762 Shares 9975 views

Serwo – co to jest? Jak zrobić i podłączyć siłownik z rąk?

Siłowniki – urządzenia, które przeznaczone są do kontroli instrumentu. Proces ten odbywa się za pomocą sprzężenia zwrotnego. Dziś odróżnić synchroniczna i asynchroniczna modyfikacji. W zależności od modelu urządzenia może różnić się dość mocno. Należy również pamiętać, że istnieją modyfikacje typu liniowego. Charakteryzują się one dużą parametru przyspieszenia.

Zasada działania siłowników elektromechanicznych i elektrogidromehanicheskogo typy. Spełniają powyższe urządzenia często może być w sektorze przemysłowym. Tam są one odpowiedzialne za działanie różnych urządzeń. W szczególności, siłowniki zaangażowany w kontrolę maszyn.

urządzenie

Układ serwo zawiera czujnik, zasilacz i płytę sterowania. Ponadto, modele można znaleźć Converter. Jest to głównie typ liniowy. W tym przypadku wiele zależy od napędu. Jest on przedstawiony w napędzie, zwykle w postaci silnika elektrycznego z przekładnią. Jednakże, istnieje wiele modyfikacji do siłowników pneumatycznych dzisiaj.

Jak zainstalować model?

Dokonaj serwo własnych rąk jest bardzo prosta. Jeśli weźmiemy pod uwagę prostą modyfikację, pierwszy korpus powinien być wybrany dla urządzenia. W tym przypadku wiele zależy od rozmiaru dysku. Dla self-made urządzenia jest lepiej użyć silnik o niskiej energii. W tym przypadku, skrzynia biegów musi być zainstalowane obok siebie.

Ponadto, aby podnieść siłownik z rąk, trzeba podnieść analogowy typ potencjometru. W sklepie znaleźć to nie jest trudne. Następnie należy wykonać instalację czujnika. Typowo, płyta sterująca jest wybrany cykl PP20. jest dobrze przystosowane do pokręteł. Pod koniec pracy zainstaluje tylko konwertera. Wszystko to jest niezbędne w celu podłączenia urządzenia do sieci.

ogrzewanie model

serwo ogrzewanie jest w dzisiejszych czasach bardzo popularne. Inny parametr dane urządzenie najwyższa krańcowa stopa. Silniki stosowane w modelach często typu asynchronicznego. W tym charakterze są na poziomie 2 kW. Do przekazywania momentu obrotowego dla małych kół zębatych stosowanych w wale. Do tej pory najczęściej jest uważany za siłownik do ogrzewania z potencjometrów analogowych.

Jednak modele numeryczne również nie są rzadkością. Aby poprawić konkretne sterowniki są wykorzystywane przepustowość urządzenia. W tym przypadku zarząd ustala zróżnicowane. Aby podłączyć urządzenie do sieci za pomocą standardowych konwerterów. W dzisiejszych czasach większość z nich można spotkać typ liniowy. Naprawa siłownika grzewczego mogą być dokonywane wyłącznie w centrum serwisowym.

Urządzenie z zaworem

Zawór z siłownikiem, zwykle używane w zastosowaniach przemysłowych. Tam może być odpowiedzialna za regulację maszyn. Charakterystyczną cechą tych modeli jest uważane za potężne silniki. Gdy ta częstotliwość graniczna ich ustawienie osiągnie 22 Hz. Wszystko to ostatecznie daje dobre urządzeń przyspieszenia. Silniki bezpośrednie można znaleźć w większości typu asynchronicznego. Związek wałka zębatego jest typu siłownik zaworu. Regulatory spotkać w takich urządzeniach typu obrotowego i przyciskiem. W tym przypadku zawory mogą być stosowane tylko jednostronna.

Model pieca

Servo piec ma średnią moc 2 kW na uszkodzenia. Silniki zwykle instalowane typu asynchronicznego o częstotliwości odcięcia w około 31 Hz. Charakterystyczną cechą tych urządzeń jest to, uważa się obecność elementu rezystancyjnego. Jego obowiązki obejmują zwiększenie zdolności przerobowej modelu. Reduktory zazwyczaj instalowany typ niskiej częstotliwości. Ponadto, należy zauważyć, że rynek oferuje szereg modyfikacji do potencjometrów.

Opłata za zarządzanie, co do zasady, nie serii PP20. kontrola piekarnik wielofunkcyjny, pasują idealnie. W tej sytuacji, wały wyjściowe są podłączone bezpośrednio do skrzyni biegów. Wszystko to jest konieczne w celu zwiększenia momentu obrotowego. W użyciu jako producentów ramię dźwigni. Mieści się on, co do zasady, nie duży rozmiar. Serwo piec podłączony do sieci za pośrednictwem specjalnych kontaktów w konwerterze. W tym przypadku, Stojan może być podłączony do urządzenia. Ponadto wzmacniacz serwo jest w pełni zdolny do pełnienia funkcji.

Urządzenie do regulacji położenia klapy

Zawór serwo można zrobić nawet na własną rękę. W tej sytuacji warto wybrać silnik elektryczny o mocy nie większej niż 2 kW. W przeciwnym razie, wał wyjściowy nie może wytrzymać duże obciążenia i złamane. Podczas montażu pierwszy dekoder biegów. Urządzenia Pnevmotsilindricheskie są stosowane rzadko.

Stojany w serwozaworu zamontowana część typu elektronicznego. Konwerter jest zainstalowany w modelu tylko po ramieniu. Następnie konieczne jest, aby zwrócić uwagę na zarząd. Wał wyjściowy jest w tym przypadku powinna być ustalona na osi. Aby to zrobić, należy podnieść metalowego drutu nie jest duża. Ostatnią rzeczą będzie tylko podłączyć przewody do konwertera. Wtedy będą mogli łączyć się bezpośrednio do jednostki sterującej.

Model z dźwigiem

Dźwig serwo pozwala regulować ciśnienie wody. Poznaj instrument tego typu często może być w sektorze przemysłowym. W tym przypadku, należy tylko siłowniki pneumatyczne. Z kolei silniki elektryczne są rzadkie. Stojan pudełko nadaje się do ręcznego typu servo. Aby dostosować urządzenie specjalną opłatę muszą być przekazane.

Obecnie wielu producentów preferuje modyfikację PP20. Montowane bezpośrednio regulatory typu obrotowego. Podłączyć serwo do sieci odbywa się za pomocą konwertera. Na rynku są przedstawiane jako nieliniowe i liniowe swoje typy.

synchroniczna zmiana

Synchronous Servo – co to jest? W rzeczywistości, wymienione urządzenie służy do regulacji maszyny. Jednocześnie są one również zapotrzebowanie w systemach wentylacyjnych. Czujniki zainstalowane w modelach zwykle szybka typu. W tym przypadku moc silnika może wahać się od 1 do 3 kW. Na szczególną uwagę zasługuje w urządzeniach konwerter. Jest on zainstalowany, zwykle na dwa kontakty. Istnieją jednak inne modyfikacje.

Stojany stosowany typ cyfrowego i można regulować za pomocą regulatora. Inną cechą tych urządzeń jest uważany za obecność koderów. Te dane są wymagane do sprzężenia zwrotnego. Parametry ograniczenia częstotliwości w serwo nie przekracza 35 Hz. Urządzenie łączy się z siecią tylko za pośrednictwem terminali. Ponadto, należy zauważyć, że mechanizmy oporności są wykorzystywane, co do zasady, typu o niskiej częstotliwości. Niezależnie krotnie siłownik jest trudne. Jednak w tym przypadku wiele zależy od rodzaju zarządu.

asynchroniczne serwo

Asynchroniczne serwo – co to jest? W rzeczywistości wymienione urządzenie jest przeznaczone wyłącznie do urządzeń, których napięcie zasilania wynosi 15 V. W tym przypadku, wydajność urządzenia, na ogół mniej niż 2 kW. Maksymalne obciążenie potencjometr modele zdolne do wytrzymania w temperaturze 23 A. Do przenoszenia momentu obrotowego z silnika nie służy duże wałki wyjściowe średnicy. W tym przypadku dźwignia porusza się w związku z biegami.

zmiana prędkości występuje due zestaw kontrolera. serwosterowane przez specjalną opłatą. W niektórych przypadkach, ramię służy do zmiany położenia kontrolera. Urządzenie rezystancyjne zazwyczaj instalowany niskiej częstotliwości. Jednocześnie cylinder pneumatycznymi na w naszych czasach są rzadkie. W celu zbudowania takiej modyfikacji wymagają silny reduktor. Należy również wybrać Circuit stojan dla niego.

Modyfikacje dla kontroli ruchu liniowego

ruch liniowy siłownika – co to jest? W rzeczywistości wspomniane urządzenie jest regulatorem ze sprzężeniem zwrotnym. Do tej pory model ten jest bardzo popularny. Dla różnych systemów grzewczych, pasują idealnie. Konwertery są często stosowane na trzech szpilek. Stojan pudełko zestaw różnych pojemnościach. mogą być stosowane jedynie silniki typu synchronicznego.

W przeciwnym razie, zasilacze nie mogą wytrzymać limitu napięcia. Ponieważ dyski w tej sytuacji stosować skrzyni biegów. Do przekazywania momentu obrotowego z silnika na biegu są używane. Tak, dzisiaj rynek oferuje szereg modyfikacji wału wyjściowego. W tym przypadku, prędkość obrotowa może być regulowana za pomocą urządzenia sterującego. Należy również pamiętać, że istnieją specjalne tablice w urządzeniach. Są one instalowane z zaznaczonym P20. zmiana reżimu w tym przypadku jest wykonywany przez sterownik. Obrotowe modyfikacje Servo w naszych czasach są rzadkie. Są one najczęściej stosowane do sterowania maszyną.

Urządzenia dla robotów

Dla robotów przemysłowych servo – co to jest? W rzeczywistości, wymienione urządzenie jest zestaw regulator wielofunkcyjny. W tym przypadku, płyta używana serii PP30. W ten sposób użytkownik otwiera możliwość regulacji częstotliwości granicznej parametru. Przeciętnie waha się wokół 25 Hz. Działanie tego rodzaju urządzenie zasilania 15 V.

serwo sterowanie odbywa się często za pomocą obrotowego kontroli typu. Jednak analogi cyfrowych w naszych czasach nie są rzadkością. Wirniki są stosowane w urządzeniach ekstremalnie niskiej częstotliwości. Wszystko to jest niezbędne dla szybkiego przyspieszenia siłownika. Potencjometry można spotkać zarówno analogowych i cyfrowych typu. Skrzynia biegów w projekcie może być zupełnie inna. Self-montaż siłownika tego typu jest trudne. W tym przypadku problem polega na znalezieniu odpowiedniego sterownika.

wzory serwo dla maszyn drukarskich

W przypadku maszyn drukarskich modele są potrzebne ze typów silników synchronicznych. ich grubość jest wymagane do osiągnięcia 2 kW. Parametr powitanie częstotliwość graniczna przy 30 Hz. Dziś większość producentów produkować napędy z potencjometrów analogowych. Należy również zauważyć, że skrzynia biegów jest zwykle używany płaski. Wszystko to jest niezbędne, aby urządzenie o zwartej budowie.

Szczególną uwagę zwraca się na serwo typu rotory zasługują. Szybkość przewodzenia są wymagane co najmniej 3 mikronów. Wszystko, co jest niezbędne dla dobrego przyspieszenia. Wały wyjściowe, w tym przypadku stosuje się małą średnicę. Konwertery często można znaleźć na trzy piny. Dla bloków 20 w mocy pasują idealnie. Skrzynka Stojan zestaw różnych kształtach i mogą znacznie różnić się w projektowaniu. W tej sytuacji wiele zależy od kodera, który jest zainstalowany w napędzie.

Urządzenia do maszyn do szycia

Serwa tego typu różnią się od innych urządzeń o niewielkich rozmiarów. Silniki w tych modeli znajdziesz najbardziej typu asynchronicznego. Z napięciem sieciowym 220 V pracują bez żadnych problemów. Sterownik w tym wypadku typu obrotowego. Maksymalna moc osiąga parametr limitu 1,2 kW. Częstotliwość progowa w tej sytuacji trudno osiąga poziom 20 Hz. Potencjometry są stosowane tylko do analogowej.

Reduktory odpowiednie dla tej modyfikacji cienkich. Serwa na dwóch biegów natknąć się dość często. Jednak w ogóle zainstalowany wirników do przekazywania momentu obrotowego z silnika. Wały wyjściowe mają niską częstotliwość obrotów. W tym przypadku obciążenie na ramieniu jest niewielka. Regulatory stosowane w tym przypadku pojedynczego kanału. W tym przypadku należy zmienić ustawienie mocy nie masz szans. feedback czujnik servo tego typu znajduje się w stojanie.

Modyfikacja serwo dla maszyn pakujących

Model tego typu jest najczęściej napędzany przez ruch siłowników pneumatycznych. W tym przypadku, zasilacze są często używane przez 12 V. W tym przypadku system ochrony ustawione dość często. Konwertery można znaleźć na dwa lub trzy szpilki. Skrzynka Stojan ustawić różne konfiguracje. W niektórych przypadkach, czujniki feedback otrzymują w servo enkoder. Okno obrotowe, aby ograniczyć napięcie musi być oceniane po 12 mechanizmów V. oporu w urządzeniach są rzadkie.

Self-montaż siłownika tego typu jest możliwe. W tym celu najlepiej jest podnieść potencjometr analogowy. W tym przypadku, konwerter lepiej jest użyć dwa kontakty. Zamiast enkodera, wielu ekspertów zaleca się stosowanie czujników sprzężenia zwrotnego. Jednak ich sukces konieczne jest sprawdzenie czułości urządzenia. Regulator jest najłatwiejszy w obsłudze typ obrotowy z tworzywa sztucznego. Modulatory stosuje się tylko jeden kanał.