528 Shares 3367 views

Lista zestawów pierwszej pomocy: co musisz kupić dla dziecka

Zbierając posag dla dziecka, przyszła matka powinna zwracać uwagę nie tylko na ubrania i akcesoria. Ważną częścią obowiązkowych zakupów jest lista zestawów pierwszej pomocy Dla noworodka. Lepiej skoordynować je z pediatrą, który będzie obserwował dziecko po urodzeniu dziecka.


Niezbędne przygotowania

Warunkowo wszystkie leki znajdujące się na liście zestawów pierwszej pomocy można podzielić na dwie duże grupy: takie, które będą potrzebne zaraz po urodzeniu, a które mogą być później wykorzystane, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ale przygotowania obu grup powinny być zakupione wcześniej, nawet w czasie ciąży, ponieważ Po urodzeniu matki nie wolno pozostawać wolnym czasem.

Tak więc, od momentu pojawienia się dziecka i do 21 dni życia (mianowicie w okresie noworodka), wykaz apteczny pierwszej pomocy obejmuje następujące elementy:

  1. Zestaw opieki nad raną pępkową. Zawiera 3% nadtlenek wodoru, zelenok i pąki bawełniane. Niektórzy zalecają również dodawanie tarcz bawełnianych. Ale mała rana jest o wiele łatwiej wskazywać palcami.
  2. Zestaw do łagodzenia i zmniejszania kolki jelitowej. W tym celu potrzebna jest mieszanka kolki, którą zwykle zaleca pediatra, rura gazowa lub lewatywa.
  3. Higieniczne środki do pielęgnacji dzieci – wata, laski, olej do masażu, proszek lub krem do pieluch, wilgotne chusteczki.

Te fundusze są pierwszymi lekami, z których tworzy się zestaw pierwszej pomocy dla noworodka, lista może zostać skorygowana przez lekarza.

Leczenie szczególnych warunków

Należy zauważyć, że niniejsza lista aptek pierwszej pomocy dla noworodka jest przykładowa; Specyficzny stan dziecka powinien być monitorowany przez pediatra, który go obserwuje. Aby złagodzić bolesne warunki towarzyszące gorączce, należy kupić specjalne świeczki zawierające paracetamol. Ale należy je zabrać tylko po przekroczeniu 38 stopni.

Z zastoinem nosa należy używać specjalnego aspiratora nosa i spada z zimna, odpowiadającego jego wiekowi. Zastosuj ten ostatni dopiero po pełnym badaniu lekarza dziecka i wyznaczeniu leczenia. Do tego czasu nos jest oczyszczany wyłącznie przez aspiratory i przemywa roztworem soli lub wodą morską, na przykład przy użyciu kropli "Aquamaris".

Kiedy wystąpią reakcje alergiczne, można użyć specjalnie przygotowanej antyhistaminy , przygotowanej na przykład, takiej jak Claritin.

Akcesoria i nie tylko

Lista leków dla noworodków zawiera również środki, które mogą być warunkowo nazywane lekarstwem. Należą do nich:

  1. Sterylne i niesterylne bandaże, wata;
  2. Termometr, najlepszym sposobem jest pobranie elektronicznego (ma takie same odczyty rtęci, ale wersja elektroniczna jest dużo bezpieczniejsza w użyciu);
  3. Zestaw do manicure lub specjalne nożyczki dla niemowląt;
  4. Miękki grzebień – szczotka do złuszczania skóry głowy;
  5. Obrót i rumianek do przygotowania kąpieli;
  6. Termometr do kąpieli;
  7. Pieluchy.

Przedstawione listy są podstawowe, jednak dostępność tych wszystkich leków znacznie oszczędza czas na szybkie reagowanie na pojawiające się problemy u dziecka.