397 Shares 1906 views

Shelby Mustang – legenda amerykańskich drogach

Mustang Shelby GT 500 – samochód o długiej i ciekawej historii. On – nie tylko środek transportu, on – legenda amerykańskiego przemysłu samochodowego. Kilka samochodów może pochwalić rodowód i cechy takie jak model „Mustang”. Co jest tak niezwykłego, dowiesz się z tego artykułu.

tworzenie

„Ford Mustang” stała się atutem firmy w odwiecznej konfrontacji „Ford” i „Chevrolet”. Poprzedzony „Mustang” model „Sokoła”, zaczął tracić grunt pod nogami w walce z Corvair Monza, i zdecydowano się na rozpoczęcie produkcji nowego samochodu, wyprzedzając konkurentów we wszystkich aspektach. Tak więc, w 1964 roku na świecie pojawił się pierwszy „dzikiego ogiera” w tylnej części zamienny. Niezwykłe sylwetką czasu z długim kapturem i skąpe ogon utrzymuje swoje funkcje i nowoczesne modele „Mustang”.

Bestseller – "Road King"

Wkrótce Shelby Mustang stał się bestsellerem. Było to ułatwione nie tylko sportowy design i wysoką wydajność dynamiczną, ale raczej niską cenę. Stosowanie niektórych elementów modeli „Falcon”, które obniżonych „Mustang”, koszty produkcji, co czyniło go jeszcze bardziej popularne. 1967, "Ford", razem z Kerrollom Shelbi opracowanie modyfikacji sportowych Shelby GT 500 z silnikiem Galaxy. Zwiększyło to już duże zapotrzebowanie na „Mustang”, ponieważ samochód był bardziej wydajny i szybki. W najwyższej wersji w 1968 roku nosił dumną nazwę Shelby Mustang GT 500 KR (King of Road, "Road King").

Charakterystyka Mustang Shelby

Pod wyciągiem długich z dwoma pasami 7 rozliczane litr Cobra jet podanej mocy 355 koni mechanicznych. Warto zauważyć, że rzeczywista liczba „koni” było więcej niż producent mówi. GT 500, oprócz mocniejszy silnik, zaawansowane wloty powietrza również musiał dmuchać hamulców tylnych, spoiler na pokrywę bagażnika, dłuższe nadwozie, oryginalny system wydechowy i większych świateł przeciwmgielnych w kracie. Nawet godło w postaci konia został zastąpiony przez kobrę – znak wyróżniający pojazdów silnikowych „Shelby”.

Wymiary jest 4,66 x 1,81 x 1,44 m, samochód z napędem na tylne koła, posiada 4 skrzynią biegów. Może rozwijać prędkość do 203 km / h, prędkość do przyspieszenia do 100 km / h jest wydawana tylko 4,3 sekundy. Pojemność zbiornika wynosi 61 litrów. Ale zużycie paliwa jest bardzo już duży: miasto do 28 litrów na 100 kilometrów na autostradzie – do 21. Typ nadwozia Shelby Mustang – Coupe, fastback i tylnych pasażerów lądowanie nie jest bardzo wygodny do niego. Jednak maszyna ta ma zastosowanie do sportu, a nie do samochodu rodzinnego, więc dodatkowe siedzenia pasażerów, to po prostu nie potrzebuje.

gwiazda ekranu

"Mustang Shelby" GT 500 1967, stał się gwiazdą filmu "Gone in 60 Seconds", nakręcony w 2000 roku. Samochód ten jest znany na całym świecie jako Ford Mustang Shelby Eleanor, a sprzedanych egzemplarzy tysiące egzemplarzy. W 2008 roku specjalnie dla serii Knight Rider został zbudowany GT 500 KR KITT Tak więc, „Mustang” ponownie stał się gwiazdą ekranu. Kopie limitowama, wyprzedane się jak ciepłe bułeczki.

Ale nie tylko w tej taśmy została oświetlona „Road King”. W filmie „Jestem legendą”, bohater idzie dokładnie na Mustang Shelby GT. Ponadto, urządzenie zostało ujęte w filmie „Kick-Ass”, „Transformers”, w jednej części „Szybcy i wściekli”, „pakt z diabłem”. Nie jest to pełna lista filmów, w których „Ford Mustang” jest „koń żelaza” bohatera.

Road King powraca

W 1970 roku produkcja modeli „Shelby” zostało przerwane. Ta przerwa trwała przez długie 36 lat – Ford Shelby Mustang GT-H pojawił się przed publiczności w 2006 roku. Pomimo znacznego „liftingu”, „Mustang” zachowało modelu stylu korporacyjnego – wszystko jedno ciało umięśnione z długą maską i krótkim pniu. Silnik jest teraz jeszcze bardziej wydajne: modyfikacja GT 500 2006, było 507 pojemność moc silnika 5,4 litra. Emisji i poprawy „Mustangi” trwa do dziś i nie zamierza przestać.

Co się zmieniło po powrocie

pakiet ulepszeń w Super wąż „Shelby” jest w stanie dodać zwykłe GT 500 dziesiątki więcej koni mechanicznych. Najnowocześniejsza wersja Ford Mustang GT 500 Super węża osiąga prędkość ponad 320 km / h przy mocy 850 sił. Pojazdy wyposażone w 6 przekładnia manualna Tremec. Shelby GT 500 zawsze była wersja technologiczna z Mustangów, aw tej chwili maszyny są wyposażone w najnowsze „wodotryski”: kontrola trakcji, stabilność dynamiczną, zmodernizowane hamulce i zawieszenie są ukierunkowane na maksymalną kontrolę.

GT 500 są w zgodzie z duchem czasu, aby zapewnić swoim właścicielom maksymalną przyjemność jazdy. Wraz z „Shelby” finalizacji „Mustang” jest zaangażowany i jednostka Ford SVT. Shelby Mustang SVT realizacji usługi wynosi US $ 5500 droższe i posiada szklany dach. Ten model „Mustang” stał się ikoną stylu i założycielem całej klasy samochodów – pony car.

Interesujące fakty na temat Mustang Shelby GT 500

  • Samochód został stworzony w przeciwieństwie do konkurenta – Chevrolet Camaro SS.
  • Wpisany na listę 10 samochodów, które zmieniły świat.
  • Dla kolekcjonerów samochodów mają Mustang Shelby GT 500 jest uważany za bardzo prestiżowy.
  • Przedrostek „Shelby” ukazał się po jeźdźca, który wygrał wyścig w Le Mans w 1959 roku;
  • Shelby Mustang, który został nakręcony w filmie „Gone in 60 Seconds”, nadal istnieje w realnym życiu – ma film wdowy.
  • Początkowo model samochodu został nazwany na cześć amerykańskiego myśliwca „North American P-51 Mustang” II wojny światowej, a następnie stał pod nazwą sugerować dzikiego konia.

Koszt samochodu jest dość wysoka – od 70 000 do 150 000 dolarów. To wszystko zależy od stanu urządzenia i zapotrzebowania na nią. Ponieważ „Ford Mustang” został wykonany i zamontowany w bardzo wysokiej jakości w porównaniu do nowoczesnych samochodów, nawet w wysoce „shabby” warunek jest godny podziwu. Zwłaszcza w modelach popytowych obvese „Eleanor”, która pozwala na strojenie studio, aby w ten biznes astronomicznych zysków. Staje się kultem, „The King”, samochód nie wchodzi w cenę – to legenda, która posiada długą żywotność.