165 Shares 8037 views

Smartphone Sony Xperia M4 Aqua Podwójny: opis, cechy i recenzje

Sony Xperia M4 Aqua – smartfon, który zadba znajomych uniósł brwi, zwłaszcza gdy słyszą jego prawdziwą wartość. Elegancki design, wodoodporny, charakterystyka pociągający – to nowy produkt, wydany w lecie 2015 roku, zasługuje na uwagę kupujących.

wygląd

Projekt Sony Xperia M4 Aqua jest prawie dokładnie to od droższego marki smartfon – Xperia Z3. Ale wiadomość od obudowy jest wykonana z wytrzymałego poliwęglanu, a nie z metalu.

Smartphone ma dość standardowych wymiarach 14,6 x 7,3 x 0,7 cm, jest cienki i lekki (135 g) i wygodnie w dłoni.

Panel boczny dookoła ekranu jest bardzo cienka, a górny i dolny panel, przeciwnie, jest bardzo szeroki. Ale oni nie są puste bezczynny: w logo pierwszy producent schronu, głośnik, a skierowaną kamery przedniej i małą diodę LED, która miga w różnych kolorach, gdy smartfon otrzyma powiadomienie, a na drugim przewidywalny umieszczony mikrofon.

Przycisk zasilania znajduje się po prawej stronie pola, gdzie można również znaleźć przyciski głośności oraz aparatu.

Obudowa jest w 3 kolorach: biały, czarny i czerwony koral.

dwie wersje

Sony Xperia M4 Aqua Podwójny E2333, jak sama nazwa wskazuje, posiada dwa gniazda dla nanosim-Card, ale po prostu Xperia M4 Aqua – tylko 1. Wszystkie pozostałe parametry i cechy są identyczne. Tylko ciężar Sony Xperia M4 Aqua podwójnego mniejsza od 1 g – 135 g w porównaniu z 136 g konwencjonalnymi, dobrze i ładowania przez podwójny modelach nieco wyższy.

odporne na warunki atmosferyczne

Oczywiście, to jest główną zaletą tego modelu. Ponadto, w porównaniu z poprzednim modelem marki wodoodporną, ten smartphone stało się jeszcze bardziej doskonały.

Tak więc, nie ma już potrzeby czapkę do gniazda słuchawkowego i microUSB, który przyniósł niedogodności dla użytkowników. Jednak aby zapobiec wilgoci do wnętrza ciała po kąpieli czekać aż porty są suche przed podłączeniem im coś.

Klucz był tylko zawieszony na nanosim kart microSD i karty muszą być najpierw starannie blisko przed umożliwieniem kontaktu z cieczą.

Stopień ochrony powłoki Sony Xperia M4 Aqua zgodny IP 65 / IP 68, co oznacza, że jest on całkowicie zabezpieczony przed pyłem i wilgocią, może być zanurzony w wodzie nie większa niż 30 minut i nie więcej niż 1,5 m głębokości.

Jak zawsze w przypadku ekranów pojemnościowych, stają się niewykonalna w kontakcie z cieczą. Więc zobaczyć swoją stronę w sieci społecznych pod wodą nie działa, ale można robić zdjęcia, dzięki przyciskowi fizycznej migawki aparatu.

Dla lepszej ochrony organizmu przed wilgocią, nie można wyjąć baterię bez użycia specjalnych narzędzi i umiejętności.

pokaz

Najczęściej ta opcja, których producenci lubią oszczędzać w modelach klasy średniej. Smartfon Sony Xperia M4 Aqua nie jest wyjątkiem od tej reguły, ale wciąż inżynierowie Sony starali i uczynił to całkiem jasne, soczyste i kruche.

Wyświetlanie przekątna – 5 cali, rozdzielczość nie jest maksymalna możliwa, ale dość duża – 1280 x 720 pikseli, gęstość pikseli na cal – 294.

Chociaż nie jest to najlepsze wskaźniki, obrazów i czcionek na ekranie wyglądają jasne i piękne.

Szybko i precyzyjnie reaguje na dotyk i gesty, a także powłoka jest chroniony przed zarysowaniami.

charakterystyka

Pomimo atrakcyjnego wzornictwa, wewnątrz Xperia M4 – to tylko średnio silny. Osiem rdzeń lwia paszcza 615, taktowany 1,76 GHz i 2 GB RAM – takich cech nie jest zaskoczeniem obecnie.

Ale znacznie zmniejszyć kosztować do konkurencyjnego poziomu.

Kolejną kwestią, która jest szczególnie dotkliwie martwi kupujący ostatnio: Czy Sony Xperia obsługuje M4 Aqua LTE? Tak, smartfon pracuje z nim, a także z innych protokołów komunikacyjnych konieczne – Bluetooth 4.1, NFC, WiFi, GPS.

Pamięć wewnętrzna zmienia się w zależności od modelu. Skąd wiesz, że to jest dokładnie to, co w danym produktem? W smartphone 1 karty SIM E2303 i E2353 oznakowania środki 8 GB pamięci, a E2306 – 16 GB. W Sony Xperia M4 Aqua podwójny E2312 jest 8 GB pamięci wewnętrznej, natomiast E2333 i E2363 – 16 GB.

Interfejs i wydajność

Smartfon pracuje na nowej wersji systemu operacyjnego Android 5.0, który jest w stanie w pełni wykorzystać jego procesorem 64-bitowym.

Jak w wszystkich modeli Sony Xperia, że system operacyjny jest dodatek na produkty, które nieco zmienia swój wygląd, ale nie stwarza trudności w rozwoju.

Ale ich funkcje w telefonie nie zawsze udaje się „doskonały”. Krótki zawiesić podczas otwierania aplikacji, przerzucając je na liście – wspólny problem. Nie możemy powiedzieć, że są one bardzo niedogodność, ale wyraźnie wskazują, że masz w ręku nie jest smartphone premii.

Od producenta użytkownik otrzymuje również znaczną liczbę zastosowań. Ich przydatność zależy bezpośrednio od liczby innych urządzeń marki trzeba, a jak jesteś przyzwyczajony do korzystania z jego usług. Niektóre z nich mogą być usunięte, ale niektórzy będą musieli zaakceptować, niezależnie od własnych preferencji.

Niestety, te aplikacje mają również właściwości nagle zakończyć i uruchomić ponownie. To nie jest tak rzadkie, a kiedy pojawia się w tle, to prawie nie powoduje dyskomfortu.

Ale każda taka awaryjnego restartu prowokuje pojawienie się powiadomienia na ekranie głównym, który jest trudny do usunięcia, nie wysłać raport do Google. Więc jeśli chwilowo nie ma dostępu do internetu na urządzeniu, jego pulpit będzie zaśmiecona znacznej liczby takich powiadomień.

Zdjęcia i wideo

Sony Xperia M4 Aqua Podwójny E2333 znacznie przewyższa swojego poprzednika M2 w tej dziedzinie. Jak w większości nowoczesnych modeli, posiada 2 aparaty: główny – 13 megapikseli i całkiem dobry front – 5 megapikseli.

Aplikacja do pracy ze zdjęciami i filmami, lub uruchomić z głównego pulpitu, lub po prostu przez naciśnięcie migawki kopanie fizycznej.

Podobnie jak wszystkie smartphone Xperia, jest bogaty w różnych trybach (scenariusz 52) i ustawienia ręcznego fotografowania, ale auto jest również bardzo dobra praca przy doborze optymalnych ustawień dla różnych warunków. odwzorowanie kolorów pod wpływem światła naturalnego i sztucznego jest dość rzetelne, jasne i błyszczące obrazy i najbardziej przyjemny rozkoszą. Ale całkowite zastąpienie aparat cyfrowy inteligentny telefon nie będzie w stanie stać.

Szybkość aparatu jest Wadą – ze względu na niską moc przetwarzania procesora ramki następuje dość wolno. Dlatego fotografowania szybko poruszających się obiektów jest trudne.

Przednia kamera zadowoli fanów swoich możliwości połączeń wideo Skype i Jaźni, ponieważ daje dość wyraźny obraz z odpowiednimi kolorami.

Jeśli chodzi o film, to najwyższa możliwa jakość za strzelaninę – jest 1080.

bateria

Mówiąc o smartfon Sony Xperia M4 Aqua, szczególną uwagę należy zwrócić na jego baterii. Po tym wszystkim, producenci reklamuje go jako jeden z jego głównych zalet. Pojemność akumulatora 2400 mA teoretycznie powinien zapewnić użytkownikowi 2 dni bez ładowania.

Ale jeśli zapewnień producenta pokrywają się z rzeczywistością?

W smartphone posiada szereg opcji, aby oszczędzać baterię, na przykład,

  • off aktywnych aplikacji po wyłączeniu ekranu – w tym przypadku można utworzyć listę wyjątków dla specjalnych zastosowań zgodnie z potrzebami;
  • Tryb STAMINA – wyłącza wszystkie funkcje z wyjątkiem najbardziej niezbędne – połączenia i SMS.

Ale nawet bez tych ulepszeń na koniec dnia umiarkowanego użytkowania smartfonu wykazuje wysoki poziom pozostałego ładunku – około 60%. Oczywiście, podczas oglądania filmów lub podczas gier bateria siada szybko, podobny efekt wywierany na niego i używać Wi-Fi i 4G.

Co zrobić kupujących o Sony Xperia M4 Aqua?

Opinie były jednomyślne piękny design, w którym na pierwszy rzut oka, smartphone może być przypisana do klasy premium. Rygorystyczne i zwięzły czarna obudowa z Sony Xperia M4 Aqua Czarne stało się uniwersalnym wyborem dla różnej płci i wieku odbiorców, a czerwono-różowy Coral przyszedł do smaku fashionistka wiedzą techniczną. Piękny jasny wyświetlacz, łatwy system operacyjny – to wszystko przemawia na korzyść smartphone.

Kolejną zaletą smartphone – to jedyny obecnie model z 2 kart SIM i ochronę przed wilgocią. Ten ostatni jest niezbędny nie tylko wtedy, gdy w lecie przyjaciółmi nagle zakręcony cię w morzu, ale także w przypadku urządzenia wpada do basenu, lub wykorzystać go w ulewnym deszczu.

I co klienci są niezadowoleni Sony Xperia M4 Aqua? Recenzje zauważyć poważne problemy z wewnętrznych modeli pamięci z zaledwie 8 GB. W ten sposób system operacyjny zainstalowane pliki i aplikacje dać użytkownikowi trochę więcej niż 1 GB wolnej przestrzeni, która ledwo pozwala na zainstalowanie wszystkich niezbędnych usług. Ponadto, karta pamięci nie rozwiąże problemu. Android 5.0 pozwala na zainstalowanie aplikacji tylko w pamięci wewnętrznej urządzenia.

Niedogodności i widać unoszący się w przeglądarce i uciążliwego raportowania błędów.

Reasumując

Sony Xperia M4 Aqua – to ciekawy model z ciężkich wad i zalet. Ma piękny design, dobry ekran, długi czas pracy baterii, dobry stosunek jakości do ceny oraz, oczywiście, ochrona przed wilgocią uzyskuje się przy użyciu minimum niewygodnych wtyczek.

Ale wydajność smartphone nie jest wysoka, z intensywnego użytkowania bateria będzie działać szybko, aparat jest słaby, a mała ilość pamięci wewnętrznej utrudnia pracę z aplikacjami.

W związku z tym odwołanie od tego modelu zależy wyłącznie od preferencji i potrzeb. Jeśli potrzebujesz ładny wodoodporny smartfon do sporadycznego użytku – to doskonały wybór. Jeśli lubisz siedzieć godzinami w Internecie, grać długo i zrobić dużo zdjęć – model ten nie jest całkiem to, czego potrzebujesz.