813 Shares 6522 views

Co to jest opieka dla cyklamenu w domu

Rośliny zawsze dawał radość. Tutaj oraz w zimnych porach roku nudy i zniechęcenia ratuje piękny kwiat cyklamen, dogodnie zlokalizowany na parapecie. Trudno nazwać to miejsce, gdzie kwiat rośnie, być może, tylko w biegunie północnym. To nie jest jeszcze ustalone miejsce pochodzenia kwiat: czy zostały w Afryce Północno-Wschodniej, ani Iranu lub regionie śródziemnomorskim. Cokolwiek to było, to nie jest tak ważne, najważniejsze, że jest kochany nie tylko kwiaty cyklamen zapalonych fanów, ale zwykłych ludzi.


Mówią, że jest bardzo wybredny cyklamen roślin, a to nie zawsze jest możliwe, aby go zadowolić. Trochę prawdy w tym, ale nadal, dane te mocno przesadzone: cyklamen do opieki w domu jest prawie nie różni się od opieki nad innymi roślinami. Czy to tylko trochę.

Jeśli zdecydujesz się nabyć takie piękno, to naprawdę nie chce się uczyć, jak dbać o cyklamenu. Warto zauważyć, że w czasie trwania instalacji nie jest całkiem normalne. kwitnie, zwykle w okresie jesienno-zimowym, a po zarodku, należy do tej „hibernacji”: liście odpadają albo sami lub ich koniecznie być cięte. Być może dlatego do cyklamen opieki w domu w tych okresach jest trochę inna.

Jeśli dbać o tym zakładzie, kwitnące od ich będzie cię zadowolić i 10-12 lat. Wiele gospodyń domowych wiedzieć z pierwszej ręki, jak cyklamen umrzeć bez żył trzy lata. To się dzieje, gdy nie spełnia reżimów nawadniania, oświetlenia i nawozów oraz różnych chorób często wpływają na kwiat.

Aby cyklamen kwitło dobrze, powinien on być w zakładzie nie jest zbyt duży garnek, z tym bulwy powinny być tylko około jedna czwarta jego części są w ziemi. Taka jest specyfika tej rośliny. Podczas kwitnienia cyklamenu musi zachować szczególną ostrożność, ponieważ w celu proszę Cię swoim pięknem jakieś jasne kwiaty, roślina musi dać wiele wysiłku. Aby te siły są niewyczerpane, cyclamens trzeba umiarkowanej temperaturze, ciepła, a także ciężkie przeziębienie, nie może się ostać. Optymalny do kwitnienia roślin w temperaturze 12-15 ° C. W tym okresie, potrzeb cyklamen i więcej światła, ale to nie znaczy, że powinien być w bezpośrednim świetle słonecznym. Fakt ten po prostu katastrofalne dla kwiatu. W trosce o cyklamenu w domu w okresie kwitnienia i zakłada stałą podlewania, jednak należy uważać, aby nie wylać kwiat, w przeciwnym razie bulwy mogą gnić. Nawiasem mówiąc, cyklamen nawadniano jak następuje: woda wylewa się do zbiornika lub płyty i nadać mu doniczka na której otwory donyshke koniecznie wykonane.

Zawartość cyklamenu w domu po zakończeniu kwitnienia jest nieco inna. Co do zasady, liście roślin odpadać przez siebie, ale jeśli to nie nastąpi, będą musieli odkręcić lub wyciąć specjalnymi nożyczkami. Cięte liście trzeba jak najbardziej zbliżone do bulw, ale należy to zrobić bardzo ostrożnie, tak aby nie uszkodzić roślinę. Leczone kwiaty muszą być usunięte w chłodnym, ciemnym miejscu. Podlewanie w tym czasie jest znacznie zmniejszona, ale nadal, trzeba upewnić się, że ziemia w doniczce nie wysycha. Jak tylko pojawią się liście roślin, oznacza to początek przygotowania kwiat do nowego okresu kwitnienia. Z zakładu ze stanu hibernacji ponownie, powinno zostać przeniesione do oświetlonej powierzchni, zwiększając zarazem podlewania.

Jak widać, cyklamen opieki w domu nie jest tak trudne. Należy dodać, że zakład powinien być okresowo zapłodnione: to odbywa się co 2 tygodnie. Użyj do tego celu specjalny nawóz dla roślin kwitnących. Nawozić rośliny nie jest konieczne, gdy jest ona w okresie spokoju.

Jak długo Twój żywo roślin w dużej mierze zależy od tego, co państwo kupił ją. z pewnością można go kupić bulwy, roślinę i poczekać kilka lat, gdy cyklamen zakwitnie. Ale jeśli kupisz już uprawiane kwiat, a następnie zająć się mieć zdrowy wygląd, a jego bulwy były gładkie i tylko jedna czwarta obniżona do ziemi.