów, farby, pojemnik na farbowaniu tkaniny. specjalne narzędzie „Śpiewanie” potrzebę „gorącym” przetwarzania materiału. Jako substancje chemiczne, tkanek nadających specjalne efekty mogą wymagać alkoholu, sól i mocznik.