476 Shares 1104 views

Melanż: co to jest i gdzie stosowane

Ten specjalny przędze do ręcznego i maszyn dziewiarskich, który składa się z mieszaniny włókien jednego rodzaju lub różnych kolorach. Miesza się z pojedynczej nici, dają efekt gładkiego i łagodne przejście od jednego odcienia do innego.

Co dzieje się przędzę

Może ona składać się z pojedynczej nici, dwa lub więcej. Zwykle dzieje się, gdy istnieją różne suplementy: włókna Brilliant lub syntetyczne. Wcześniej w tym przędza wiele needlewoman zrobić niezależnie łącząc wątki o różnych kolorach. Dziś można kupić w każdym sklepie. Jednak nie wszystkie kobiety mogą śmiało odpowiedzieć na pytanie: „Melange – co to jest”

Różnice w składzie

Nici „melanż” różnią się pod względem składu. Są to:

  • bawełna;
  • wełny;
  • moher;
  • akryl.

Bawełny przędzy melanż różni higieniczne, odporne na pranie, jest dobrze pochłaniać wilgoć oraz przepuszczalność powietrza. Gotowe produkty z tej przędzy są bardzo wygodne i przyjemne w noszeniu.

przędza melanż moher jest bardzo ciepłe i wytrzymałe, przewiewne i miękkie. Do jej wad należą skatyvaemost i prickliness.

przędza wełna jest w stanie przechowywać dobrze ciepła, jest higroskopijny. Wielki dziewiarskich wzorzyste i gładkie wzory.

Akrylowy może być opisany jako silny, termoplastyczne, odporne na światło materiału. Ta przędza farbowana dobrze, tak, że nici są jasne i błyszczące. przędza akrylowa może być stosowany do ręcznego lub maszynowego drutach.

Jak to przędza jest wykonana

Do jego produkcji z wykorzystaniem gotowych przędzy że zamalować w regularnych odstępach czasu. Jeśli te wątki na drutach małe przedmioty, postać okazuje duże. Dziś to przędza jest produkowany przez nowoczesną technologię, więc jest to bardzo praktyczne i wysokiej jakości.

Dość często nie do końca prawda interpretować pojęcie „melanżu”: jest to związek, który nie może być porównywana z plecionej czysto mechaniczny kolorowych nici. Jeśli trafisz na drogę w plątaninie dwóch lub trzech różnych kolorowych nici i wiążą produkt, to nie będzie melanż ale tylko kolorowe.

Jak dokonać właściwego wyboru

Więc jesteś gotowy, aby kupić melanżu. Co to jest, wiesz, teraz dowiemy się, aby dokonać właściwego wyboru jakości towarów. Należy zwrócić uwagę na włókna elastycznego, jej wytrzymałości, skręcanie, barwienie jednolitości. Jeśli wątek jest zbyt skręcone, nie nadaje się do szycia. Jest on przeznaczony do szydełka. Ponadto, produkt końcowy może być zniekształcony i nie ocali, nie prasować.

Elastyczna nitka jest sprawdzana po prostu: pociągnąć go, jeśli wypływa z powrotem, to masz w rękach jakości produktu. Ważne jest, że przędza melanż miał żadnych wybrzuszeń. Uważnie przeczytać etykietę. Musi wskazać procentowy różnych włókien, długości i masy przędzy, zaleceń dotyczących wyboru szprych i gęstości tkania. Wytyczne te nie powinny być ignorowane, są doświadczeni specjaliści produkuje na podstawie licznych badań. Knitting „melanż” – fascynująca i ciekawa do zrobienia.

Co można robić na drutach z melanżu

Co do zasady, to przędza jest wykonana z włókien naturalnych (choć możliwe jest, aby spotkać się i przędza pełni syntetyczny), stąd możemy wykonać wszystkie rodzaje rzeczy: swetry, kurtki, spódnice, szale, czapki, rękawiczki. Resztki przędzy nie rzucać, związać pudełka z nich, a kiedy wystarczająca ilość, zbieranie kołdrę. „Melange” szprychy – to zawsze bardzo efektowne i stylowe rzeczy.

schemat kolorów

Zazwyczaj Melange Przędza ma jeden kolor, ale różne odcienie. Ale istnieją wzory i różne kolory. W tym przypadku, należy je podnieść, tak by harmonijnie ze sobą. Wskazane jest, aby stosować się do prostych reguł kombinacjach kolorystycznych. Nie należy łączyć tych kompozycji, takich jak:

  • lila i lila (podobne kolory);
  • żółty pomarańczowy (dwa jasne sygnału);
  • różowy i żółty (dwa wyblakłe barwy).

Pamiętaj, że w każdej tonie jest zawsze korzystne wyglądać biały. Scarlet ciekawy wygląd z niebieski, czarny, żółty i brązowy – z zielonym.

Zalety i wady melanżu

Wszystkie plusy i minusy przędzy pochodzące z jego strukturą. Jeśli nić składa się z jednego rodzaju włókien, to zwykle prowadzi do negatywnych konsekwencji. Na przykład, czysta przędza wełna może być sprzedawany po cenach dumpingowych, bawełna – syntetyki rozciągliwe nie będą „oddychać” skórze. Dokładnie przestudiować skład!

Oczywiste zalety tej przędzy należy przypisać jej imponujący wygląd, optymalną grubość przędzy na drutach ręcznie. Dzięki pstrych kolorach przędzy dzianiny skutecznie ukryć wady, nie wymaga użycia skomplikowanych wzorów.

W tym artykule mówiliśmy o przędzy „melanżu”. Co to jest? Jest to włókno high-tech, które mogą być wykorzystywane do ręcznego i maszynowego na drutach. Ta przędza jest bardzo popularny zarówno amatorów jak i profesjonalistów. Rzeczy z jej ciepłym, pięknym światłem. Cenny, że może być z powodzeniem stosowany początkujących, ponieważ jest bezpiecznie ukrywa wszystkie błędy w pracy.