573 Shares 7253 views

Stacja lutownicza własnymi rękami

Podczas naprawy, chip, płyty głównej, komputer jest niezbędne do korzystania z lutownicy. Ale to nie zawsze jest wygodne w użyciu, ponieważ szybko się przegrzewa, nie ma możliwości, aby wyregulować temperaturę. A potem trzeba mobilną stację zaawansowanych przeróbek. Jego ramiona wokół niej nauczył się tworzyć rzemieślników.

Jedną z opcji – stworzenie stacji lutowniczej, który jest umieszczony w zasilaczu (a dokładniej jego ciała) przez lutowanie, od wielkości osiemdziesięciu pięciu do pięćdziesięciu-sześćdziesięciu pięciu milimetrów, który można podłączyć do niego EPSN starego. Aby utworzyć stacja do lutowania jest wymagane do nabycia odporności na lutowania czujnika grzejnik rezystancyjny oraz dodatkowy klina użądlenia 1,6 milimetrów.

W EPSN wbudowane termopary multimetr z Chin. Płyta kontrolera może dostać rozmiar czterdzieści trzy do trzydziestu trzech milimetrów. Przenośny cyfrowy stacja do lutowania, z ich ręce zebranych, raporty gotowe do użycia napisów lutowniczych na wyświetlaczu. Po launch zawiera kontroler ACC i odczytuje wejścia na PC0, PC1 poziomu napięcia. W takim przypadku, jeśli jest równe napięciu zasilania, więc bez lutowania oraz napis «Err», wyświetlany jest zgłaszany jest błąd.

Gdy napięcie na jednym z wejść jest mniejsza niż 4,5 V, to można wybrać lutownicy lub rezystancyjnego lub termopary. Ponadto, dla każdego może wykorzystywać przyciski do regulacji temperatury. Na wyświetlaczu pojawia się migający punkt, który mówi, które z urządzeń jest zaznaczone. Moc lutowania żelaza może być sterowany poprzez modulację PWM klucza VT1.

Udając stacji lutowniczej z ich rąk, można to zrobić bez dodatkowych tranzystorów, ponieważ przy natężeniu prądu 2 mA uzyskuje się intensywne i jasne światło. Katody bezpośrednio połączone z portami regulatora. LED cienkie druty trzeba lutować płytę i ustala tylną za pomocą kleju topliwego.

Aby pomieścić przyciski i wyświetlacz muszą wykonać otwory w panelu przednim. Szyba postać w odbiciu lustrzanym wydrukowany na przezroczystej folii, białej pasty klejącej taśmy od wzorca tonerem cięcia na całym obwodzie, a następnie przyklejona do obudowy. Dla wygody przycisków jest lepiej trzymać się na panelu za pomocą kleju topliwego.

Do prac instalacyjnych, zapłacić więcej, takich jak płyta główna lub laptopa PC, odpowiedniej stacji lutowniczej na podczerwień, z własnymi rękami, aby uczynić go też jest całkiem realne. Do lutowania natynkowa płytki drukowanej i jej składniki (np BGA) pasuje albo gorącego powietrza lub promieniowania podczerwonego.

Urządzenie składa się z zespołu sterującego, znajdującego się w oddzielnej obudowie. Posiada dwa grzejniki i wyposażenie dla desek. Stanowisko górnej mogą być zmieniane w zależności od stałej opłaty. Dolna grzałka zapewnia Element grzewczy do elektrycznego zasilania w kilowatach dwóch i średnicy dwustu dwudziestu milimetrów. Górna grzejnik – cztery rurowe lampy halogenowe. Każdy z nich – 150 watów. Zatem, stacja do lutowania, z ich ręce złożone, staje się gładki wygląd.

Statyw może być wykonana z pasków drukarki matrycy. Resztę szczegółów – również zapożyczone ze starego sprzętu komputerowego. Wskaźnik służy dwóch linii modułu ciekłokrystalicznego oraz sterownik. Zamiast transformatorów impulsowych lepiej jest użyć semistors i grzejniki. Należy pamiętać, że są one zasilane w ich instalacja musi uważać jako semistors. Oprócz tych niezbędnych składników potrzebnych do zasilania stacji lutowniczej, że dostarcza prąd dwoma kanałami, klawiatury, wyświetlacza, brzęczyka i detektora zera.

Jeśli utworzono stacji lutowniczej z ich rąk, i ważne jest, aby wiedzieć, niektóre z zasad w pracy z jej bezpieczeństwo. Na przykład, nie można lampy halogenowe barwiono smarem. Dlatego też należy starannie oczyścić acetonem lub benzyną, a zanim zaczniesz nosić okulary ochronne.