439 Shares 2064 views

Jak zrobić uliczne wazony na kwiaty własnymi rękami?

Urządzanie terenu można uzyskać bardzo ekscytujące doświadczenie na lato rezydenta, ale nie zawsze może być nazywany łatwe, zresztą taka praca jest czasochłonna. Jest to szczególnie interesujące, aby utworzyć elementy zewnętrzne, które będą ozdobą okolicę, a do zrobienia więc można pracować bez wydawania pieniędzy. Najbardziej skuteczne, ale dość prostym rozwiązaniem byłoby uliczne wazony na kwiaty. Z ich rąk, można zrobić je z materiałów złomu. W tym celu:

 • opony;
 • stare naczynia;
 • pniaki;
 • beton.

Jeśli wybór padł na oponach, to najlepiej jest wybrać non-studded zimę, ponieważ są one łatwe do wykrycia. Pokrywka powinna mieć koła, które będą służyć jako podstawa dla konstrukcji.

narzędzi, przygotowanie

Jeśli zdecydujesz się wykonać ulicznych wazony na kwiaty z własnymi rękami, konieczne jest, aby przygotować niektóre z narzędzi i materiałów niezbędnych do przyznania wśród nich:

 • Szlifierka;
 • ołówek;
 • startera;
 • malować;
 • ostry nóż;
 • roztwór mydła;
 • malować pędzlem.

Przeprowadzenie znakowania i cięcia po obrysie

Do pracy trzeba użyć oponę, która musi być najpierw oczyszczone z brudu i położyć płasko na płaskiej powierzchni. Wokół tarczy metalowej kredą lub ołówkiem zarysie powinna być linia odcięcia. To może być płaska, zygzakiem lub falisty, decyzję powiesz fantazję.

Jeśli oczekuje się, że cięcie zrobić figurę, występy powinny mieć ten sam kształt i rozmiar, poza obręcz nie będzie wyglądać bardzo schludny. Zgodnie z linią poprowadzoną od następnego etapu jest odcięty górną stronę wyrobu. Aby ułatwić potrzebę okresowego mokro nóż w roztworze mydła. Do tworzenia układu z fig zaleca elektrycznego układanka ostrze powinny być wcześniej zanurzono w tym samym roztworze mydła.

Metodologia pracy

Jeśli zdecydujesz się zrobić wazony uliczne dla kwiatów z własnymi rękami, Master Class, przedstawione w artykule, zaleca się, aby przed uczyć. Z nim można zobaczyć, że następna faza opon przewrócić wycięte na feldze powinno być wzmocnienie haka stóp i niewielką część gumy, usuwając produkt. Będzie to wymagało wysiłku fizycznego, ale im więcej opona okazać się, tym łatwiej przetwarzać. Na to możemy założyć, że pula jest już prawie gotowy, będzie trzeba tylko dać doskonały kształt, zrealizowane w plasterki i dekoracji na zewnątrz konstrukcji.

Cięcie na krawędzie mogą być utworzone jako zaokrąglone lub ostre płatków, trójkąta lub otoczkę. Użyj wymaga ostrego noża. Skrawki przetwarzane szlifierki do krawędzi, aby uzyskać idealne gładkie. Po wykonaniu ulicę wazon z jego rąk, zaleca się rozważenie zdjęcie. Pozwalają one zrozumieć, przez co technika działać.

zalecenia ekspertów

Kolejnym krokiem jest dekoracja produktów. W tym celu, jego zewnętrzna powierzchnia jest czyszczona i odtłuszczone, a następnie pokryta powłoką gruntową. Gdy opona jest sucha, można zacząć go pomalować. W tym przypadku, istnieje wiele opcji. Niektórzy rzemieślnicy doniczki wykonane monofoniczne lub dual-kolor. Na pierwszy rzut oka, można rysować linie lub narysować wzór, a także kwiaty. Wszystko będzie zależało od twoich umiejętności.

Najbardziej korzystne rozwiązanie byłoby dekoracji doniczki w kształcie kwiatu. Można użyć nitropaint oleju, kompozycje szkliwa, mieszaninę samochodowego w puszkach. Wewnętrzna część, też muszą być pomalowane, ponieważ jest oglądany z boku.

Produkcja betonu doniczce

Doniczka konkretną ulicę z rękami zbyt często mistrzów krajowych. Prace te nie mogą być uznane za złożone. Aby wypełnić najlepsze wykorzystanie plastikowej fabryki formy. Odpowiednie kosze, kartony, stare umywalki, wiadra i miski.

Do pracy należy przygotować:

 • piasek;
 • cement;
 • form o różnych wymiarach;
 • Pojemnik do mieszania roztworu;
 • Rura z tworzywa sztucznego;
 • nóż;
 • olej roślinny;
 • wody.

Przy wytwarzaniu rury z tworzywa sztucznego można korzystnie, którego średnica wynosi pomiędzy 1,5 i 2 cm. W odniesieniu do długości, musi być równa 20 cm. Jeżeli arsenał nie może znaleźć rozpylonej, to możliwe jest zastąpienie szczotki. Formularze można wykonać dwie plastikowe miski, ich średnica musi być inna.

Wytwarzanie roztworu formy i betonowania

Ulica wazony na kwiaty z własnymi rękami, jak pokazuje praktyka, jest dość proste do wykonania. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku, gdy chodzi o beton. Do ugniatania rozwiązanie zbiornika powinny być przygotowywane, które napełnia się 3 części piasku i 2 części cementu. Składniki miesza się, to powinny one być dodanie wody. Roztwór powinien być dobrze wymieszane, aby nie pozostawiać grudek.

Jeśli chcesz, aby bardziej dekoracyjny garnek, a następnie można dodać do składu pigmentu barwiącego. Mieszanina gotowa powinien się umiarkowanie gęsty i jednorodny. Kiedy wykonywane wazony uliczne dla kwiatów z własnymi rękami wykonanych z betonu, trzeba przygotować miskę większej wewnętrznej powierzchni jest pokryta olejem roślinnym. Pozostałe przetworzone na zewnątrz.

Rura z tworzywa sztucznego musi zostać pocięta na 4 części, z których każda będzie miała długość 5 cm. Teraz można rozpocząć wypełnianie roztworu. Na dnie dużej misce wylano grubość warstwy w zakresie od 2 do 3 cm. Konieczne jest, aby ustawić części rur, umieszczając je bliżej środka zbiornika. Gdy roztwór wykorzystać, o mniejszej wielkości miski powinny być ustawione w dużej pojemności, a przestrzeń między ścianami roztwór wypełniający. W celu zapobieżenia przesuwaniu się miski, wylewając na dole to jest konieczne, aby położyć cegły lub kamienia. Początek roztworu należy wygładzić pacą i pozostawić strukturę w tym stanie przez dwa dni.

zalecenia ekspertów

Można również przeprowadzić ulicę wazon z jego rąk. W następnym etapie wewnętrznego pojemnika musi być usuwany oraz konieczność zapewnienia, że krawędzie produktu nie została uszkodzona. Beton jest konieczne, aby nawilżyć i zawinąć folię. W ciągu dwóch tygodni pula musi być okresowo zwilża i schronienie przed promieniowaniem UV.

Po 7 dniach, wydajność jest odwrócony, należy wbić się z formy. Jeśli odpowiednie miski nie zostanie znaleziony, pula może być stosowany kartony. Spoiny muszą być wzmocnione taśmą klejącą. Mniejsza objętość skrzynki trzeba wyciąć dno i dno dużym polu wlać cienką warstwą czystego piasku. Część roztworu jest wypełniona do wysokości 3 cm od góry, trzeba zainstalować okno bez dna.

Przestrzeń między ściankami wypełniona jest roztworem, a w tygodniu trzeba usunąć pole, a następnie jak wywiercić otwór spustowy w dnie garnka. ulica doniczka z rękami na tej samej technologii, może być również przeprowadzone z wykorzystaniem koszy wiklinowych, stare wiadra lub innych pojemników. W celu zapewnienia ciekawy kształt powierzchni, ściany należy umieścić relief pozostawia cienkie gałęzie świerkowe lub kwiaty. Po farbować produkt będzie wyglądać jeszcze bardziej atrakcyjne.

Ciekawe pomysły wazony: wykorzystanie pniaków

Bardzo harmonijnie i naturalnie w każdym ogrodzie będzie wyglądać donice z pni. Do ich wytwarzania nadaje rzazie prostym lub pnie o średnicy 40 cm. Najbardziej dekoracyjny uważane pnie brzozy. Do pracy należy przygotować:

 • tarczowa;
 • wiertarka;
 • konserwujący mieszaniny;
 • ołówek;
 • dłuto.

Prowadzenie leczenia pieniek

Ulica wazony na kwiaty własnymi rękami, projektowania, pomysłów, które są opisane w artykule, mogą być wykonane z naturalnych materiałów. Powinno to obejmować pniach starych drzew. Górna część pnia muszą być cięte w celu uzyskania gładkiej powierzchni. Kora powinna być pozostawiona na miejscu, w tym przypadku produkt będzie wyglądać bardziej naturalnie. Na odcinku trzeba zaznaczyć okrąg, cofając się od krawędzi 8 cm.

Oznaczając obwód otworu wierconego, których głębokość wynosi do 10 cm. Kolejnym etapem jest wybór rdzenia dłuta. Teraz trzeba przygotować grunt. Ściana doniczka przyszłego wyrównane. Teraz jest to możliwe, aby wywiercić kilka otworów drenażowych, umieszczając je na dole.

Pot z rur plastikowych i oddziałów

Jeśli są przyciągane przez pojawienie plantatorów ulicznych dla kwiatów własnymi rękami z rury można zrobić je. Takie projekty są idealne dla stylu country. Produktu ma kształt cylindryczny, ze względu na podstawie rury z tworzywa sztucznego. Do dekoracji potrzebne do przygotowania gładkie cienkie gałęzie drzew i konopie, są łatwe do znalezienia na polanie w lesie.

Rura z tworzywa sztucznego do pracy należy pociąć do żądanej wysokości. Wewnątrz jest ona kierowana do okrągłego kamienia, że mocno ustanowioną na dnie i nie wypadają. W ten sposób stabilność konstrukcji. Poza powierzchnią rury należy owinąć juta, crooking krawędzi do wewnątrz do paznokci płynnych i mocujących. Specjalna równość natomiast aby go osiągnąć, nie jest konieczne, ponieważ tkanina jest pokryta oddziałów. Wazony uliczne dla kwiatów z ich rąk z materiałów złomu jest bardzo prosta do wykonania. W następnym etapie przędzy lub włókna juty musi być połączony z odgałęzieniem w jeden zespół łącząc prosty węzeł. Jeżeli pula jest niewielka, wystarczy, aby związać je z góry i od dołu. Jeżeli długość jest większa niż metr, gałęzie mają związać więcej w środku.

Produkcja cementu i tkanki doniczce

Wazony uliczne dla kwiatów z własnymi rękami z cementu i tkanki mogą być wykonywane. Do takich prac musi być zarezerwowane:

 • stare wiadro;
 • cementu klasy K-500;
 • para gumowych rękawiczek.

Stare wiadro musi być odwrócony do góry nogami i umieścić na platformie. Pod ziemią zamknięty folią lub kartonu na beton płynący nie psują krajobraz. Dla próbując wyrzucić wiadro z tkaniny, która będzie wykorzystywana do tworzenia doniczkę.

Dorzecze należy rozcieńczyć wodą, cementem, aby uzyskać konsystencję gęstej śmietany, wylewanie z powrotem trochę Fairy. Roztwór zanurzony tkanina pozostaje tam do betonu napityvaniya. Zewnętrzna powierzchnia wiadra jest smarowane olejem roślinnym, tworząc nie jest zatrzymany.

W następnym etapie usuwa się impregnowany materiał w tej postaci wskoczył na morzu. Ważne jest, aby przyszły kształt projektu. Takie wazony uliczne dla kwiatów z własnymi rękami z rur i tkanki są wykonywane na konkretnej technologii. Polega ona na wysuszenie produktu w ciągu trzech dni. Z pewnym okresowość powierzchniowej potrzebę sbryzgivat wody, będzie to zwiększyć odporność na mróz. Po upływie 3 dni od doniczki usunięto pojemnika, a sam produkt może być włączone dno dół i pozostawić na tydzień pod okapem. Gotowe wazon jest pokryta podkładem w celu zmniejszenia porowatości, a następnie może być pomalowane lakierem akrylowym składu lub odnowione na zewnętrznym murze i betonie.

wniosek

Teraz już wiesz, jak zrobić doniczki do kwiatów odkryte własnymi rękami wykonanych z cementu, szmaty, gałęzie drzew i innych materiałów. Używać do takich prac może być nawet drobnego żwiru. W tym celu powierzchnie plastikowe formy powinna być samogwintująca śruba nakrętka, która może wzrosnąć powyżej 2 mm powierzchni.

Nakrętka pleciona nić nylonową tworzyć ramę, na której jest utrzymywany zaczynu. Musi ona do następnego etapu rozprzestrzenił się na powierzchni, i zacząć od dołu, natychmiast układania kamieni, trzeba będzie spróbować umieścić je jak najbliżej siebie. Ten wazon jest również konieczna do wyschnięcia w ciągu 4 dni.