707 Shares 7654 views

Montaż paneli z tworzywa sztucznego na ścianach własnymi rękami. Dekoracyjne wykończenie ściany

Montaż paneli z tworzywa sztucznego na ścianach własnymi rękami wykonane dzisiaj właściciele mieszkań i domów dość często. Nie jest to zaskakujące, ponieważ materiał ten ma wiele zalet. Jeśli produkty są zbudowane z tworzywa sztucznego, a następnie mogą być stosowane w pomieszczeniach, nawet w kuchniach i łazienkach. Między innymi są aktywnie korzysta i zdobienia ścian biznesu i biurowej. Nie ma wyjątków i lokale przemysłowe.


Charakterystyka pracy

Płyty na bazie PVC może być przyłączone do każdej powierzchni, w którym na bazie drewna, cegła, beton lub żużel bloków. Płyty PCV wyglądać świetnie i na suficie. Elementy chlorku winylu może ulegać dość agresywne środowisko, w tym temperatury w zakresie -60- + 500 0 ° C, między innymi, opisane elementy wielki poddane ekspozycji na promieniowanie UV, i mogą być nabywane przez wybranie produktu z szerokiej gamy barw.

Cechy montaż paneli na ścianach

Dekoracje ścienne panele dekoracyjne mogą być wykonane na skrzyni lub bezpośrednio na ścianie. W tym ostatnim przypadku, powierzchnia musi być idealnie płaski. Do pracy, biorąc pod uwagę cechy lokalu, być może trzeba będzie kupić kilka dodatkowych elementów, wśród których są: zewnętrzny róg, zaczynają element wewnętrzny element wykończeniowy rogu, i tak dalej.

Co do zasady, na ścianach płyty są ułożone pionowo, ale można zainstalować je poziomo i ukośnie. Jest jeszcze inna wersja przywiązania, który jest nazywany „jodełkę”, ale metoda ta wymaga dużej ilości materiału i towarzyszą trudności podczas instalacji.

Instalowanie paneli w kompozycji klejącej

Montaż paneli ściennych z tworzywa sztucznego w ręce mogą być wytwarzane przez zastosowanie kleju, jednakże, jak wspomniano powyżej, gdy jest to konieczne, aby wziąć pod uwagę, że powierzchnia musi być płaska. Takie cechy ma zwykle betonowej ściany. Początkowo bazowa ma do czyszczenia i prania. Jest to konieczne nie tylko do ściany gruzu obcego, ale również do odtłuszczania, która zapewni doskonałą jakość przyczepności.

Ściana po czyszczeniu należy pozostawić aż do momentu suszenia dopiero można rozpocząć klejenie produktów. W trakcie pracy zaleca skład „Titan”, którzy są w stanie zastąpić „Płynny gwóźdź”.

Montaż paneli z tworzywa sztucznego na ścianach własnymi rękami za pomocą kleju wykonanego po ścianie jest wzmocniony rozrusznik profil. Kompozycja do zastosowania do ściany, tworząc coś w rodzaju siatki bez przerw. Płyta ma zostać zlikwidowana w profilu rozrusznika, a po naciśnięciu dobrze do płyty. Następnie konieczne jest ustalenie i przytrzymać przez chwilę aż do zgarnięcia kleju. Po przygotowaniu może przejść do następnej strefy. Następny produkt ma zostać otwarte płytki rzut półki poprzedniego.

Występ i osłona stanowią elementy konfiguracji, które są używane do mocowania ze sobą artykuły. Jeśli to konieczne, należy przekazać narożniki, bez względu na to, jakie są – wewnętrzne lub zewnętrzne, aby zastosować wyżej wymienione elementy, które mają rowki po obu stronach do montażu produktów. W tej chwili dostania się do rogu, może być konieczne, aby wyciąć produkt, aby mieć odpowiednie wymiary. Zaleca się użyć noża.

Montaż płyt z tworzywa sztucznego na ściany z rękami w czasie przejścia obejmuje kąt wstawienia pierwszego panelu narożnej do łączników narożnych rowka. Jako końcowy etap wykańczania stoi cokół montażowy, a także fryz na suficie.

Charakterystyka instalacji toczenie

Większość palaczy często jeszcze przed instalacją na panelach ściennych jest stała rama, która jest w stanie nieregularności powierzchni. Jeśli planują Państwo dokonać napraw w suchym pomieszczeniu, którego ściany są wykonane z drewna, może być stosowany jako materiał do listew drewnianych. Ta opcja nie będzie tak czasochłonne i dość ekonomiczne. Ściany wykończenie dekoracyjne najczęściej wytwarzane w układzie pionowym z płytek jest tak, że elementy muszą być prostopadłe produkty listwy. Etap między paskami powinny być równa 30-40 cm. Szerokość pasków, jak również ich grubość, nie są istotne, ale, jeśli odległość pomiędzy tapicerką a ścianą byłaby wystarczająca wolna pusta przestrzeń zalecana izolacja wypełniający lub materiał dźwiękochłonny.

Montaż produktów w skrzyni

Jeśli musisz podnieść drewnianych ścian, pręty z tego samego materiału musi być zainstalowane za pomocą śrub. Należy jednak pamiętać, że ściana nie jest tak gładka, co wskazuje na potrzebę użycia poziomu. Płytki powinien być zamontowany w pozycji pionowej, jak powinny być wzmacniane przez szeroki odgięcia pasków. Montaż może być wykonywany przy użyciu jednej z kilku metod. Pierwszy polega mocowania za pomocą gwoździ kołnierz, natomiast drugi wariant obejmuje zastosowanie małych śrub mocujących. Nie ma innej metody, która towarzyszy stosowania klamer stalowych. Ta ostatnia technologia jest najczęściej, ponieważ pozwala, aby zakończyć pracę jak najszybciej i łatwe do wdrożenia.

Płyty z tworzyw sztucznych w łazience, którego instalacja zakłada istnienie skrzynek, wytwarzana jest w zakresie kątów, w taki sam sposób, który został opisany powyżej, ale inne elementy złączne są wykorzystywane zamiast kleju. Zaleca się rozpocząć od narożnika, stopniowo w kierunku okna lub drzwi. Jeżeli istnieje konieczność wydłużenia czasu życia skrzynie drewniane elementy systemu, konieczne jest poddanie powierzchni specjalnego związku, która chroni materiał przed owadami i pleśni.

Preparat przed zainstalowaniem stalową ramę

Montaż sztucznych płyt ściennych mogą być wytwarzane na ramie stalowej. Odnosi się to do cegły i te, które są na bazie bloków żużlowych. Ramy będą oparte na profilu ocynkowanej. Przed rozpoczęciem pracy z nim jest, aby przygotować znacznie bardziej obszerny zestaw narzędzi, w tym:

  • śrubokręta;
  • drabinka
  • piła do metalu;
  • znacznik;
  • stempel;
  • ruletka;
  • kwadrat;
  • nóż;
  • poziom.

Początkowo się do partycji przez określenie najbardziej wystający punkt na ścianach, z których należy zauważyć, odległość oddzielającą produkt od ściany. Zaznaczona odległość jest mierzona pionowo na pionowej ścianie.

Ustawianie ramę stalową

Przed rozpoczęciem wyposażyć ścianach panele plastikowe, obwód naścienny kierowanie profilu typu UD. W następstwie tego samego schematu poziomo zainstalowanego profil CD-type. Mocowanie suspensję na powierzchni jest wytwarzany za pomocą wkrętów umieszczonych w tulejkach. Otwory po zaznaczeniu przez stempel. Sprzęganie z wieszaków stalowych elementów złącznych ze sobą odbywa się za pomocą krótkich śrub. Raz w stanie zakończyć prac na listwie instalacyjnej na ścianie, można rozpocząć pracę na drugiej ścianie. I tak aż do czasu, dopóki nie zostanie zainstalowany w skrzyni po całym pokoju.

Po zakończeniu płyty z tworzyw sztucznych w kuchni lub miejsca dla innych celów, należy zauważyć, że na ścianach są gniazda i przełączników, przy czym płytki mają być wycięte otwory przed rozpoczęciem montażu. Wszystkie te prace nie powinny rozpocząć po włączeniu zasilania.

Zapinanie kończąc na płatwi stalowej

Pierwsza płyta musi być starannie nawinięte typu UD-profilu i na szerokiej półce stacjonarnej w kilku miejscach z CD-profil. Następny element dekoracyjny jest włożona do półki uprzedniej i mocowane za pomocą śrub. Aby zdać narożniki, należy użyć prowadnic plastikowych, wzmacnia się do skrzyni. Jeśli szerokość gotowego panelu była duża, konieczne jest dokładne cięcie nożem, a następnie rozpoczyna się elementu wykończeniowego.

Mocowanie paneli z tworzyw sztucznych na suficie

Przymocować panele plastikowe do ściany i sufit z tej samej technologii. Jeśli nie ma potrzeby przeprowadzania komunikacji i oświetlenia na suficie, można zastosować klej. Pre płyta musi być dobrze oczyszczone i pokryte podkładem. Jeśli zamierzasz pracować z posadzek betonowych i konieczne jest zainstalowanie oświetlenia, a następnie na jego powierzchnia będzie mierzyć około 12 cm i ustawić UD-profil. Po jego zakamarkach jest załączony CD-profil, które są ustawione za pomocą śrub, płyty z tworzywa sztucznego, w którym otwory do zrobienia z góry do lamp. Przed poszycie plastikowe panele sufitu, trzeba podnieść dekoracyjne granicy, która określi ostateczną fazę.