272 Shares 9458 views

pojemnościowy ekran

W tej chwili, ekrany dotykowe są niezbędnym atrybutem telefonu komórkowego, choć niedawno otrzymał rozkład masy, zaledwie pięć lat temu. Jeśli zdecydujesz się na zakup smartfona, trudno będzie znaleźć nowy model, który nie miał takiego ekranu. Pomimo faktu, że użytkownicy mieli problemy z przejściem do tych urządzeń, które produkują coraz więcej. Specjalnie dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez użycia konwencjonalnej klawiatury mechanicznej produkcji smartfonów, wyposażony w pełną klawiaturę poniżej ekranu lub wykonane w formie suwaka.


Wiele urządzeń czujników użyciu, bez myślenia o jakiego rodzaju technologie mogą być wykorzystane do ich realizacji. Istnieje rezystancyjne i pojemnościowe ekrany dotykowe. Te dwa typy są najbardziej popularne i dokładne. Następnie będzie można dowiedzieć się o drugiej postaci.

pojemnościowy ekran

Ten typ wyświetlacza opiera się na zdolność ludzkiego organizmu do prowadzenia prądu elektrycznego. Typowo, podstawa ekranu znajduje się podłoże szklane pokryte specjalnym materiałem, a na górze ma wszystkie pokryte przewodzącą folią. Gdy palec dotyka ekranu, prąd elektryczny, przy czym szczególny kontroler dotykowy koordynować obliczeń jest wykonywana. Pojemnościowy ekran jest prawie tak dobre jak dokładność pozycjonowania oporowej, ale jest znacznie lepiej przepuszcza światło. W takich wyświetlaczy znacznie większa trwałość, gdyż mogą one wytrzymać liczbę kliknięć na dwieście milionów. Na tych ekranach są znacznie mniejsze oddziaływanie na środowisko.

Pojemnościowy ekran ma nedostatkami.Ego i pracy jest możliwe tylko pod warunkiem korzystania z obiektu przewodzącego. Jeśli zdecydujesz się używać rysika lub inny obiekt, to po prostu nie reaguje na dotyk. Ten problem jest bardzo wyraźny w zimie, kiedy zimno dni nie są w stanie lub nie chcą podjąć rękawice, odpowiadając na wezwanie. Jednak niektórzy użytkownicy i sytuacji znalazł oryginalne rozwiązanie. Korzystają one z nosa, a nie naciskając palcem. Czasami możliwe jest zarządzanie taką ekran i palców w rękawiczkach, ale to zależy od materiału i jakości rękawice samego wyświetlacza. Inną wadą jest to, które znajduje się pojemnościowa ekran dotykowy jest jej duża wrażliwość na stopnia zanieczyszczenia powierzchni. Jednocześnie może znacznie zmniejszyć dokładność i wrażliwość kliknięć. Można zauważyć, że nie są już dostępne na rynku rysiki z mocy elektrycznej, lecz nie otrzymali rozkład masy na wysoki koszt – około 50 dolarów. Takie modele są, na przykład, od HTC.

Możemy również powiedzieć, że koszt smartfony z pojemnościowym ekranem dotykowym, w dalszym ciągu spadać, co pozwala podnieść nowoczesny i funkcjonalny model z typem wyświetlacza. Można zidentyfikować w tym segmencie modeli, takich jak Samsung Wave 525, Samsung GT-S5620 Monte i innych.

Jeśli jesteś zainteresowany bardziej zaawansowanym modelu pojemnościowego ekranu, to należy zwrócić uwagę na ekranie projekcyjnym-pojemnościowy, który obsługuje technologię multitouch popularne. To urządzenie jest nieco bardziej skomplikowana, ale to działa, oparte na tych samych zasadach jak wcześniej utworzonego modelu. Takie ekrany mogą jednocześnie śledzić wiele kliknięć, które wykorzystywane w grach i aplikacjach mobilnych przeglądarek. Koszt ekranów, przy użyciu tej technologii, jest nadal wysoki, więc są one powszechnie stosowane w smartfonach, którego cena przekracza 300 dolarów. Najbardziej znane są modele N8 Nokia, HTC Desire S. wady tej technologii są podobne do tych opisanych powyżej dla konwencjonalnych ekranach pojemnościowych.