510 Shares 7877 views

Epoka lodowcowa chodzi?! Opad śniegu w Karpatach

I wielu z nas nieświadomie wkradły się wątpliwości co do zarzutów meteorologiczne naukowców na temat globalnego ocieplenia. A może wręcz przeciwnie – wprowadzenie nowej epoki lodowcowej? Na dziedzińcu znajduje trzeciej dekadzie marca, a mróz i śnieg w naszym regionie dominuje nie tylko w nocy, ale nawet w ciągu dnia.

– Rzeczywiście, dużo zablokował go do absolutnego minimum na 25 marca – mówi czołowy wróżka aviameteostantsii „Iwano-Frankowsk” Swietłana Pasiecznik. – Do tej pory, to dzień, w centrum regionalnego zimno było w 1963 roku – 11,8 na zimno i ciepło, nawiasem mówiąc, w ciągu ostatniego roku – 18,6 w upale. i jeszcze ja jako meteorolog praktyki nie zajęłoby biorąc pod uwagę obecny zimny marzec obalić globalny trend ocieplenia klimatu. Po tym wszystkim, nawet na terenie naszego regionu odczyty temperatury były różne – w Dolina odnotowano wczoraj w nocy 14o, w Coloma, Jaremcze, w dolinie Pozhizhevskuyu – 16O mrozu.

– Nawet w Highlands było cieplej niż w Iwano-Frankiwsk … nie paradoks?

– zimne powietrze jest cięższe niż ciepłe i słoneczne dni, kiedy to po południu, przy bezchmurnym niebie, gromadząc ponad powierzchnią ziemi, w zwykłym vyholazhivaetsya nawet więcej niż na obszarach usytuowanych znacznie powyżej poziomu morza, gdzie spready na zboczach. Zjawisko meteorolodzy wywołać efekt chłodzenia przez promieniowanie warstwy powietrza powierzchni. Tylko niech czytelnicy nie boją się tego słowa, ponieważ niektóre naturalne wyższy poziom promieniowania nie.

– Jednak, sądząc po temperaturze w miejscach pogodowych w ośrodkach regionalnych, a mianowicie Iwano-Frankowsk wczoraj rano był „biegun zimna” na Ukrainie. Co ciekawe, rekord pobity przez zimnem dla całej marca?

– Bezwzględna minimalna pierwszym miesiącu sprężyna nie jest zablokowana. 1 marca 1963 Iwano-Frankisk prognostów nagrane w 26,2, a 10 marca 1952-th – 25,7 na zimno.

– Jak długo będziemy jeszcze czuć na skórze – w przenośni i dosłownie – niezwykły nawet wczesną wiosną studin – konsekwencją najbardziej znanego bałkańskiego cyklonu?

– Cyclone został przesunięty w kierunku Kijowa (jego „pracy” w stolicy wynika z wiadomości telewizyjnych), a następnie, stopniowo traci swoją siłę, że „zrezygnował” do Charkowa, „got” jest już w centralnych regionach Rosji. W Karpacki sama w środę i czwartek należy spodziewać się opadów śniegu i wzrost temperatury, ale nadal będzie zamrażania: Night – 10-5o, w południe – 5 – 0 °. doprawiane opady śniegu znaczące ocieplenie przyjdzie do Karpackiej piątku: w nocy temperatura wzrośnie do dwóch do siedmiu, a dzień będzie o 12 siedem.

Dodać, że w dniu jasne słońce wschodzi już wiosna-jak wysokie, nawet w temperaturach poniżej zera w ciągu dnia, co jest znacznie dłuższy czas, aby stopić śnieg na chodnikach miast, zwłaszcza – pod stopami przechodniów. A wieczorem mróz sprawia lodowatej wody. Dlatego ostatnie dni żarty były na ulicach Iwano-Frankowsku jego mieszkańców i gości z faktu, że media miasta już wydaje się, że zabraknie zapasów mieszanki piaskowo-solnej i wiary w ich zdolność do opanowania jazdy na chodnikach – polegać tylko na wiosennym słońcu. Tylko tu i tam chodniki były bardzo oszczędnie posypane piaskiem. Sytuacja ta jest wreszcie na ulicach całego ośrodka regionalnego. Dlatego też travmopunkta Lekarz Szpital № 1 Bogdan Rizanich z którymi rozmawialiśmy przez telefon, ostrzega, że wszyscy spojrzał na ziemię, gdzie bieżnik, a także w górę, bo z krawędziami dachy niektórych domów grozić spaść na dużą głową sople. Przed tą instytucję medyczną poprosił osiem osób na sobotę, co zostało rannych od upadków na śliskich chodnikach i podwórkach domów, a przez tydzień – siedem.

Na podstawie materiałów serwisu http://novua.ru