610 Shares 5181 views

LG Optimus One P500: Cechy i opinie

budżet rynek smartfon powiększony model LG Optimus One P500 we wrześniu 2010 roku.


Klejony miękkim czarnego tworzywa sztucznego, ten telefon jest zbudowany w oparciu o ekran o przekątnej 3,2 cala i w proporcji 3: 2, która jest nieco mniejsza niż średnia wysokiej klasy smartfon w tym czasie, cały samym urządzeniu było nieco mniejsze niż iPhone 4 . dokładniej, wymiary 113,5h59h13,3 mm •. np. około 5 mm krótsze i mniej.

Opakowanie zawiera akcesoria – długi kabel micro-USB, ładowarkę, która wykorzystuje je do łączenia i słuchawek. Ale najciekawsze – obecność pojemności micro-SD-card 2 GB, co wystarcza, jeśli nie angażują się w muzyce, do przechowywania zdjęć i filmów wykonanych za pomocą aparatu smartphone. Ponadto, ponieważ używa Froyo, nie ma wystarczająco dużo miejsca do nagrywania.

sprawa projekt

LG Optimus One P500, jak również niektóre z jego „braci” różni zaokrąglone narożniki, a jej skromny styl ma tendencję do praktyczności. Oprócz czarny, Optimus One jest również dostępna w ciemnym czerwonym, szarym, niebieskim i srebrnym wzorem.

Ekran jest jasny z bardzo soczyste kolory na LCD. Czujnik światła otoczenia wynosi brakuje, więc jasność nie jest regulowana automatycznie i ręcznie w obszarze powiadomień ściemniacza albo. Czytelność w świetle słonecznym normalne, ale bardzo refleksyjny ekran, więc orientacja urządzenia zależy od tego, czy będzie to widać jasnego nieba lub słońce, które mają tendencję do przesłaniać obrazu na wyświetlaczu.

Również, gdy staje się jasne, że jest to telefon budżet, ponieważ jego ekran jest wykonany z elastycznego tworzywa sztucznego zamiast szkła. Reszta jest całkiem eleganckie urządzenie, ubrana w kolorze czarnym i srebrnym obudowy. Zakrzywione krawędzie i ogólny układ przycisków pozwala wygodnie przechowywać i pracować z nim.

Ignorując modę na przyciskami dotykowymi, smartphone LG P500 Optimus One posiada pełny zestaw czterech klawiszy fizycznych z podświetleniem, poniżej ekranu – wejść do menu, przejdź do panelu głównego, wrócić i wyszukiwarek. Użytkownicy lubić drogę LG oddzielone przycisk wyszukiwania i menu z drugiej, oznaczając ich status rzadziej stosowany, zamiast głównej nawigacji. Wszystkie cztery przyciski produkować wymierny dobrą kliknięcie i wydaje się mocno obsadzone. Ponadto, naciśnij Start aktywuje ekran, który pozwala na odblokowanie telefonu, bez konieczności sięgania do przełącznika sieciowego.

Regulacja głośności LG P500 Optimus One Black Gold znajduje się na przycisku prawy panel, gniazdo słuchawkowe i energii – na górze, aparat 3,0 megapiksela znajduje się z tyłu i microUSB portu na dolnej krawędzi. rocker głośności również zauważalnie zaskoczy, chociaż jego mała grubość oznacza, że nie jest tak łatwy w użyciu dotyku. Po otwarciu tylnej pokrywy, za pomocą gniazda na górnej krawędzi paznokcia, widok otwiera całkiem czarujący srebrny nadzienie. Niestety, to tylko malowany plastik, zamiast metalu. Oto pojemność baterii 1500 mAh oraz slot na karty micro-SD do 32GB, co jest bardzo przydatne, jako producent stinted na wybudowanym – jego wielkość jest tylko 170 MB.

pokaz

Po włączeniu telefonu LG Optimus One P500 oświetla panel LCD o rozdzielczości 320×480 pikseli. Ze względu na mały ekran, niska ostrość nie jest tak oczywista, a obraz wygląda ostry. To nie jest iPhone 4, ale jest ciągle rozproszony przez straszny bałagan pikselową tekstu za każdym razem staram się napisać wiadomość tekstową do użytkownika nie jest konieczne. Kąty widzenia są wystarczające, aby zapewnić, że obraz nie zmienił się znacząco od użytkownika punktu widzenia. Wyświetlacz ma dobre naturalne, nieco stonowane kolory.

Touchpad dobrze reaguje na dotyk, ale również obsługuje wszystkie standardowe gesty multi-touch, w tym zoom z dwoma palcami. Szkoda, że LG nie ustawił szklanym ekranie, gdyż niezależnie od zasadności tego modelu, brak pociągnięcie go do dna.

System operacyjny

Przy aktualizacji firmware LG Optimus One P500 – Android 2.2 OS z niektórych lekkich ustawień fabrycznych. Więc zamiast ikon do uruchamiania aplikacji oprogramowania, przeglądarka i telefon na dole ekranu znajdują się ikony telefonu, kontaktów, uruchamiać aplikacje, wiadomości i przeglądarki, które wielu użytkowników wydaje się poprawiła. Jeśli rozbierać ciąg powiadomień z góry ekranu, otworzy standardowe przyciski szybkiego uruchamiania lub wyłączania WiFi, Bluetooth, GPS i tryb samolotowy, jak również przełącznik wyciszenia. Najnowszą innowacją wydaje się również uzasadnione.

Mniej przyjemne jest klawiatura styl LG Optimus One P500 T9, który LG zastąpił standardowy ekran. Telefon trochę dłużej niż w przypadku innych smartfonów z ekranem dotykowym, więc niewygodne do drukowania, mimo że wyświetlacz jest jeszcze na tyle duża, aby pomieścić standardowej klawiatury QWERTY w stylu. Na szczęście, to może być sprowadzony.

W ogóle, to jest dość standardowa wersja systemu operacyjnego z pięciu pulpitów, na których można umieścić wiele widżetów i aplikacji. App Launcher Uruchomienie daje dostęp do programów do wyboru. Telefon LG P500 Optimus One, cechy wydajności, z których wynikają z procesorem 600 MHz, nawet w momencie jego wyglądu nie wyróżnia się szczególną szybkością, chociaż urządzenie działa dobrze, tylko czasami uciążliwy.

oprogramowanie

LG posiada własny zestaw widżetów, w tym kalendarza i wiadomości widzów pogody i zakładek. Wszyscy wydają się całkiem dobrze, mimo że nie narusza żadnych dodatkowych funkcji.

Po sprawdzeniu w Gmail, Facebook i Twitter, jeśli chcesz lista kontaktów zostaną zaktualizowane informacje z tych usług, bez interwencji użytkownika. Jest to wspólna cecha wszystkich na podstawie telefonu OS „Android”, ale to zawsze miło zobaczyć w akcji.

poczt obejmują menedżera wiadomości SMS, komunikator, skrzynki odbiorczej Gmail i inne usługi pocztowe. Cała praca jest bardzo dobra i szybka.

wsparcie GPS i Google Navigation GoogleMaps i pozwoli wykorzystać go w pełni. inna aplikacja nawigacji można pobrać w razie potrzeby. Telefon łapie sygnał z satelitów w rozsądnym tempie, choć wielu narzeka jej wydajności. Powolny procesor podczas pracy programów zewnętrznych (za pomocą 3D-grafiki i tak dalej. D.) działa niemrawo.

multimedialny

Część muzyczna to prosty odtwarzacz MP3 i radio FM, i mimo, że odtwarzacz nie obsługuje formatów, takich jak FLAC, VGA i D1. Wideo nie jest tak dobry – brak wsparcia dla wielu formatach oraz wysokiej jakości klipy są odtwarzane z wielkim trudem. Użytkownicy skarżą się, że maksymalna rozdzielczość wideo nie można odtworzyć – 630h360, a duże pliki nie mogą być odtwarzane wcale. Więc my ograniczamy się do YouTube. To prawda, HVGA ekranem o współczynniku kształtu 3: 2 zły przesyła 16: 9.

Przeglądarka internetowa, jak zwykle w urządzeniach z systemem Android OS, działa szybko i otwiera zdecydowaną większość stron internetowych. Jednak nie na tyle, aby wspierać Flasha, ale bez że robi wszystko, czego potrzeba. Wi-Fi, 3G oraz dostarczy do domu i na drogę szybszego rozruchu.

Gdy słuchawki są podłączone znacznie wzrasta poziom zakłóceń i zniekształceń intermodulacyjnych. Głośność jest zmniejszona.

kamera

aparat 3 megapikseli ma lampy błyskowej i jest raczej ograniczony w swoich możliwościach, ale będzie to zrobić dla przypadkowych obrazów w dobrze oświetlonych miejscach. Na szczęście, to ma autofokusa, więc może to potrwać wyraźnych zbliżeń. Ponadto telefon LG P500 Optimus One mogą nagrywać wideo o rozdzielczości 640×480 jest zupełnie wystarczające. To nie jest HD, ale aby zrozumieć, co się dzieje będzie możliwe. Jakość obrazu nie wpływa na niską liczbą klatek równą 18 K / S, oraz silne ograniczenie ruchów formacie 3GP wydają jerky i nienaturalne.

Jakość komunikacji

Jakość komunikacji użytkowników skarżyło, ale nic szczególnego oferty telefonów. najsilniejszy poziom sygnału nawet w biednych obszarach zasięgu. Aktywna redukcja szumów, aby zredukować poziom hałasu otoczenia jest nieaktywny. Głośnik smartphone również mówiąc słaby.

bateria

I wreszcie, podczas gdy żywotność baterii smartphone. Jak można było oczekiwać, ze względu na fakt, że bateria LG P500 Optimus ma wystarczającą pojemność, w połączeniu z powolnym procesora i maleńkim ekranie telefonu zapewnia trzy dni normalnej pracy bez ładowania.

wniosek

Optimus One – telefon entry-level w oparciu o system operacyjny Android, który wiernie wykonuje pracę. Głównym celem LG było przyciągnięcie użytkowników do korzystania z inteligentnych telefonów, oferując ten model w większej funkcjonalności niż nawet najbardziej konwencjonalnych urządzeń o wysokiej wydajności. A firma osiąga się poprzez wybranie właściwej równowagi – ekran jest lepszy niż konkurencja, akumulator – większa pojemność i Android 2.2 Froyo został wyciśnięty wszelką możliwą procesor 600 MHz. I pakiet oprogramowania był doskonały (z wyjątkiem edytor dokumentów i brak błysku).

Zwykłe telefony wydają się oferować lepszy wyświetlacz i lepszy aparat, który często nie były w pełni wykorzystywane. Że nie ma obecność aplikacji do nawigacji GPS? I Android zaoferowała znacznie bardziej bogaty pakiet oprogramowania niż jakikolwiek tradycyjny smartphone.

LG Optimus One P500 jest bardzo prosta. Jako telefon budżetu, robi swoją pracę, a nawet więcej. Jeżeli istnieje możliwość zakupu tego tanie urządzenie, nie ma powodu, aby to zrobić. Ale to fakt, nie jest zalecane, aby go kupić. Na rynku istnieje wiele telefonów budżetowych, cechy, które są o wiele bardziej atrakcyjne.