707 Shares 1001 views

Jak zrobić miotłę z plastikowej butelki z rękami

Wraz z nadejściem jesieni, istnieje potrzeba, aby oczyścić opadłych liści. Rake w takich sytuacjach są praktycznie bezużyteczne. W tym przypadku możliwe jest użycie miotłę wykonaną z plastikowych butelek. Urządzenie wykończone jest idealny do pracy w ogrodzie. Więc jak zrobić miotła z plastikowej butelki jest bardzo prosta, to narzędzie często używane do oczyszczania osadów. Jest to wygodne i praktyczne. Ponadto, nie jest odpowiednim materiałem w każdym domu.

Co trzeba

Więc jak zrobić miotłę z plastikowej butelki. To nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Aby zacząć jest przygotowanie wszystkich niezbędnych narzędzi i materiałów. potrzebne będą następujące elementy do produkcji mioteł:

  1. Pojemnik z tworzywa sztucznego, której objętość jest co najmniej dwóch litrów.
  2. Nożyczki.
  3. Shilo.
  4. Hammer.
  5. Rękojeść, korzystnie drewno.

Jak zrobić miotłę z plastikowych butelek krok po kroku

Najpierw musimy przygotować materiał. W tym przypadku, kształt i kolor pojemników nie ma znaczenia. Najważniejsze jest to, aby znaleźć odpowiednią ilość materiału. Więc jak zrobić miotłę z plastikowych butelek chcesz jakości, zajęłoby około siedem plastikowych pojemnikach objętości dwóch litrów.

Materiał powinien być dokładnie czyszczony, a korzystnie w ciepłej wodzie. Do etykiet i resztek kleju łatwo przemieszczać, konieczne jest, aby moczyć je przez około pół godziny. Następnie pojemnik powinien być dokładnie czyszczone i suszone.

Czego łodyga

Trudno jest wyobrazić sobie miotłę bez rączki. W tym przypadku należy użyć łodygę. Ta część szczotki mogą być wykonane z różnych materiałów. Idealna do cięcia drewna. Ponadto, gdy uchwyt można użyć małej średnicy rury z tworzywa sztucznego lub metalowego pręta.

Jak przeciąć butelkę

Więc jak zrobić miotłę z plastikowej butelki delikatnie warto pojemności nożycowy. Jeśli to narzędzie nie jest w zasięgu ręki, może być zastąpione przez bardzo ostrym nożem.

W jednej z butelek z tworzyw sztucznych powinny być odcięte dno. Może być bezpiecznie wyrzucić. Butelka nie trzeba dno. W dolnej części zbiornika, musi być pocięte na paski. Ich szerokość powinna wynosić do dwóch centymetrów. Jeśli chodzi o długość, może odpowiadać wielkości butelki. Jednak opcja ta nie powinna być zbyt duża. W przeciwnym razie, miotła nie będzie trudne.

Ponadto, plastikowe butelki należy odciąć szyję. Wszystkie pojemniki powinny być przygotowane w taki sam sposób. Jest konieczne tylko jeden z nich do opuszczenia szyję.

Stawiamy miotłę

Więc jak zrobić miotłę z plastikowej butelki, delikatnie pokroić w paski. To proste. Przygotowane półwyroby do umieszczenia w każdym z nich. W szóstym cięcia szyjkę butelki i dolną tak, że otrzymuje się pierścień. Należy umieścić ułożyła obrabiany przedmiot. Miotła gotowy do być delikatnie ścisnąć boki, aby nadać jej optymalny kształt. Następnie w projektowaniu potrzeb otworów do zrobienia za pomocą szydłem i przykręcić wszystkie przewody.

Szyjka butelki wstawić przeszczep i naprawić. Miotła gotowy.